Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
32
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Cevap: Türkiye, pompalı su depolamalı hidro elektrik santrali yapacak (2. sayfa)

R routemaster
geçen hafta (21 mesaj)
bunlar birde on yillarca oy verebiliyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @xpugur

E erkahn
geçen hafta (5365 mesaj)
Yine pompa< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


L LegendisBack10
geçen hafta (18 mesaj)
20 yıllık iktidar zamanında akla gelen bu bilgi birikim ile neden kendimize ait santrallerimiz yokta bir avuç yandaşa yaptırılan yid hesler var diye size soralım. İşin içindesiniz ya!!! Açıklayın bakalım< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @chnvat

M Maleguard
geçen hafta (324 mesaj)
Bu mesajda bahsedilenler: @Qantas

C celeroni
geçen hafta (460 mesaj)
arkadaş mesele akıllılık, gerzeklik meselesi değil. üretilen enerjinin maliyeti. kullanan kullanıyor. zaten yazıda da bu tür santrallerin maliyetinin yüksek olduğu da yazıyor. sen bu santrallerden üretilen elektriği 10 kat pahalıya kullan. sonra da de ki elektrik neden pahalı. su santralleri hava ve güneş santralleri gidi değil ki. bakım maliyetleri fazla. yapım süreleri uzun. bunun hesabını yapmadan girişmek mantıksız olur. sadece gece pompala, gündüz üret mantığı ile düşünürsen sen haklısın.
C celeroni
geçen hafta (460 mesaj)
daha reşit değilsiniz anladığım kadarı ile
Bu mesajda bahsedilenler: @routemaster

K kurs@tz
geçen hafta (665 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >
Bu mesajda bahsedilenler: @Qantas

K kurs@tz
geçen hafta (665 mesaj)
Sıradan bir tc vatandaşı olan bizler yöneticilerimizin 400 araçlı konvoylarla Cumaya gidiş geliş şovlarının masrafları ve 1100 odalı sarayların giderlerini direk ve dolaylı vergilerimizle finanse etmeye devam edeceğiz, sana bana faydası ne olur diye sorarsan ithal enerji bağımlılığını bi tık azaltabilirsek(en azından doğal gazdan elektrik çevrim santrallarına bağımlığı) hazinenin dövize olan ihtiyacını azaltabilir, bu da orta/uzun vadede daha stabil bi döviz kuruna fayda eder ve en azından doğalgazı elektrik üretmek için yakmayız, dövize talep azaldığında ise bu genel olarak bir ithal mal cenneti olan ülkemizde etiket fiyatlarına olumlu etki eder, dövize bağlı enflasyonu yavaşlatır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 16 Ocak 2022; 16:50:26 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Kartal Göz

C cocainbar
geçen hafta (2605 mesaj)
Proje guzel, mantikli ve faydali inkar edilemez.

Madalyonun obur yuzune bakiyoruz 5li cete avuclarini ofaliyor, malesef buda inkar edilemez
K Kartal Göz
geçen hafta (15522 mesaj)
Üst üste binen "-ise"ler, "-ecek, -acak"lar, "-ebilir"ler, güven vermeyen ve ülkeyi soyup bu hale getiren yöneticiler... Sence bunlar olacak mı? Bence olmayacak. Tıpkı döviz geri çekildiğinde geri çekilmeyip daha da yükselen enflasyon gibi. Tıpkı hükümetin göz boyamak içn yaptığı ufacık araç ÖTV farkını iç eden galerici kesim gibi. Tıpkı asgari ücrete %50 zam yaptık deyip verdiği zammı daha maaşı almadan geri alan bir hükümet gibi. Şu ortamda benim cebime yansımayacak hiçbir gelişme zerre ama zerre umrumda değil. Ha dışa bağımlı olarak elektriği zamlı almışsın ha dışa bağımlılığını azaltırken araya çeşitli şekillerde sokulan masraflara elektriği zamlı almışsın. Bir fark var mı? Yok. Sadece birileri daha fazla oturdukları yerden para yiyor fark yok.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @kurs@tz

W WILDBOYS
geçen hafta (1946 mesaj)
CAK< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C CyberXTR
geçen hafta (502 mesaj)
Üretilen elektrik normalde depolanamıyor. Üretilen elektriğin fazla olduğu tüketimin az olduğu zamanlarda, artan üretim depolanamadığı için boşa gidiyor. Boşa gideceğine böyle yöntemlerle depolanıp tüketimin çok olduğu vakitlerde tekrar elektriğe çevirilebiliyor. Tabii ki kurulum masrafı var mı var, elektrik dönüşümünde yüzde 30 civarı kayıp var mı var, ama yine de fazladan üretilen elektriğin tamamen boşa gitmesinden iyidir.
D DH Misafiri
7 gün (78199 mesaj)
Bence ülkeler kendi aralarında anlaşabilseler, kendi aralarında her ülkenin elektrik aktarımı olsa ve küresel olarak güneş ve rüzgar enerjilerinden faydalanabilsek daha verimli olur. Tabi herkes enerji bedelini üretilen ülkeye ödediği sürece problem olmaz.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.