Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
7
Cevap
44
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Urun degisiminde ayni urunun bulunmamasi( acil yardim lutfen )

Z zoRHac.RK Konu Sahibi
4 yıl (41 mesaj)
Yetkili serviste 20 is günü aşıldığı için ürün değişimi istedim. Henüz form Bimeks adlı mağazaya ulaşmamış veya bana oyle denildi( yetkili servis gönderdiğini söylüyor ama ).
Bimekse gittiğimde bana bu ürünün aynısı olmadığını para iadesi vereceklerini soylediler. ( 1880 tl ye aldığım laptop suan 2600 tl olmuş )
Ben kabul etmedim haliyle bu durumda ne yapabilirim. ( aynı ozellkte bilgisayarları da yok bimekste toplam 8 laptop kalmış türkiye genelinde )

Ayrıca laptop um su an elimde değil ve bana kullanmam için talep etmeme rağmen herhangi ürün verilmedi bunun tazminini alabilir miyim ?
Salı günü tüketici hakem heyetine basvuracagim.
Sizce nasıl bir yol izlenmeli dava nasıl sonuçlanır.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B Be All My Sins Remembered
4 yıl (7711 mesaj)
Muadili ile değiştirmelerini isteyin - ki bu da üst modeli oluyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Z zoRHac.RK Konu Sahibi
4 yıl (41 mesaj)
Çok sağolun Bimeks yalnız batıyor ve elinde nerdeyse 8-9 laptop var muadili olan ürün ise baya üst model bana onu verirler mi ?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Düşünen Biri

B Be All My Sins Remembered
4 yıl (7711 mesaj)
Bu konu hakkında maalesef ki bir şey diyemem, aslında sözleşmede yazanlar da önemli zira yalnızca depolarındaki mallar ile sorumlu olmadıkları taktirde sizin için o malı temin etmek zorundalar.

En kötü ihtimalle servisin müdahale etmesini istemeyin ve onlardan alacağınız rapora bunları (ürünün ellerinde kalmadığını vs.) yazdırın, ardından da THH'ye başvurun.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @zoRHac.RK

S selvetarm
4 yıl (378 mesaj)
eğer alacağınız meblağ sizin için yeterliyse tüketici hakem heyetine başvuru ile uğraşmayın. zira thh başvurusu ve karar çıkması ve o kararın icraya konması ayrı bir işlem. sonunda muhatap bulabileceğinizde meçhul zira bimeks'in kapanacağı haberleri var. 1 sene bekleyipte elde birşey olmamasındansa ücret iadesini almanızı öneririm. lakin siz ben hakkımı aramak istiyorum diyorsanız tabi başvurunuzu yapın size verilen cevapla birlikte.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Z zoRHac.RK Konu Sahibi
4 yıl (41 mesaj)
Mağaza personeliyle konuştum bana para iadesi bile değil hediye çeki verecez diyor. Sinirlendim piyasada bu ürün var gidip bulması lazım yoksa elinde muadil ürünü ver diyorum aynı özellikteki ürün sonuçta. Sana aynı fiyattaki ürünü vereyim diyor. 1880 tl ye aldığım laptop şuan 2600 tl bilgisayarımın 3 model düsüğünü verecek sözde.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @selvetarm

S selvetarm
4 yıl (378 mesaj)
o halde thh'ye başvurmanız daha iyi olacaktır.
S sertosman
4 yıl (2672 mesaj)
çek mek işlerine hiç girmeyin, en temizi tüketici hakem heyetiDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.