Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
2768
Cevap
209664
Tıklama
9
Öne Çıkarma
Cevap: UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA (139. sayfa)

Z zafermahmut86
2 hafta (631 mesaj)
Bilgilendirme icin cok teşekkürler 

]https://mini.donanimhaber.com/images/upfiles/2158095/668fbba3-fda9-41b7-b197-bdd667690189.jpeg" target="_blank">< Resime gitmek için tıklayın >
Hocam burda climate control ve tube temp ayarlarini “auto” da mi kullanmayi tavsiye edersiniz?

@eozen81


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Z zafermahmut86
2 hafta (631 mesaj)
Bilgilendirme icin cok teşekkürler

< Resime gitmek için tıklayın >
Hocam burda climate control ve tube temp ayarlarini “auto” da mi kullanmayi tavsiye edersiniz?

@eozen81< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


E eozen81
2 hafta (8952 mesaj)
Evet, Auto'da kullanın başta. Tecrübenize göre gerekirse müdahale edip sıcaklığı kendiniz sonra manuele alırsınız.
Bu mesajda bahsedilenler: @zafermahmut86

G Goqhan06
geçen hafta (306 mesaj)
Hocam yanlışım varsa düzeltin lütfen. Aynı zamanda Isıtıcı hortum, kışın soğuklarda nemlendiriciden çıkan buharın hortumdan geçerken yoğuşmasını engellemek için kullanılmıyor muydu?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @eozen81

E eozen81
geçen hafta (8952 mesaj)
Estağfurullah, ben kullanma kılavuzunu okuyarak kendi deneyimlerimi paylaşıyorum sadece, uzman değilim tabii.

1. Isıtmalı hortumu illa ki nemlendirici ile birlikte kullanmak zorunda değilsiniz. Nemlendirici takılı olmadığında sadece CLimate Kontrol kısmı aktif olmaz ama menüde hortumun sıcaklığını ayarlayabilirsiniz, haliyle ortam soğuksa soluduğunuz havanın ısıtmalı hortumdan geçmesi buz gibi havayı direk solumaktan daha iyidir (rezistans örneği).
2. Isıtmalı hortumu nemlendirici ile birlikte kullanırsanız Resmed menüsünde ek olarak "CLimate Control" menüsü aktif olur, bu yazılım ısıtmalı hortum ve nemlendiriciyi otomatik modda senkronize etmeye yarıyor aslında. Bu sayede Otomatik ayarı seçip tüm kontrolü Resmed'e bırakabilirsiniz.

Kullanma Kılavuzundan Alıntı:

quote:

About your ClimateLineAir The ClimateLineAir™ is heated air tubing that delivers the desired temperature at your mask. ClimateLineAir Oxy is a variant of the ClimateLineAir that has a built-in oxygen connector to attach a supplemental oxygen supply. When used with the HumidAir™ humidifier, ClimateLineAir heated air tubing allows you to use Climate Control. Climate Control is designed to make therapy more comfortable by enabling constant temperature and maintaining humidity. The ClimateLineAir heated air tubing is designed for use with AirSense™ 10 / AirCurve™ 10 and Lumis™ devices.


Climate Control Climate Control is an intelligent system that controls the humidifier and the ClimateLineAir heated air tubing to deliver constant, comfortable temperature and humidity levels during therapy. Designed to prevent dryness of the nose and mouth, it maintains the set temperature and relative humidity while you sleep. Climate Control can be set to either Auto or Manual and is only available when both the ClimateLineAir and the HumidAir humidifier are attached. Climate Control Auto Climate Control Auto is the recommended and default setting. Climate Control Auto is designed to make therapy as easy as possible, so there is no need to change the temperature or humidity settings. The Tube Temperature is set to Auto (80°F [27°C]) and Climate Control adjusts the humidifier output to maintain a constant, comfortable humidity level of 85% relative humidity while protecting against rainout (water droplets in the air tubing and mask).


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Goqhan06

G Goqhan06
geçen hafta (306 mesaj)
Ne demek efendim, yanlış anlaşıldıysam siz kusura bakmayın. Burada sizin ve @KODEM hocanın ve diğer arkadaşların sayesinde çok bilgi öğrendim. Yeriniz benim için ayrı.
Dediklerinize katılıyorum, artı olarak deneyimlerim sonucu kışın geceleri muzdarip olduğum buharın yoğuşarak su haline dönüp, burnuma kadar suyun gelmesi sonucu ısıtmalı hortum sayesinde kurtuldum. Öyleki geceleri, hortumda biriken suyun fokurtularıyla uyanıyordum. Geceleri çok rahatsız ediyordu. Sizin söylediklerinize ek olarak yaşadıklarımı aşağıda güzel anlatmış.
Saygılar..
https://www.uyku-apnesi.com/cihazlar/nemlendiriciler

< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @KODEM , @eozen81

E eozen81
geçen hafta (8952 mesaj)
Teşekkür ederim, paylaştığınız görsel çok güzel noktaları özetlemiş.
Özellikle polar tarzı yumuşak bir kumaşla hortumu kaplamak çok güzel oluyor ben uzun süredir öyle kullanıyorum, yalıtıma ek olarak hortum siz sağa sola dönerken ses de yapmıyor bir yere çarpınca.
Bu mesajda bahsedilenler: @Goqhan06

B Bella Ciao
geçen hafta (1841 mesaj)
Yalnız n30i yeni versiyonda paketteki yastık sayısını da azaltmışlar,çaktırmadan..< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @KODEM

J jenqdodo
14 sa. önce (151 mesaj)
Merhaba arkadaşlar;

Bende de sizdeki gibi uyku apnesi çıktı. iki gün önce resmed airsense 10 otomatik cihazı aldım alırken satıcı bayan nemlendiriciyi almayın ilk önce bakın bazı hastalarda ağız kuruması yapıyor, ondan dolayı tercih diyorlar dedi. Ben cihazı gece kullanırken ağızım kuruyor. Bende nemlendiricilere baktım bir ısıtıcılı nemlendirici var birde normali var. ısıtıcılı nemlendirici alırsak hortumu damı değiştirmek gerekli. tecrübelerinizi paylaşabilirseniz sevinirimDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.