Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
203
Cevap
0
Tıklama
99
Öne Çıkarma
Cevap: Turknet üzerinden satın aldığım Zyxel modem eridi!!! (11. sayfa)

A alibaba
5 gün (792 mesaj)
Üstad, bir pet su şişesinin içine 70- 80 derece civarı su koyun ne demek istediğimi anlamış olursunuz. Modemi garantiden değişimi kabul etmeleri gerekir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Drahmizm

R r_celik22 Konu Sahibi
5 gün (46 mesaj)
Arkadaşlar Zyxel'e gönderdim ve rapor geldi. Kullanıcı kaynaklı olmadığı anlaşıldı ve sadece plastik kasasını değiştirmişler modemin. Turknet bana kullanıcı kaynaklı olmadığı tespit edilmesi durumunda iade veya değişim yapacağını söylemesine rağmen şu an yan çiziyorlar. Ben yeni modem alarak kullanmaya başladım ve bana şu an yapılan geri dönüşte "modeminizde bir sorun görünmemekte ve internet bağlantınız aktif durumdadır, modemle ilgili sıkıntınız varsa üretici ile iletişime geçin" diyorlar. Tabiki sorun göremezler çünkü yeni aldığım modem takılı şu an. Müsait olduğumda yazışmaları ve raporu da ekleyerek güncelleyeceğim konuyu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

M Mekatroniks
4 gün (1477 mesaj)
Servis raporu sizin için burdan atıp tutanlar için güzel kapak olmuş :) yok ufo açmışsınız yok kaloriferin üstüne koymuşsunuz diye suçlayıp durdular bilmeden etmeden :) en başında söylemiştim kullanıcı hatası değil diye.
Bu mesajda bahsedilenler: @r_celik22

Ö Ö1f1
4 gün (17956 mesaj)
Geçmiş olsun. Üzücü bir durum. Olayın bir başka tarafı da şu, tamam kabuk değişti de içi değişmedi. Bu modem yarın bir gün yine erirse ne olacak? Şayet iade veya değişim sözü verildi ise gerçekten Biraz bastırın bence THH'ye başvurun gerekiyorsa derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 11 Mayıs 2021; 4:52:1 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @r_celik22

R r_celik22 Konu Sahibi
4 gün (46 mesaj)
Teşekkürler. Ben de aynı şeyleri söyledim, forum üzerinden gelen cevaplar;
"Merhaba, firma kaynaklı bir sorun olduğu için modemdeki sorun için kasa değişimi yapmışlar.

Biz kullanım yapamadığınız günleri indirim olarak tanımlamasını yapacağız."

"Eğer orada yapılacak işlem ile sorun çözülmeyecek olsaydı üretici firma değişim işlemi için evrak verirdi."
Gerekenleri yapacağım ben de istediğim geri dönüşler olmazsa. Sadece kasa değişti yazıyor detay yok ve bu kabul edilebilir değil. Detayını öğreneceğim.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ö1f1

Ö Ö1f1
4 gün (17956 mesaj)
Bence TurkNet size cihazda kullanıcı hatasından kaynaklanmayan bir arıza olduğu taktirde kesinlikle ürünün değişimini ve iadesini yapma sözü vermedi ise verdikleri cevap tamamen doğru ve usulüne uygun. Çünkü bildiğim kadarıyla tüketici elektroniğinde aldığınız ürünler şayet fatura tarihinden itibaren ilk 6 ay içerisinde arıza yaparsa kullanıcı onarım, iade veya değişim hakkını kendi seçme tasarrufuna sahip. Ancak 6 aylık süre dolmuş ise değişim veya iade kararı yalnızca yetkili servisin iade veya değişim kararı vermesi ve iade/değişim belgesini size yoklamasıyla gerçekleşebilir. Yetkili servis burada iade veya değişime gerek görmemiş, onarımı yeterli görüp cihazı onarmış. Şuan ne Zyxel ne de TurkNet'in size karşı bir haksız tutumu bulunmuyor.

Şayet yetkili servisin onarım kararını adil bulmuyorsanız THH'ye başvurabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @r_celik22
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.