Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
9
Cevap
464
Tıklama
7
Öne Çıkarma
Türkiye üç milli fırkateyni aynı anda üretecek
T
2 hafta
Moderatör
Konu Sahibi

Türkiye üç milli fırkateyni aynı anda üretecek
Türkiye’nin milli savaş gemilerini üretmesi için hayata geçirilen MİLGEM projesinin ilk İ sınıfı fırkateyni olan TCG İstanbul’un inşa çalışmalarında sona yaklaşıyor. Ayrıca İ Sınıfında yer alacak MİLGEM’in 6, 7 ve 8’inci gemileri için çalışmalar sürüyor.36 ayda teslim edilecekSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, MİLGEM çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Milgem’in 6, 7, ve 8’inci gemileri olan üç adet İ sınıfı fırkateyni Anadolu, Sedef ve Sefine tersanelerinde eş zamanlı olarak üretilecek. Üç geminin 36 ayda teslim edilmesi planlanıyor.Projede Anadolu, Sedef, Sefine, TAİS Ortak Girişimi Ticari İşletmesi ve STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ İş Ortaklığı firmaları başrolü üstlenirken, bunlara ek olarak çoğunluğu yerli firmalardan oluşan yaklaşık 80 yüklenici firma görev alacak.Ayrıca Bkz.MIT duyurdu: Bayraktar TB2, 2023'ün en önemli teknolojilerinden birisiİ sınıfı fırkateynlerde kullanılacak yerli sistemlerin kullanılacağına vurgu yapan İsmail Demir; yakın hava savunma sistemi Gökdeniz, üç boyutlu arama radarı Cenk, atış kontrol radarı Akrep, aydınlatma radarı, torpido kovanı, Milli Dikey Atım Sistemi MİDLAS, Hisar-D gibi milli çözümlerin konfigürasyona dahil edildiğini belirtti.Savaş gemilerinin özel sektör tersaneleri tarafından inşa edilmesinin faydaları hakkında konuşan Demir, şunları söyledi:“Gemilerin inşasının, sürdürülebilir bir askeri gemi inşa sanayisi oluşturabilmek için özel tersanelerin üretici sıfatıyla yer aldığı bir modelle yürütülmesinin uygun olduğu değerlendirildi. Bununla birlikte, bu modelle üç gemi için teslim süresinde avantaj sağlanacak, askeri gemi inşasında özel sektör tersanelerinde bilgi ve tecrübe birikimi tutulacak ve pekiştirilecek, sektörün yetenek bazlı büyümesi ve sürdürülebilirliği desteklenecek, ihracat potansiyeli yüksek nitelikli bir ürün ortaya konulacak, ölçek ekonomisine katkı sağlanacak. Üç geminin 36 ayda teslimi planlanıyor. İ sınıfı fırkateynlerin ilki TCG İstanbul'da yerlilik oranı yüzde 75 seviyesinde bulunmakta. Bununla birlikte projede 80 civarında, büyük çoğunluğu yerli alt yüklenici görev alıyor. Projede çalışan toplam firma sayısı ise yaklaşık 200.”
Kaynak:https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/turkiye-uc-milli-firkateyni-es-zamanli-uretecek/2794730

 Haberi Portalda Gör

"36 ayda teslim edilecek

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, MİLGEM çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Milgem’in 6, 7, ve 8’inci gemileri olan üç adet İ sınıfı f...
Yoruma Git
Yorumun Devamı alfa-x - 2 hafta +13
Destroyeri bırak bak krüvazör bile denizin dibini boyladı. Üstelik tek savaş gemisi bile olmayan bir ülkenin 2 gemisavar füzesiyle. Hele düzgün fırkateyn yapalım da.
Yoruma Git
Yorumun Devamı tahir40 - 2 hafta +8
Herkes gibi biz de savaşa hazırlanıyoruz ama hadi hayırlısı bakalım
Yoruma Git
uchihaitachi - 2 hafta +5
Y
2 hafta
Yüzbaşı

Tf-2000 ne oldu destroyer lazım bize destroyer


Bu mesaja 1 cevap geldi.
U
2 hafta
Yarbay

Herkes gibi biz de savaşa hazırlanıyoruz ama hadi hayırlısı bakalım< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

T
2 hafta
Yarbay

Destroyeri bırak bak krüvazör bile denizin dibini boyladı. Üstelik tek savaş gemisi bile olmayan bir ülkenin 2 gemisavar füzesiyle. Hele düzgün fırkateyn yapalım da.Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @yunus3441
A
2 hafta
Yarbay

"36 ayda teslim edilecek

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, MİLGEM çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Milgem’in 6, 7, ve 8’inci gemileri olan üç adet İ sınıfı fırkateyni Anadolu, Sedef ve Sefine tersanelerinde eş zamanlı olarak üretilecek. Üç geminin 36 ayda teslim edilmesi planlanıyor.

Projede Anadolu, Sedef, Sefine, TAİS Ortak Girişimi Ticari İşletmesi ve STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ İş Ortaklığı firmaları başrolü üstlenirken, bunlara ek olarak çoğunluğu yerli firmalardan oluşan yaklaşık 80 yüklenici firma görev alacak."

Bunlar hangi damatlar :) (yalan ama hani sadece damada teşvik vardı :))

Demekki her alanda ülke için çalışana destek var

Özel sektörün bu alanlarda gelişmesi çok önemli hem ülkemiz kazanıyor hem istihdam hem de yeni müttefikler , sahada da oldukça güçlüyüz

Mavi Vatan için bunlar şart

Emeği geçen işçisinden mühendisine SSB ye ,destek olanlara , ülkemiz ve geleceğimiz için sonsuz teşekkürler
M
2 hafta
Yüzbaşı

ne olmuştu ?Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @tahir40
M
2 hafta
Binbaşı

rusyanın en büyük savaş gemisi moskova iki füzeyle batırıldı onu diyor. bu tür şeyler üzerine kona kona ilerler. dimdirekt uçak gemisi alsan anlamadan batırırlar.

Bu mesajda bahsedilenler: @makine26
C
2 hafta
Yarbay

Birazda akıllı insan yapabilsek< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

S
2 hafta
Yüzbaşı

Millet araba için aylarca sıra bekliyor 36 ayda 3 gemi mükemmelmiş.A
2 hafta
Yarbay

3 tarafı denizler ile çevrili ülkemiz de daha uçak gemimiz yok kraliçe elizabet ülkemize savaş gemisini getirdiğin'de bizimkilerin eli ayağına dolandı ne yapacağız diyeDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.