Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
457
Tıklama
0
Öne Çıkarma
| V-Sonic VSD5 İncelemesi (VSD3S ile karşılaştırması) |

O oguzhan Konu Sahibi
6 yıl (2741 mesaj)
Merhabalar,

Bu incelememde siz kulaklık severlere VSD5 modeli hakkında deneyimlerimi aktarıp, küçük kardeşi olan VSD3S ile karşılaştırma yapacağım.

Her zaman olduğu gibi kutu içeriği ile başlayalım;

< Resime gitmek için tıklayın >

Kutu İçeriği:

* VSD5 kulaklık

* 1 çift klips

* Farklı boyutta slikon uçlar ve foam uç

* Taşıma kılıfı

Kutu içeriği standart sayılabilecek içerikte. Eksik veya fazlası yok.

Malzeme Kalitesi:

< Resime gitmek için tıklayın >

Kulaklık tamamen plastikten üretilmiş. Plastik kalitesi pek hoşuma gitmedi özellikle Astrotec GX50’nin yanında zayıf kalıyor. Elinize aldığınız da premium his oluşturmuyor. Ama yine de dikkatli kullanıldığı taktir de çatlama vs. yapacağını düşünmüyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >

Jack kalitesi standart sayılabilecek yapıda. Oldukça sade bir görünüme sahip. Uzun süre kulaklığı kullanma şansım olmadığı için jack sağlamlığı konusunda yorum yapmam pek doğru olmaz.

Kablo yumuşak ve kolayca katlanabilen yapıda. Sertleşme sorunu pek fazla olacağını zannetmiyorum. Mikrofonik etki oldukça az.

< Resime gitmek için tıklayın >

Kulaklık metal filitreye sahip.

Konfor-İzolasyon:

Kulaklığın en iyi olduğu yönlerden biri. Foam uçlar ile kulak kanalınız oldukça iyi kapanıyor ve kulağınızı acıtmıyor. Uzun süre kulaklık kullanan kişiler için gayet ideal. Dış sesleri almama konusun da fiyatına göre oldukça başarılı. Kulaklık günlük kullanımda gerek izolasyon gerek konfor açısından ideal.

Ses konusuna gelelim;

Bass: Ürünün bassları midbass ağırlıklı. Bassların derine inmesi pek başarılı değil. Yumuşak ve midleri,tizleri örtmeyen yapıda. Hızı pek iyi değil. Hareketli parçalarda biraz yavaş kaldığını hissediyorsunuz. Subwoofer etkisinde bass arayan kişiler uzak durmalı. Daha çok yerinde kendini belli eden, yumuşak ve yormayan bass isteyen kişiler için ideal.

Mid: Midler ortada konumlandırılmış. Çok önde değiller. Ayrım konusunda fiyatına göre oldukça iyi denebilir. Hacimli mid isteyenler için pek ideal değil. Dinlenilen parçaya göre değişse de biraz cılızlık hissettim. Sanatçı sesi konusunda bence biraz sıkıntılı. Özellikle bayan sanatçıların sesini olduğu gibi doğal veremiyor, yapaylık ve cılızlık olmakta. Sanatçı sesi sunumunda biraz armatür sürücü havası sezdim.

Tiz: Tizler midlerin biraz daha önünde konumlandırılmış. Yeri geldimi tüm frekansların önüne geçerek ben burdayım diyorlar < Resime gitmek için tıklayın >

VSD5’in üstün olduğu yönler:

1- Daha ferah sunuma sahip

2- Enstrüman ayrımı daha başarılı

3- Sahne konusunda daha iyi

VSD3’ün üstün olduğu yönler:

1- Sibilance biraz daha az

2- Midler biraz daha hacimli

3- Bayan sanatçı sunumu biraz daha başarılı

4- Basslar daha önde ve miktarı daha fazla

Ortak Yönleri;

Malzeme kalitesi ve kutu içerikleri aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan -- 1 Temmuz 2015; 14:26:33 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.