Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Twitter, kullanıcıları tacizden korumak için Güvenli Modu test ediyor

U ugur7seven Konu Sahibi
3 ay (4059 mesaj)Mikroblog hizmeti Twitter, kullanıcıları rahatsız edici yorumlardan korumak için Çarşamba günü Güvenli Modu test etmeye başladı.Şirket "Güvenli Mod" (Safety Mode), hakaret veya nefret dolu sözler kullanan veya tekrarlayan; ayrıca istenmeyen yanıtlar gönderen hesapları yedi gün boyunca geçici olarak engelleyen bir özellik olarak tanımlıyor.Ayrıca Bkz.Xiaomi Mi 11 Lite NE akıllı telefonun özellikleri ortaya çıktıSosyal ağın algoritması, belirli bir hesabın bloke edilip edilmeyeceğine karar verirken, yalnızca şüpheli tweetlerin içeriğini değil, aynı zamanda Güvenli Modu etkinleştirmiş bir kullanıcının, diğer kullanıcılarla olan ilişkisini de dikkate alacak. Dolayısıyla da kullanıcının sık sık okuduğu veya etkileşimde bulunduğu hesaplar kara listeye alınmayacak.

Algoritma sizi rahatsız eden kullanıcıları tespit edecekTwitter, "Teknolojimiz, rahatsız edici veya sakıncalı olduğunu düşündüğü tweet yazarlarının hesabınızı geçici olarak takip edemeyeceğini, tweet'lerinizi göremeyeceğini veya size özel mesaj gönderemeyeceğini varsayar." açıklamasını yaptı. Ayrıca sistem bir hata yaparsa, herhangi bir kullanıcının otomatik olarak engellenmesi manuel olarak iptal edilebilecek.Şimdi yeni mod, küçük bir kullanıcı grubu üzerinde test ediliyor. Twitter bu kullanıcıları seçerken, uygulamadaki veya Twitter web sitesindeki dil ayarlarında İngilizce'yi seçmiş olanlara öncelik verdi. Testler tamamlanınca ise Güvenli Mod özelliği tüm kullanıcılara sunulacak.
Kaynak:https://blog.twitter.com/en_us/topics/product/2021/introducing-safety-mode

 Haberi Portalda Gör


B bay-virüs
3 ay (345 mesaj)
Twitter akıl sağlığını korumak zordur.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.