Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
142
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Türkiye'de BB'neden Gelişmez ?

H HK-416 Konu Sahibi
6 yıl (188 mesaj)
Arkadaşlar Facebook'ta rast geldiğim bir video ve altında ki yorumlar bu işte daha 1920 seviyelerinde olduğumuzu gösteriyor .


Video'da çalışan isimler CT FLETCHER ve KAI GREENE bilmeyenler için en basitinden

KAI G. Kariyer Başlıkları

2016 Arnold Classic – 1st
2014 Mr. Olympia – 2nd
2013 Mr. Olympia – 2nd
2012 Mr. Olympia – 2nd
2011 Mr. Olympia – 3rd daha uzayıp giden nice başarılar .


VİDEO BUDUR


Videoyu izlemek için tıklayınız


Bu da altına yapılan yorumlar . İsimlerini kapatmadım ki yanlışlarını görsünler . Bu arada içinizde kinesiyoloji (hareket bilimi) dersi almış olan varsa her sette olmamak şartıyla hareketten %20-%30 çalabilirsin yinde büyüme sağlanır bilimsel olarak kanıtlanmış bir olay .

< Resime gitmek için tıklayın >
N Nehoo
6 yıl (428 mesaj)
Takmış 10 kiloya çek babam çek< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y yigitcan19901
6 yıl (194 mesaj)
tabi ki büyüme sağlanır.Ben sporda 1.yılın sonlarına doğru salonda çalışan ortalama üstü vücutlu abilere bakıyordum adamlarda +40 cm kol vardı rahat.Ben de 34-35cm kolla dumbell biceps curl çalışmaya çalışıyorum 7.5kglarla falan.Bir baktım adamlar 12.5-15kglarla sallana sallana dandik formla yapıyor aynı hareketi,aynı şekilde barbell curl için de geçerli.

"lan bu adamlar bu kadar dandik formla hileyle nasıl bu kadar kolu büyütmüşler,yanlış çalışsalar da büyüyor demek ki kaslar" diye çok düşündüğüm olmuştu ama ben pek hile yapmadım öyle hile yapmaya kalktığımda kası pek hissedemiyorum diye.

Uzun lafın kısası herkes salonlarında büyük kol,göğüs vesaire olan bazı kişilerin aslında bu bölgeleri çalışırken ne kadar dandik çalıştığını görmüştür.fakat aynı şekilde ne kadar dandik çalışsalar da bu bölgeleri nasıl bu kadar büyütebildiklerini de düşünmüştür.Cevap : dandikte çalışsan gelişiyor işte kas ha hızlı ha yavas,ama gelişiyor.hatta hangisinde daha hızlı gelişir ben pek emin olamıyorum şahsen.çünkü çok dandik çalışıp 2-3 ayda çok hızlı gelişenleri gördüm noob gainste olabilir o gerçi.
B birkuşgibi
6 yıl (7823 mesaj)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birkuşgibi -- 19 Ağustos 2016; 0:07:16 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


V Vendetta
6 yıl (811 mesaj)
Bende bir yorum atayım ağırligi uzun süre arttiramadiysaniz hareketin ivmesini arttirirsaniz daha çok kuvvet uretirsiniz yani gelişim ve ağırlık arttırma açısından baya ise yarar(ozellikle presslerde) ama sakatlık riski de o derece artar ısınmayı falan düzgün yapmıyorsanız dediğim taktiği KESİNLİKLE yapmayın.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.