Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
40
Cevap
0
Tıklama
14
Öne Çıkarma
Ülkenin Çalışma Şartları Neden İyi Değil

L Literaryy Konu Sahibi
7 gün (1477 mesaj)
Merhaba arkadaşlar detaylı şekilde düşünüyorum avrupa ülkeleri az çalışıyor çok para alıyor bizim ülkede 8 saat zorunlu çalışma var ve alınan para az insanlar zor geçiniyor avrupadan neyimiz eksik bi tutarsızlık var sizin düşünceniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Burası ortadoğu avrupayı sil aklından öyle bişey yok..
Yoruma Git
ttfvol - 7 gün +37
Özel sektördeyim, 12 yıllık iş hayatım var. Büyük kurumsal firmalar hariç, Doğuş, Koç vs gibi, diğer firmaların hepsi az maaşla çok çalıştırmaya alışmışlar. Bey...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Halisünasyon - 7 gün +26
Hak verilmez alınır. Amerika'da, Avrupa'da işciler haftalık çalışma saatlerini,çalışma haklarını çok bedeller ödeyerek kazandılar. Araştırmanı tavsiye ederim gelip kimse se...
Yoruma Git
Yorumun Devamı tenekekutu - 7 gün +24

F Funder
7 gün (1223 mesaj)
Gel de bunu sadece okuma yazma bilerek memur olan nesile anlat. Kendi dönemlerindeki gibi sanıyorlar çalışma şartlarını.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


- -Hattori-
7 gün (1698 mesaj)
çok basit avrupa'da insan hakları temel alınıyor katti süretle çiğnenmesine izin verilmiyor, bizdede güya asgari ücret + sigorta kanunen zorunlu ama adam yüzüme bakıp 1800 tl sigorta yok işine gelirse.. diyor rahat rahat.

bizde saygı sevgi ahlak yok en baştan.
O Omega Speedmaster
7 gün (944 mesaj)
"alınan para az insanlar zor geçiniyor avrupadan neyimiz eksik bi tutarsızlık var sizin düşünceniz nedir?"

Onların başında Akp yok, ondan öyle oluyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T ttfvol
7 gün (1221 mesaj)
Burası ortadoğu avrupayı sil aklından öyle bişey yok..
T tenekekutu
7 gün (7595 mesaj)
Hak verilmez alınır. Amerika'da, Avrupa'da işciler haftalık çalışma saatlerini,çalışma haklarını çok bedeller ödeyerek kazandılar. Araştırmanı tavsiye ederim gelip kimse senin şartlarını iyileştirmeyecek.
A asi_mawi
7 gün (1749 mesaj)
Nasıl iyi olsun hakkını korumaya çalışanlara saldıranlarla dolu memleket. Kaç gündür 5000 lira alıyorlar diye ağlayan insanlar yazıp duruyor forumda.
Y YengeçAdamı
7 gün (74 mesaj)
Ülkede ne iyi ?
Deveye sormuşlar ; boynun neden eğri
Deve ; nerem doğru ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YengeçAdamı -- 20 Şubat 2021; 14:18:36 >


H Halisünasyon
7 gün (371 mesaj)
Özel sektördeyim, 12 yıllık iş hayatım var. Büyük kurumsal firmalar hariç, Doğuş, Koç vs gibi, diğer firmaların hepsi az maaşla çok çalıştırmaya alışmışlar. Beyaz yakaya mesai yok. Haftanın 3 günü 12 saat çalışıyorum, 3 haftada bir c.tesi çalışıyorum. Patronun tezine göre dışarda kriz var diye köpek gibi çalıştırıyor. Şuan bu baskı, fazla çalışma şartlarından dolayı iş bakıyorum. İnsanca yaşamak, aileme, arkadaşlarıma zaman ayırmak istiyorum ama nerde.

Sonra bazı gerizekalı beyinsizler millet iş beğenmiyor diyor. Millet insan gibi yaşamak istiyor. Asgari ücrete mavi yaka çalıştırılıyor affedersin analarından emdiği süt burnundan geliyor. Düzen firmaların %90'nında böyle. O %10 luk insan gibi şartlar sunan firmalara girmek için sağlam torpil gerekiyor.

İşin özü yine kendi insanımızda bitiyor herşey. Benim iş tecrübesinden edindiğim net bilgi patronların çalışan köpektir yaklaşımı gütmesi, altındaki yalaka sürülerininde patronun götünü yalaması. Ne desen boş bu ülkeden bir cacık olmuyor, zihniyet değişmeden gelecek nesilleri zor günler bekliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

- -Hattori-
7 gün (1698 mesaj)
Bu mesajda bahsedilenler: @Halisünasyon

S Sadece Ölüler Görür
7 gün (114 mesaj)
Senin 3 bin liraya yapacağın işi 2 bin liraya yapmaya razı binlerce insan olunca normal. İşveren senin yaptığın işi senden ucuza yapacak birileri olduğu müddetçe en az maliyetli olanı seçer.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

1 1419oguzhan
7 gün (245 mesaj)
Gelişmiş ülkelerde çalışma saati limitleri vardır. Bu limit ortalama 40 saat, bu saatten sonra çalıştırılırsa işçi saatlik ücreti %50 daha fazla olur.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

- -Hattori-
7 gün (1698 mesaj)

H Hendrik Johannes Cruijff
7 gün (5672 mesaj)
Birşey çoksa ona verilen önem azdır.İnsan sayısı çok e hali ile insan emeği ve değerinin karşılığıda yok.

Üreme konusunda ise bilinç ve ehliyet olmadığından durum ortada cahil insan kendine benzer tipte çocuklar üretip dağıtıyor ortada bir tane bilinçli insan yetiştirmek zor ama bir sürü cahil yobaz katil ruhlu insan orta atmak kolay hali ile.

Cevabı anladınız.Nitelikli eleman olmaması eğitimin yetersiz olması.Üretim gücünün nüfusla paralel ölçüde gelişmemesi.

Yani Türkiye'nin gücü 90 Milyona insani biçimde(ev alma,araç alma, temel ihtiyaçlarını(kaliteli ve sağlıklı) giderme,kaliteli eğitim ve sağlık)bakmaya yetmiyor ki vergi ile dahada sömürüyor halkını.Tek vadedebileceği şey ölüm.Yeterli düzeyde vergi ver işe yaramayacak hale gelirsen öl.Denetim ve iş güvenliğide yok misal.Hak hukukun olmadığı yerde ne düzgün olur ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hendrik Johannes Cruijff -- 20 Şubat 2021; 15:43:28 >


M MiLLETiNVEKiLi
7 gün (599 mesaj)
Türkiye'de bir çalışanın ürettiği katma değer 8-9 bin liradır . (Bunu İTO'nun yurtdışı yatırımcı için çıkarttığı bültende de görebilirsiniz) bu paranın en az 5 bin lirasını devlet alıyor kalan 3-4 bin lirayı işveren ve çalışan paylaşmak durumunda..işveren daima daha fazla kâr ve gelecek kötü günler için nakit biriktirmek zorundadır .Çalışana işveren olabildiğince az maaş vermek ister ama kalan 3-4 bin lira kalan kazançtan zaten asgari ücreti çıkarınca birşey kalmıyor

Vergiler düşmeden çalışma koşullarin düzelmesini kimse beklemesin. 2050 yılında ancak emeklilik sistemi dengeye oturuyor o zamana kadar eski emeklilerin maaşı için bu koşullar devam ediyor birde YİD'ler var onlarında süresi 25 yıl

HAK VERİLMEZ ALINIR DİYE SÖZ VARDIR. ASLINDA BU SORUNLAR 1 GÜNDE ÇÖZÜLÜR AMA HAKKINI İSTEYENİN KARARLI OLMASI VE GÜCÜNÜ İYİ KULLANABİLMESİ GEREKİR. 70'LERDEKİLER VE ERDOĞAN SİZİ NASİL BORÇLANDIRDIYSA SİZDE AYNİ SEYİ ONLARA YAPABİLİRSİNİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiLLETiNVEKiLi -- 20 Şubat 2021; 16:1:8 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

R Rindaman
6 gün (7122 mesaj)
Türkiye'de kazanmanın formülü budur.

Şimdi burada işçi açısından yazsak patron çocukları bana kombo yapar, patron açısından yazsam gençler ve mavi yakalar..
M Mugetsuga
6 gün (5174 mesaj)
Zihniyet farkı.
B BlackGhost12
6 gün (2548 mesaj)
Türk işverenlerin çoğundan bir halt olmaz.
Türk çalışanların çoğundan bir halt olmaz.
Türk yönetiminin çoğundan bir halt olmaz.

Biri hak vermiyor, diğeri hak istemiyor. Sonuç, asgari ücretin işveren maaliyeti 5.200 TL. = Devleti besliyor hepsi.

Milletin çalışma şartlarından taviz vermemesi için şartsız işsizlik maaşı bağlanmalı devlet. Herkes brüt maaşını eline almalı. İsteyen sgkya boşu boşuna para ödeyebilir. Patronların mülteci kartını millete karşı kullanmaması için tüm çalışan mülteciler kayıt altına alınmalı, fazla çalışmaması ve onlarında direk işveren maaliyetini eline alması sağlanmalı. Çalışma saatleri tek başına işsizliği körüklüyor, günde 8 saatten haftada 5 günden fazla çalışma için %50 ekstra mesai parası verilmeli. Maaşlar saatlik sistemle hesaplamalı. Her bölgenin, her sektörün taban ücretleri farklı olmalı. Atamalar sadece kpssyle olmalı, isteyen kendi şirketini kurar yalaka, yandaşlarını bol kazançla besler.

Çözüm çok. Çözecek irade yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

- -Hattori-
6 gün (1698 mesaj)< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Hattori- -- 20 Şubat 2021; 21:4:14 >


Bu mesajda bahsedilenler: @BlackGhost12

S shegenli chingen
6 gün (301 mesaj)
köle çok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >