Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 6 misafir, 5 mobil kullanıcı
19289
Cevap
109283
Tıklama
61
Öne Çıkarma
Cevap: TurkNet Destek Burada (965. sayfa)

M
murathancuya
3 sa. önce (12 mesaj)
@ravy

Sıfırdan başvuru yaptım internetten. Daha belge göndermeden numaram verilmişti, modem kurulum kullanıcı adı ve sifrem dahi var. Oimden görebiliyorum . Nasıl olur??

Ancak ankastre kutusuna günde iki kere bakıyorum. Bina yeni ve kalabalık değil. Ankastre kutusu çok anlaşılır. TT gelip Benim hattı belirlemedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @rayv

M
murathancuya
3 sa. önce (12 mesaj)
İşte ankastre kutusu. Benim Daire no 7. Evime giden kablo belli. Sağ taraftaki gri cat3 kablo. Ama işte Telekom benim hattı belirlemedigi için dairemden gelen kabloyu nereye bağlayacağım belli değil.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C
Civcivin Laneti
2 sa. önce (2 mesaj)
Öncelikle herkese iyi günler diliyorum her şey bundan 2 ay önce vodafone den turnkete geçmemle başladı adamlar vdsl hızla 35 mb ve 75 lira gibi bir fiyata vaad veriyolardı dedim ki galiba yıllardır aradığım şey bu çünkü hattıma max 16mb gelebilmekte 2 ay önce turknete geçişimi sağladım vdsl modem lazımmış gittim hevesli hevesli zyxelin 300 liraya bir modemini aldım turknete geçtiğim ilk günden beri inanılmaz bir kopma sorunu var 20 dakikada bir internet gidiyor 1 hafta sürüyor sonraki 1 hafta internet dünyanın en iyi interneti sıfır kopma sonra 1 hafta aynı dümen devam ediyor

Şimdi bu işini asla bilmeyen ne olduğunu anlamayan türknet çalışanları sorunu modemimde buldu dedim ki modemi sıfır aldım eski modemimde duruyor.Hayır dedi modem yüzünden gittim sıfır modemi değiştirdim bunları da zarfladım kabloları değiştirdim bi değişiklik var mı dedim bana utanmadan hayır modemini kaynaklı olduğunu belirtmiştik diyip benim destek kaydımı kapattılar.Ulan gidip yeni modem aldık değiştirdik bide üstüne.
Neyse bu olaydan sonra internet düzeldi tabiki 1 hafta falan sürdü bu düzelme.4 5 gündür bu sorunun aynısı yine var , bu snr değerlerim gayet normal olması gerektiği gibi en son iç tesisatınızda problem var diyince benim devreler yandı ben bu adreste 2 yıl vodafone 2 yıl ttnet üyeliğinde aynı kablolarla bulundum 4 yıl önce değişti çünkü tek bir kez dahi kopma sorunu yaşamadım bu evde ama bu allahın belası turknete ne zaman geçtiysem böyle sorunlar yaşamaya başladım

Bu işlerden pek anlayan birisi de değilim bu forumda yaptığım araştırmalar sonucu portumun arızası olduğu gibi bir kanıya vardım ama dediğim gibi hiç bir fikrim yok

Şimdi hikayenin 2. yoluna devam edelim bu beni 35mb vaadi ile kandırıan legal dolandırıcılar bana ne dese beğenirsiniz berke bey boş portumuz yok bu sebepten sizi vdsl geçiremiyoruz 2 aydır ben adsl olarak vdsl parası ödüyorum bide üzerine mevcut internetimi de kullanamıyorum hani ne denir ne yapılır bilmiyorum


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M
murathancuya
2 sa. önce (12 mesaj)
Merhaba, benim fikrim Durumunuz iyi ise diğer isslere yönelin. Alt yapı destekliyor ise Superonline'a geçin.
Olmadı;
Modeminizde Snr ayarı varsa onu biraz yükseltip ve ya azaltıp denge noktasını bulun. Kopmaları en aza indirir inş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Civcivin Laneti

L
lazye
1 sa. (1807 mesaj)
Bakın ağır konuşmak istemiyorum kaç gündür bende aynı durumadayım , apartmanıma kadar internet gelmiş türknetten bir kurulum için gelmediler. Koskaca cumartesi pazar yatıyorsunuz zaten bana nasıl pazartesi sıra gelmiyor. Binamda net var sadece kablo ile evime net çekilecek birde çakallık için kurulum parası alacaksınız yaptığınız bir cacık yok. Türk Telekomdan cumartesi geldiler bunu da belirteyim adamlara millet atıp tutuyor en azından hafta sonu olsun yine geldiler ben sadece iki kablo bağlanacak diye neden 5 gün bekletilmek zorundayım. Çarşamba bu iş hallolmazsa kesinlikle iptal ettirecem.

1 aylık ücretsiz kullanımın sebebi buymuş zaten kurulum işlemlerin tamamlanması 1 ay sürüyor. Korona'ya bahane buluyorlar.
online işlemlerinizi gözden geçirin yalandan yapılmış bir sistem.
İ
ista1907
1 sa. (290 mesaj)
hızda düşüklük var ve bazı sitelere hiç girmiyor. neden?
ping 16 download 15.30
Y
Yusufk2141
1 sa. (5 mesaj)
Türknet pişmanlıktır !
Türknet kendi başına kalıp tek iss ile uğraşmak yerine türktelekom iss ile de uğraşmak zorunda bırakılmaktır !
Türknet müşteri Hizmetleri dahil tekniki birikimi olmayan müşteri memnuniyeti düşünmeyen firmalardandır!
Kısaca konuyu özetlersek ;
06/03/2020 tarihinde türknet başvuru yaptım . Altyapı sistemden komtrol edildi . Ev içerisine gelen internet kablom CAT6 dediğimiz kablo idi ..
9 Mart turktelekom bağlantıları yapmak içim Türknet adına evime geleceğini belirtti . Randevuyu 10/03/2020 tarihi sabaha verdim . Turktelekom 10/03/2020 tarihinde evime Türknet adına geldi . 2-3 saatlik işlem yaptı . Kablo ve bağlantıları pek anlamıyordum . Evimin odasına kadar sarı kablo çekildi ve bir modem bırakıldı . Turktelekom ekiplerine modem Türknet ten istemediğimi belirttim .. Aynı gün Türknet Bilgi verdim evime sarı kablo çekildi modem bırakıldı bir yanlışlık yok mu diye sordum. . Modem bırakılmaması gerektiği belirtildi . Turktelekom ile görüşmem gerektiği belirtildi . Safiyane şekilde gün içerisinde 3 defa Türknet ; 5 defa turktelekom ile görüştüm . Turktelekom “müşterimiz değilsiniz iss sağlayıcınız ile görüşün . Sizin adınıza kayıtlı bir işlem bizde görülmüyor” dendi .haklı ve yerinde bir cevap verildi . Türknet sizin iki firma arasındaki sözleşme bilmediğim için bu sorun ise çözmelisiniz dememe karşın bir işlem yapılmadı ötelendi .
20/03/2020 tarihinde Türknet beni tekrar aradı evinizin altyapısı fiber altyapı olduğu için size hizmet veremiyoruz deyip 16 mbps ADSL satmaya çalıştılar . Kabul etmedim . Evin altyapısı nasıl değişti diye sorduğunda internette varolan adrese dayalı hız tespitine güvenmeyin dendi . Altını çizerek söylüyorum internette adrese dayalı hız taramasına güvenmeyin dendi .
Bunun üzerine araştırmaya başladım . Evimden türktelekom un söktüğü kablo CAT6 kablosu imiş . Evinin odasına kadar çekilen sarı kablo fiber kablo imiş . Bunun üzerine Türknet tekrar arayıp Bilgi verdim . Turktelekom a evin altyapısını değiştirmek için siz talimat verdiniz diye sordum . Kabul etmediler . Evimin altyapısının eskiden de fiber olduğunu belirttiler . Sanırım benimle aynı evde yaşıyorlarmış haberim yokmuş .
03/04/2020 tarihinde turktelekom il müdürlüğüne gittim . Müşterisi olmadığım için zor içeri girdim . altyapıyı sizden alıyorum diye girişim içeri .
Teknik müdür ile görüştüm . Evet ; altyapım değiştirildiğini , fiber kablo döşendiğini ; modem bırakıldığını belirttiler . Türknet fiber altyapısı yok dedim ( sanki firmayı ben savunuyorum)
Onlar bizden altyapı satın alıyor ama vermezlerse gel biz veririz sıkıntı olmaz dendi ..
Kısaca ve özcesi şu an evimin altyapısı fiber eve kadar çekildi , fiber modem turktelekom Dan geldi. Ama ne bir belge ne bir döküman birşey imzalamadım .
Türknet onlarca kez destek hattına yazmama rağmen problemi ne çözdüler ne de anladılar .. teknik servise bağlayın dememe karşın sanırım teknik servis olarak da müşterileri gördükleri için ne dönüş ne Bilgi verildi ..
Ama olan 1 ay internetsiz kalma zararının yanısıra mobil interneti fazlası ile ekstra paketler ile kullanma durumu gelişti ..
Siz siz olun Türknet bulaşmayın .. hele ki turktelekom altyapısında sorun çıkarsa o zaman sorunu sizin çözmenizi isteyecek ve tekniki birikimi hiç olmayan sadece kime ne satabilirim mantığı ile hareket eden müşteri Hizmetleri ile karşı karşıya kalırsınız .. tekniki destek asla beklemeyin
Turktelekom ve Türknet arasındaki sözleşmeyi isteyip savunucu olmak isteseniz de sözleşmeden bi haber olursunuz ..görüşmelerden sadece birkaçı ....
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.