Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
120
Cevap
0
Tıklama
41
Öne Çıkarma
Türkiye'nin Geleceği İçin Akparti-CHP Değil Çare DEVA Partisi

D
DeepImpact. Konu Sahibi
geçen hafta (502 mesaj)
Sol cenah, bu milletin başında Kilicdaroğlunun bulunduğu artık Atatürk ve kurucu ilkelerinden uzaklaklamis, dinazorlarin bulunduğu Chp yi iktidara getirecegini düşünüyorsa yanılıyordur.
Muhafazakar dindar kesim geçmişten gelen chp fobisin den dolayı Chp ye oy vermesi çok zor ama aynı şey Sol kesim için geçerli olmayabilir..
Muhalifler Akparti iktidarından kurtulmak istiyorsa Sol muhalif kesim ve Sağ muhafazakar birleşip bu partiye oy atmalı barajı geçmesi gerektiğini düşünüyorum Chp liler her 4 kişiden 1 oy Hdp ye oy vereceğine bu partiye oy vermeli

Ali Babacan, benim içim Cumhurbaşkanligi seçiminde Erdoğan'ı yenecek tek adamdır. Benim için İmamoğlu, Mansur Yavaş hikaye.

Meral aksener Millet ittifakini bitirip, Deva partisi ile ittifak kurmayi düşünmeli tahminim öyle olacak süreç o yönde ilerliyor.< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepImpact. -- 19 Mayıs 2020; 20:22:5 >

niye akpnin lacivertine oy verelim?
Yoruma Git
Jeopol - geçen hafta +75
Ülkem ve kendim için bundan sonra yönetimde akp'nin ve chp'nin olacak olmasını hiçbir akıl, mantık dahilinde değerlendiremiyorum.

Babacan haricinde gündemdeki i...
Yoruma Git
Yorumun Devamı salabelo - geçen hafta +42
Babacan ayarinda ne muhalefette ne de iktidarda bir isim bulunmamaktadir su an. Bu ulkenin degisime ihtiyaci var artik. Sayin Babacan bana kac seneden beri umut veren tek isim su an, ulkem adina.
Yoruma Git
Six Feet Under. - geçen hafta +32
Ali Babacan'ı şişirmekten bıkmadılar. Ali Babacan Bush'un parlattığı biri. ABD tüm parayı dışarı saçtı tüm gelişmekte olan ülkelere zenginlik geldi. Bu da Ali Babacan'a...
Yoruma Git
Yorumun Devamı tekkral34 - geçen hafta +15
Eski Akpartili Muhafazakar, Eksi sözlük Yazarının Deva Partisi İçin yorumu.
Yoruma Git
Yorumun Devamı DeepImpact. - geçen hafta +14
Yani şimdi akpartiyi bırakıp deva partisinemi verecekler.
Dert yanarlar Sandığa gittiklerinde sevgileri ağır basar.
Biz bu filmi kaç defa gördük.
Yoruma Git
Yorumun Devamı kozmos beni sevmiyor - geçen hafta +13
hadi müslüman din kardeşlerim oylar babacana
Yoruma Git
Yorumun Devamı Redeemertr - geçen hafta +11
Yav he he
Okumadım
Yoruma Git
Haykıran Bıngıldak - geçen hafta +7
trol hesapları da kapatılmıştı
Yoruma Git
CeyKalDa - geçen hafta +5

M
Mugetsuga
geçen hafta (4259 mesaj)
KK'nin çağrısına tamam deyip seçim barajını kaldırsınlar da görelim gerçekte kim ne kadar oy alabilecekmiş
S
salabelo
geçen hafta (1 mesaj)
Ülkem ve kendim için bundan sonra yönetimde akp'nin ve chp'nin olacak olmasını hiçbir akıl, mantık dahilinde değerlendiremiyorum.

Babacan haricinde gündemdeki isimlerin hepsi boş adamlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

C
CeyKalDa
geçen hafta (3345 mesaj)
trol hesapları da kapatılmıştı
D
DeepImpact. Konu Sahibi
geçen hafta (502 mesaj)
Eski Akpartili Muhafazakar, Eksi sözlük Yazarının Deva Partisi İçin yorumu.
https://eksisozluk.com/ali-babacan--414679?p=413

"Eğer bu parti hakkında ak parti tabanından gelen biri ne düşünüyor merak ediyorsanız beni dinleyin çünkü ben sizin deyiminizle aktrollüm. nickaltıma bakarsanız görürsünüz.

evet ben cidden muhafazakar çevrede büyümüş, ablası başörtüyle üniversiteye girmeye çalışırken polisten cop yemiş, 15 temmuz'da boğaziçi köprüsünde darbeye direnmiş bir insanım. yedi sülalem nesillerdir hep bu çizgide oldu. ben de öyleydim. yıllardır süregelen problemleri hep "reis'in bir bildiği vardır, şu seçim de geçsin el atıp düzeltecek" diye gözardı ettik. pek çok konuda "reis iyi de çevresi kötü" diye kendimizi teselli ettik. üstelik bunu yaparken ankara'da siyasetin oldukça içindeydim. pekçok milletvekiliyle, bürokratla vs muhabbetim var. böyle olunca dönen ihaleleri, rüşvetleri, yolsuzlukları görüyordum. elbet düzelecek, reis'in haberi yoktur diye kendimi kandırıyordum. fakat benim için yerel seçimlerdeki hezimet, seçimlerin saçma sapan gerekçelerle tekrarı, bu süreçte pelikan mafyasının iğrenç tavrı/yalanları, erdoğan'ın seçimin hemen sonrasında bile bu mafyayı uçağına alması ve yetmezmiş gibi direkt pelikan yalısını ziyaret etmesi benim için bardağı taşıran son damla oldu.

pelikancıların iğrençliğini detaylandırmıyorum çünkü hepimiz biliyoruz zaten. ülkede medyayı bitirdikten sonra şimdi de sosyal medyayı bitirme kararı aldılar. sözlük de dahil her yerde organize olup her sesi bastırmaya çalışıyorlar. midem kaldırmıyor artık.

bu aşamada haliyle alternatif arayışları başladı. daha hiç ortada yokken keşke ali babacan çıkıp parti kursa diye hayal ediyordum. çünkü deli gibi sevdiğim ülkenin böyle eğitimli, barışçıl, dünyayı bilen, höt höt diye bağırmayan, liderlik kompleksi taşımayan, zeki, ahlaklı, deneyimli, genç ve 13 yıl bakanlığa rağmen tertemiz kalmış bir başkanı hak ettiğini düşünüyordum. gençliğim bitmeden böyle bir başkanımız olsun, yabancı arkadaşlarım arasında göğsüm kabarsın, yurtdışında yaşama, adeta kaçma isteğim son bulsun, çocuklarımı da böyle biri tarafından yönetilen türkiye'de yapayım istiyordum. hazırlıklar olduğunu öğrendiğimde ali babacan'ın çevresiyle ve daha sonradan kurucu olan ekibin bir kısmıyla temasa geçtim.

aslında istesem belki kuruculardan olabilirdim ama yurtdışı planlarım ve iç siyasette enerjimi tüketmek istemediğim için bu harekete dışarıdan destek verme kararı aldım.

kurucuları tanıyan, bu süreci yaşamış biri olarak en çok güldüğüm şey babacan'ın islamcı olduğu, deva partisi'nin de ak parti'nin devamı olduğu söylemi. kuruculardan özellikle genç olanların içinde inançsız pek çok şahıs var. araştırırsanız bunları bulursunuz. gençlerin çoğu boğaziçili, galatasaraylı, bilkentli vs. kimlik, ideoloji siyaseti yapacak tip hiç yok. bu 140 journos videosu için de para ödendiğini sanmıyorum, 140 ekibinin çoğu ali babacan'a ve onun savunduğu değerlere yakın isimler zaten.

şimdi böyle bir parti kurulmuş. bir de alternatiflere bakalım.

bütün muhalif partileri kıyaslayınca bu adamdan daha iyisi var mı gerçekten?

ak parti zaten bitti. öyle bir şey yok. erdoğan var. o da ne halde hepimiz görüyoruz.

chp kendini bile yönetemeyen bir parti. elindeki belediyelerde dönen yolsuzluğu cümle alem biliyor. üstelik ülkedeki chpfobisi yüzünden iktidara gelmesi mümkün değil. bu işler belediye seçimine benzemez. ülkenin %60'ının tüyleri diken diken oluyor chp lafını duyunca.

mhp doğu periçek ile birlike erdoğan'ın stepnesi olmuş. bürokraside dolduracakları poziyonların hesabında. ülkedeki "vatan haini" söyleminin ve bu gerginliğin baş müsebbibi. yorulduk vallahi.

iyi parti içeride bile birlik olamayan ve 90'lar ağzıyla siyaset yapan bir parti. farklı bir şey söylemiyorlar. mhp'nin bahçelisiz olanı. ben artık bu türk-kürt, alevi-sünni popülizminden bıktım. iyi parti bu popülizmin türkiye'deki kalesi zaten.

hdp pkk'nın boyunduruğundan çıkamıyor ve çoğu kürt de aslında bıktı. sanmayın ki oy verenler de çok severek oy veriyor. özellikle hendek çatışmaları hdp'yi güneydoğudaki kürtlerin gözünde epey düşürdü.

gelecek partisi-ak parti ilişkisi mhp-iyi parti ilişkisine benziyor. aynı söylemlerle farklı bir parti ve yine şahıs partisi. osmanlı, ümmet, gönül coğrafyası gibi söylemler artık ucuzladı. suriye macerasından ağzımızın yanması da beni itiyor.

ekrem imamoğlu hiç demeyin, seçim dönemi cami cami dolaşıp yasin okuyan popülist bir karadenizli müteahhit. erdoğan'ın chp'de olanı. zaten belediye başkanı olarak şov yapmak dışında bir şey ortaya koymadı.

mansur yavaş gördüğüm kadarıyla samimi, çalışkan ve dürüst bir insan. ankaralılar seviyor. demek ki iyi belediye başkanı. ama daha fazlasına uygun olduğunu düşünmüyorum. türkiye'yi yurtdışında temsil ettiğini düşündüğümde çok da yakışmıyor. ingilizcesi falan da yok. üstelik hala ısrarla ülkücüyüm diyen birine kürtler sikseniz oy vermez.

şimdi ülkede elle tutulur partiler ve adaylar bu vaziyetteyken sizi deva'dan uzaklaştıracak olan şey nedir allah aşkına? dürüst olun, şirketiniz olsa hangi partinin liderini ceo yapardınız? cevap çok açık.

bütün bu adaylar arasında tek başına aday olup kazanma şansı en yüksek aday ali babacan. bir eski ak partili olarak çevremde okumuş, genç kesim arasında kendisine büyük bir rağbet görüyorum. o doblolu, büyük resmi gören hüseyin amca var ya, onun üniversite okuyan çocukları babacancı olup çıktılar. biri de benim. insanlar korktukları için susuyorlar fakat whatsapp gruplarında çok fazla muhabbeti dönüyor emin olun. eğer muhalefet erdoğan gidici falan diye havaya girip imamoğlu gibi muhafazakar-milliyetçi tabanının asla oy vermeyeceği bir adamı aday gösterirse geçmiş olsun. erdoğan bir kez daha tokatlar. 2028'e kadar da bir yere gitmez. gençliğimi böyle harcamak istemiyorum.

akıllı olalım, tatava yapmayalım derim."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepImpact. -- 19 Mayıs 2020; 16:52:6 >
Bu mesaja 5 cevap geldi.

R
Redeemertr
geçen hafta (320 mesaj)
hadi müslüman din kardeşlerim oylar babacana
S
Six Feet Under.
geçen hafta (2986 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: salabelo

Ülkem ve kendim için bundan sonra yönetimde akp'nin ve chp'nin olacak olmasını hiçbir akıl, mantık dahilinde değerlendiremiyorum.

Babacan haricinde gündemdeki isimlerin hepsi boş adamlar
Babacan ayarinda ne muhalefette ne de iktidarda bir isim bulunmamaktadir su an. Bu ulkenin degisime ihtiyaci var artik. Sayin Babacan bana kac seneden beri umut veren tek isim su an, ulkem adina.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S
salabelo
geçen hafta (1 mesaj)
Her zaman liberal, muhafazakar bir adam hayalimdi hocam. Umuyorum halkımız bu bilince sahiptir de, iyileşme adına güzel bir adım olur Ali bey.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Six Feet Under.

N
Naganzo
geçen hafta (418 mesaj)
Belki birileri beni ciddiye alır okur diye ilk 2 cümlede cehapeyi yerin dibine sokmuş

Geriside bir akpartilinin hayali zaten


Bu mesaja 1 cevap geldi.

J
Jeopol
geçen hafta (7772 mesaj)
niye akpnin lacivertine oy verelim?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

D
DeepImpact. Konu Sahibi
geçen hafta (502 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Naganzo

Belki birileri beni ciddiye alır okur diye ilk 2 cümlede cehapeyi yerin dibine sokmuş

Geriside bir akpartilinin hayali zaten
Tam tersi amacım ilgi çekmek olsa Chp yi överdim. Forumun çoğunlugunu Chp liler oluşturuyor.

Troll, koyun dediğiniz kesimden bir farkınız yok, senin gibi partizanlar için sadece 2 parti vardır Akparti-CHP, 50 yıl sadece bu iki parti seçimlere girse tamam dersiniz ta ki tuttuğunuz parti iktidara gelene kadar, ne olursa olsun hep aynı partiye oy verirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S
salabelo
geçen hafta (1 mesaj)
akp'nin laciverti değil, akp 2013 yılından sonra devletçi bir anlayışla ilerledi ve sonucunu bugün çekiyoruz. Akp ile chp'nin mental açıdan bir farkı yok şu an, ikisi de bolca yandaş barındıran sosyal devletçi, birey anlayışı kısıtlı partiler.
Ali Babacan'ı tanırım, kendi dünya görüşüyle şu an bulunan hükümetin hiçbir alakası yok. Adam liberal bir kere, Turgut Özal ekolünden gelme.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Jeopol

K
kozmos beni sevmiyor
geçen hafta (193 mesaj)
Yani şimdi akpartiyi bırakıp deva partisinemi verecekler.
Dert yanarlar Sandığa gittiklerinde sevgileri ağır basar.
Biz bu filmi kaç defa gördük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


V
Verminouss
geçen hafta (77 mesaj)
Ciddiye alınmak istersen CHP'ye mezhepçi partisi demekten vazgeç. Siyasal islamcı olduğunu gösteriyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Verminouss -- 19 Mayıs 2020; 17:19:19 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

J
Jeopol
geçen hafta (7772 mesaj)
liberal olarak cem toker ve baskanligini biraktigi liberal demorat parti var. niye gecmisi mechul, akpnin yanlislarina tek laf etmemis, kafasini kuma gommus birine guveneyim?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @salabelo

S
salabelo
geçen hafta (1 mesaj)
Mezhepçi parti demekten vazgeç diyorsunuz da, her lafınızda siyasal islam lafını esirgemiyorsunuz haha. Birader ikiyüzlüsüz be... akp savunacak değilim ama siz de az değilsiniz inan ki...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Verminouss

S
salabelo
geçen hafta (1 mesaj)
Cem Toker'in kendisi bile inanmaz başkan olacağına hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Jeopol

J
Jeopol
geçen hafta (7772 mesaj)
ali babacan gibi gecmisi kirli birisine gore daha cok sansi var.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @salabelo

V
Verminouss
geçen hafta (77 mesaj)
CHP'ye mezhepçi parti diyenler siyasal islamcı değilse amacı nedir peki? Açıklar mısın tek yüzlü arkadaş? Niye bir insan mezhepçi parti diye bir tanım uydurur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Verminouss -- 19 Mayıs 2020; 17:24:36 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @salabelo