Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
31
Cevap
0
Tıklama
23
Öne Çıkarma
Cevap: Türkiye haritası 4 yıldır bulanık. Google haritalar sorunu. (2. sayfa)

P
preator03
7 gün (17 mesaj)
Bu durumu telefondan nasil duzeltiyoruz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

P
preator03
7 gün (17 mesaj)
Bu ayari android telefondan nasil degistiriyoruz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K
Karbon 12
7 gün (5437 mesaj)
Bende hiç böyle olmadı. Ama bazı bölgeler Yandex'te daha net.Google Books ise çok eskiden beri (bir on senesi vardır) Türkiye olarak görürse bazı arşivlere girmiyor. Herhalde onu düzelttiğim için diğer şeyler de düzeldi.
6
61gün
6 gün (2879 mesaj)
Herkes bir workaround bulmuş ama kimse arkadaşın sorusunu cevaplamamış. Ben cevaplayayım.Google maps belirli biz zoom aralığına kadar uydu görüntüsü (satellite imagery) kullanıyor. Bu zoom aralığından daha yakına erişmeye çalıştığınızda artık diğer cihazlarla elde edilmiş yakın çekim görseller kullanılıyor (aerial photos). Türkiye yakın çekim görsellerin kullanımını terör olayları nedeniyle engellemişti. Hatta türkiye özellikle bazı hassas bölgelerin tamamen bulanıklaştırılmasını talep etmişti. Yani google aslında türkiye'nin talebine olumlu cevap döndüğünden ve türkiye'nin kararına saygı duyduğundan sadece uydu görüntüleri kullanıyor. Google tarafından 2016'da yapılan açıklama."Google ürünleri konusunda yerel yasaları ve güvenlik kaygılarını son derece ciddiye alıyoruz. Google Haritalar servisimizde, piyasadaki mevcut uydu görüntülerini kullanıyoruz. maps.google.tr ve Google Haritalar mobil uygulamalarının Türkçe sürümünde kullanıcılar, ayrıntılı olarak uydu görüntülerini görmek için zum yapamaz."Şimdi işin garip tarafı, google bizim lafımızı dinledi genel olarak bulanıklaştırma yaptı, sonra yandex geldi bizi hiç dinlemedi, umursadan ve yerel yasalara aykırı olarak bulanıklaştırma yapmadı. Gel gör ki şimdi millet google maps yerine yandex kullanıyor. Sonuçta ne oldu, devleti ve yasalarını dinleyen google bu işten zarar görürken dinlemeyenler para kazandı ve hiç ceza da ödemediler. Bu gerçekten devlet olarak verilmek istenen mesaj mı? Aynı devlet daha 2 gün önce yeni bir yasa çıkardı. Acaba bu gibi kararlar yüzüden bu internet devleri, türkiye devletinin kararlarını ciddiye almıyor olabilir mi? Bu yüzden ucuz işçiliğe rağmen Türkiye'ye gelmek istemiyor olabilirler mi? Bunları size bırakıyorum. Google'a da teşekkürlerimi iletiyorum.
B
barbarmuzo
6 gün (22 mesaj)
Play de kaldırıldı, apk olarak indirin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @cesiler1992

B
barbarmuzo
6 gün (22 mesaj)
Google Earth veya Yandex haritalar kullanın onlarda sorun yok ama Earth'te yol tarifi yok bildiğim kadarıyla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


J
JesWhite
6 gün (347 mesaj)

J
JesWhite
6 gün (347 mesaj)
Telefonu rootlamanız gerekiyor.Rootlu ise txt dosyasının birinden 1-2 kelime miydi harf miydi kelime miydi ne o değiştiriliyordu ve düzeliyordu. Alttaki idi galiba."Bulanıklığı gidermek için cihazı rootlayın, data/data/googlemaps klasörüne gidin shared prefs klasörünü açıp setting prefences dosyasındaki TR yazan kısmı bulup herhangi bir yabancı ülke ile değiştirin mesela NL yapın kaydedin. Bulanıklık sorunu bitsin"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JesWhite -- 31 Temmuz 2020; 19:34:45 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @preator03

P
preator03
5 gün (17 mesaj)
Tskler hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @JesWhite

M
metalman133
5 gün (417 mesaj)
ben herkesde böyle ya da internet kaldırmıyor sanıyordum fadsfa :D vpnle girdim mapse heryer cam gibiymiş vay arkadaş
T
TNTB
5 gün (2470 mesaj)
Angola yaptım düzeldi
Bu mesajda bahsedilenler: @TulparHAN

E
Emple
5 gün (3205 mesaj)
Street view özelliğini açtığınızda Tuzla Stadyumu'nun oradan Çayırova kavşağına kadar görüntü alamıyorsunuz bunun sebebi orada askeriye olması büyük ihtimal, aynı şekilde çoğu polis merkezlerinin önünden de street view alamıyorsunuz. İşin garip tarafı bundan 1-2 sene önceye kadar böyle bir durum yoktu gayet rahat street view ile görülüyordu buralar.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.