Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Twitter Yeni Bir Güncelleme Alacak

M melihkara18 Konu Sahibi
4 ay (65 mesaj)
Twitter, kullanıcılara tweetlerine verilen yanıtların tonu ve kalitesi üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilecek iki yeni potansiyel özellik hakkında bilgi verdi. Twitter tasarımcısı Paula Barcante tarafından paylaşılan Filtre ve Sınır, saldırgan veya zararlı yanıtları akıllıca gizler veya tekrarlayan suçluların yanıt vermesini engeller.
Barcante’nin paylaştığı konsept görsellere dayanarak Twitter, zararlı yanıtlar alıp almadığınızı algılar ve ardından Filtre’yi veya Sınırı açmanızı ister. Barcante, “Filtre açıksa, Tweet’inize potansiyel olarak zararlı yanıtlar size veya başka birine gösterilmez” diye yazıyor. Sınır etkinleştirildiğinde, saldırgan veya “tekrarlayan, davetsiz tweetler” geçmişi olan hesapların yanıt vermesi engellenir.

Twitter daha “serbest” oluyor

Twitter’ın konsepti, Filtre veya Sınırın etkin olup olmadığı konusunda oldukça açıktır. Filtrelenmiş tweetler söz konusu olduğunda, yanıtlayan kişi için, “Bu yanıtı yalnızca siz görebilirsiniz” yazan bir metin eklenerek görünmeye devam ederler. Sınırın etkin olduğu hesaplar için Twitter, daha fazla bilgi edinmek için bir bağlantıyla birlikte “Yanıt sınırının açık olduğunu” açıklayan bir uyarı gösterecek.
Bu süreç otomatik olduğundan, her zaman doğru olmayacağı kesin. Barcante, kullanıcının Twitter’ın otomatik kararına katılmaması ve düzeltmek istemesi durumunda, kullanıcıların her iki özelliğin ağına takılan tweet’leri incelemesine izin vermeyi de düşündüğünü belirtiyor.
Bir diğer yenilik ise video kalitesinde. Twitter’ın düşük video kalitesi, platformdaki kullanıcılar için uzun süredir hayal kırıklığı yarattı, ancak Cuma günü şirket potansiyel olarak umut verici bazı haberler paylaştı: Twitter, hizmete yüklenen videolar artık “daha iyi bir izleme deneyimi için daha az pikselli görünecek” dedi.
Şirket, sayfaya bir video yüklendiğinde kalitenin artması için bir takım çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu makaleyi yayınladıktan sonra şirket, kaldırılan bu adımın videoları beslemek için daha küçük parçalara böldüğünü ve bunun ek işleme nedeniyle kaliteyi düşürebileceğini açıkladı.

Kaynak: Teknoloji HaberleriDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.