Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Türkiye'nin Valileri - Emre ŞEYDA (Ücretsiz e-kitap)

E emresem Konu Sahibi
3 yıl (349 mesaj)
Türkiye Cumhuriyeti’nde görev yapmış valileri tespit ederken Cumhuriyetin ilanından ziyade TBMM’nin açılmasını esas aldım. O tarihte cumhuriyet ilan edilmese de Türkiye Devleti kurulmuştu.
Bazı valiliklerde ve sitelerde 1920 öncesi Valiler de bulunmaktaydı ama ben bunları katmadım. Zira katmaya kalksam Osmanlı’nın kuruluşuna kadar gitmem gerekiyordu ki bu kitapta Türkiye’de görev yapmış valileri topladığımdan amacımdan da çıkmış olacaktım.
Bilgileri toplamadan evvel çok uğraştırmayacağını düşündüm ama yanılmıştım. Çünkü en çok güvendiğim kaynak olan valiliklerde ciddi derecede sıkıntılarla karşılaştım. Bunlardan en önemlisi bazı valiliklerde eski valilerle ilgili hiçbir bilgi olmaması idi. Diğer sıkıntılara gelirsek
1- Bir önceki valiyi yazmayan valilikler
2- Valilerin görev yıllarını yazmayan valilikler
3- Sadece yıl olarak yazan valilikler
4- Bazı yıllarda yazılmayan valiler
Bu gerçekten zorladı beni. İnternet üzerinde bir şekilde doldurmaya çalıştıysam da yine de çok fazla eksikle karşılaştım. Valilerin görev yıllarını neden gün, ay ve yıl olarak yazılmadığını anlayamadım açıkçası. Bu gerçekten de sıkıntılı bir durum.
Aslında bu kitap güncel bir kitap olacağından, yani devamlı güncelleyeceğinden dolayı bu durumu aştım. Her eksikliği tamamladığımda kitabı güncelleyeceğim ve zamanla en doğru hale getireceğim.

Emre ŞEYDA
26.02.2019

Kitap dijital olup Googlem Play Kitaplar üzerinden ulaşılabilir.
Adresi:https://play.google.com/store/books/details/Emre_%C5%9EEYDA_T%C3%BCrkiye_nin_Valileri?id=_weKDwAAQBAJDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.