Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
USB ile çalışan Linux HDD üzerinden dosya silmiyor

E
Erciyes35
3 ay (69 mesaj)
Arkadaslar windows 10 'un içindeki bazı APP'leri ve defenderi silmem gerekiyor.
USB ile boot edilmiş linux ile giriyorum fakat resimdeki gibi delete etkinsiz.

Eskiden silerdim ne güzel linux 18 ile 17 ile gece gece amma uğraştırdı :( Nasıl silerim < Resime gitmek için tıklayın >bu windows10 'un lanetli dosyalarını bilen ..(windows üzerinden katiyyen olmuyor)
E
Erciyes35
3 ay (69 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

silerken karsılastıgım manzara bu
K
kelebekx3
3 ay (2548 mesaj)
Ortada garipsenecek bir durum yok aslında. Bu şekilde olması normal bir durum, çünkü Windows diskleri tam olarak kapatmıyor. Daha fazlası için Windows hazırda bekletme ve hızlı başlatmayı araştırırsınız.

Güncel Linux dağıtımları, böyle disk bölümlerini salt okunur olarak bağlayabiliyor. Önceki sürümlerde bağlamadan sadece uyarı veriyordu. Ya Windows tarafında hazırda bekletme ve hızlı başlatma/kapatma özelliğini devre dışı bırakın ve disklerin tam olarak kaptıldığından emin olup yeniden deneyin. Ya da aşağıdaki komutla bu disk bölümündeki, bu sebepten kaynaklı sorunu çözün. Öncesinde bu disk bölümüne sağ tıklayın ve ayırın, yani disk bölümünün bağlı olmaması gerekiyor. Linux'ta disklerin bağlı olup olmaması kavamına bu başlıkta girmeyelim, isterseniz bilahare araştırırsınız.

sudo ntfsfix /disk/bölümü/adresi


Yukarıdaki komutta /disk/bölümü/adresi yazan kısmı, Diskler uygulamasından öğrenebileceğiniz disk adresi ile değiştirin. Yani bu disk bölümü /dev/sdb2 ise, komutu aşağıdaki şekilde değiştirin.

sudo ntfsfix /dev/sdb2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 17 Ocak 2019; 3:49:56 >