Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ubuntu açılırken direkt BIOS menüye yönlendiriyor

D Desperado004 Konu Sahibi
2 ay (2 mesaj)
Arkadaşlar ben çift işletim sistemi kullanıyorum(Ubuntu ve Windows). Genellikle Ubuntu kullanıyorum bazen Windows'a girmem gerekiyor fakat bilgisayar açılırken işletim sistemi seçim ekranı çıkmıyordu(grub). Ben de grub customizer adlı programı kurdum. Programı bilmediğimden yanlış bir ayar yaptım ve bilgisayar Ubuntu'yu açacağı zaman Ubuntu otomatik BIOS ekranına yönlendiriyor. Bunu grub customizer programından kendim ayarladım yanlışlıkla. Ama şimdi Ubuntu'yu açamadığım için programa ulaşamıyorum. İşletim sistemlerini de Ubuntu Windows'u okuyup yazabilecek şekilde ayarladım ama Windows'tan Ubuntu dosyalarına erişemiyorsunuz. Ubuntu'ya nasıl tekrar giriş yaparım yardımcı olursanız çok sevinirim. Yapamazsam Ubuntu'yu tekrar kuracağım.
U ugurcansayan
2 ay (980 mesaj)
Selamlar

Hatırladığım kadarıyla Boot Repair sizin sorununuzu çözebilecek bir program. Bunu, canlı çalışan ubuntu oturumuyla kullanabilirsiniz.


https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair
https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Boot-RepairDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.