Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
155
Cevap
0
Tıklama
172
Öne Çıkarma
Cevap: Turkcell'den ahlaksız teklif! (8. sayfa)

-
-OFLU-
2 hafta (751 mesaj)
Bunun yabında faturalı dan, faturasıza geçince zorunlu olarak haftalık paket veriyor ve 15tl, artmış bile olabilir.

İşin garibi ben o pakete 5 tl vermem.

Türkcell in bazı saçma kuralları var maalesef.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S
sorceress
2 hafta (1945 mesaj)
Başlık gayet yerinde Tebrik ederim
O
Onetılator
2 hafta (287 mesaj)
Hocam o yine iyiymiş. Telekomda faturasıza geçersem hiçbirşey vermeden 50 tl ye yakın ücret çıkartıyorlardı. Ayrımcılıkta da zirve yapıp düzgün paket önermediler 10-15 yıllık müşterilerine. Turkcelle geçtim şimdilik çok memnunum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: aytmatfullemek

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @-OFLU-

A
ahmet kontuy
2 hafta (86 mesaj)
valla her genç kızın başına geliyor derler ya

çok yakın bir zamanda bir arkadaş bu sebepten turkcell' i bıraktı. benim başıma da bu maalesef bir kere geldi. bi ton küfür ettiydim. maalesef 7 ₺ bayılıyorum frenleme için milleti kaz yerine konulduğunu hissettirmek yerine şu ödemenin ismini kaldırsalar da şunu standart ödemenin içine daha makul bir fiyata koysalar felan diyeceğim de ticareti yapan sonuçta onlar. demek ki böyle daha güzel oluyor onlar açısından. binbir çeşit hediye veriyorlar şu işi halledemiyorlar enteresan bir firma. konu başlığı da bana basic insdtingt mi ne onu hatırlattı. sandalyede oturan kim oluyo acaba
B
BrownSquirrel
2 hafta (90 mesaj)
Hocam size katılıyorum ama farklı düşündüğüm bazı noktalar var mesajınızı şu şekilde cevaplayayım o zaman;

Birincisi, elbette ki serbest piyasa isteyen istediği şeyi devletin belli başlı düzenlemeleri dahilinde istediği fiyattan alır satar. İstemeyen de almaz, başka operatöre geçer. Buna hiçbir itirazım yok. Fakat ben, bana bedava hizmet ver demiyorum ki firmaya. Ödediğim paraya karşılık verilen hizmet ne ise, ben aksini istemediğim sürece o verilsin ekstra bir şey verilmesin benim de ekstra param cebimden gitmesin diyorum.

İkincisi, evet sözleşmelerde bununla ilgili bir şeyler yazıyor olabilir, ancak Kanuna ve diğer ilgili mevzuata aykırı sözleşme hükümleri hukuken geçersizdir. Bunu konunun uzmanı hukukçu birisi varsa forumda o daha iyi değerlendirecektir.

Ne yani, sözleşmede "Turkcell kafasına göre istediği kadar fatura çıkarabilir, onu bir Allah bir de Turkcell bilir, Turkcell ne kadar fatura çıkarırsa çıkarsın abone hiçbir itirazda bulunamaz ve tüm faturayı ödemekle yükümlüdür." diye bir hüküm olsa mesela, bu geçerli mi oluyor?

Üçüncüsü, BTK devletin denetim mercii olup sadece işletmeci firmaları denetler ve gerektiğinde yaptırım uygular, buna ek olarak işletmeci firmalar tarafından uyulması gereken kuralları kararlar alarak belirler. Sözleşme içeriğine doğrudan bir müdahalesi yoktur.

Burada ise benim tam olarak dediğim şey BTK'nın tüm operatörleri kapsayacak şekilde bir "paket bitiminde hizmeti durdurma" kararı alması gerektiğidir.

Şuna ise aynen katılıyorum, elbette ki abone beğenmiyorsa başka operatöre geçme gibi bir hakkı vardır, ki Turkcell'deki son 500 binlik abone kaybının sebebi kanaatimce budur ama durum bu yine de Turkcell'in yaptığı uygulamanın doğru olduğunu göstermeyeceği gibi böyle bir yanlış uygulama yapma hakkını vermez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrownSquirrel -- 11 Temmuz 2019; 21:17:41 >


Bu mesajda bahsedilenler: @tuketiciserdar

-
-OFLU-
2 hafta (751 mesaj)
Geri kalan vergileri peşin alıyor olabilirler. Türkcell de aynısını yapıyor. Faturalı dan faturasıza geçersen geri kalan ayların vergisini peşin alıyor. Üstğne 15tl de o paket.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Onetılator

O
Onetılator
2 hafta (287 mesaj)
Vergi değil galiba hocam vergi zaten ekliyor birde 50 nin içinde 30 tl si faturasıza geçme bedeliymiş hiçbir açıklaması yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: aytmatfullemek

Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @-OFLU-

-
-OFLU-
2 hafta (751 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Onetılator

Vergi değil galiba hocam vergi zaten ekliyor birde 50 nin içinde 30 tl si faturasıza geçme bedeliymiş hiçbir açıklaması yok
O farklı bir olay demekki. Türkcell e faturasıza geçince geri kalan ayların vergilerini peşin alıyor ama faturasızda daha vergi almıyor, mesela bu ay geçtin diyelim 5 ayın vergisini peşin alıyor senden, ama faturasızda yıl sonuna kadar daha vergi olayı olmuyor. Ama şu 19tl lik paket olmasa daha iyi olacak.

Paket bu 19 tl olmuş.https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/diger-kampanyalarimiz/kesintisiz-iletisim-paketi

haftalık 500 dakika, 1GB internet 19₺. şaka gibi ve zorunlu.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

U
ucanoflu
2 hafta (212 mesaj)
ahlaksız teklif bu mu cidden
O
Onetılator
2 hafta (287 mesaj)
Evet bu da saçmalık gerçekten. İlla bi para alıcaklar onuda yasal yollara dayandırmış oluyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: aytmatfullemekBu mesajda bahsedilenler: @-OFLU-

K
Kartal Göz
2 hafta (12401 mesaj)
Mecbur kalmadıkça kazıkcell'den uzak durun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


J
Jazzalyn
2 hafta (3767 mesaj)
O bariz dolandıricılik.

2 hattım icin aldılar 30 lira ekstradan ama faturasıza gecince 30 tl bakiye yüklemediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Onetılator

Y
yusuf946
2 hafta (33 mesaj)
Kullandığın tarifenin ismi ne? Tarife detaylarında internet hakkı bittiğinde 19tl karşılığında ek 1gb internet tanımlanır gibi bir ifade varsa, haksız olan sensin. O tarifeyi kullanıyorsan şartları kabul ediyorsun demektir. Çok istiyorsan tarifeni değiştirirsin ve böyle bir ücretlendirme olmayan bir tarifeye geçersin.

Ama tarife detaylarında böyle bir detay yoksa, hukuksuz bir işlemdir ve yasal haklarını kullanmanı öneririm.
Bu mesajda bahsedilenler: @ebayusuff

Q
qazrfv
2 hafta (1405 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: suicide sheep

çok eskiden vodafone da da vardı buna benzer bişey. kontürlü hattımın interneti azaldığı zaman kafalarına göre 500mb interneti 5 liraya geçiriyorlardı. şuanki fiyatı ne kadar dır bilemem. benim paketimin interneti bitmemiş sadece azalmış ona rağmen kafalarına göre tanımlıyorlardı.

operatörlerin hepsi aynı. gerçi bu ülkede hizmet veren bütün işletmeler halkı nasıl düdüklerizin peşinde. isteyen istediği gibi at koşturuyor devletten kimsede karışmıyor bunlara çok ilginç.
Geçtiğimiz 2 ayda aynısı bana oldu Vodafone kullanıyorum 500Mb 9.90₺
Henüz paketim bitmemişti az birşey kalmıştı ikisindede müşteri hizmetlerini aradım ücreti iade ettiler 500Mbları geri almadılar kullandım bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B
BrownSquirrel
2 hafta (90 mesaj)
Superbox tarifelerinde de aylık kota bitince internet kullanımı abone tarafından aksi talep edilmedikçe duruyor.
https://www.superonline.net/kampanyalar/superbox-kampanyalari/superbox-4-5g-ev-interneti-kampanyasi

"Aylık paket kotası bittiğinde internet kullanımı durur. Hesabım, Turkcell Müşteri Hizmetleri, Turkcell Satış Noktaları üzerinden 30 gün geçerli 15 GB 20 TL ek paket alınarak devam edilir."

İşte olması gereken bu.
T
tadigrat
2 hafta (161 mesaj)
Yıl olmuş 2019 hala turkcell kullanıyosunuz ya şaşıyorum.
S
Sterilmikrop
geçen hafta (1506 mesaj)
Sallama Derken :)
https://www.turkcell.com.tr/paket-ve-tarifeler/ek-paketler

Ek Paketler herkes için aynı 19 TL.

Keşke sen okuduğunu anlayabilsen mesela senin bu yazdığını sosyologlar inceliyor o bilime de sosyoloji deniyor hatta farklı yan dalları da var.

Çok şükür üniversite mezunu hem sosyoloji dersleri hem psikoloji dersleri üzerine birde felsefe dersleri aldım ama emin ol senin gibi megolaman kişilikleri çok gördüm hatta sizin gibi kısıtlı fikirlere sahip sadece amaçsızca savunanlar için yüzlerce incelemeye ait tezler mevcut istersen paylaşırım.

Senin gözün kör okuduğunu anlamayacak kadar kısıtlı beyin kapasiteni gerçekten anlıyorum dostum dünyada senin gibi insanlar yaşıyor ve biz toplum olarak toplumsal normlara göre sizin gibi insanları aramızda görmekten sizlerin sosyal ortamlara alışmasına vesile olmaktan gayette memnuniyet duyuyoruz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Hacxtr

H
Hacxtr
geçen hafta (113 mesaj)
Puahahha. Gel seni bir arkadaşın Turkcell iletişim merkezine yönlendirim. Bizlerde sizin gibi semer vurulsa da aynı olan insanlara yardımcı olmaktan memnuniyet duyuyoruz ,

Bol keseden sallamak başka hiç bir veciben yok.

Konu içerisinde savunduğum durumu sonuna kadar savunuyorum. Bilmiyorsunuz. Neyi nasıl kullanacağınızı bilmiyorsunuz. Sizin gibi bir şeyi bilmeden tüketen, yanlış tüketen insanlar için hizmet sektöründe yıllardır hizmet veriyorum. Paylaştığın sayfa ek paketler sayfası, benim kullandığım tarifenin içerisinde ücretsiz olarak sunuluyor limitinde durma hizmeti Ki zaten bu durum sadece bu sektörde değil bir çok sektörde böyledir. Adamlar sana bir paket hazırlar ayrı ayrı almaya kalksan fiyatı paketi geçer.

ühüüü ühüüüü bana paket tanımladılar ühüüüüüü paramı çaldılar ühüüüüü


Ama teklifim geçerli... Senin gibi Üniversite mezunu birisine yardımcı olmaktan ve mutlu ayrılmanı sağlamaktan onur duyarım.
Bu mesajda bahsedilenler: @Sterilmikrop