Bu konudaki kullanıcılar: 3 kayıtlı üye, 4 misafir, 3 mobil kullanıcı
880
Cevap
0
Tıklama
10
Öne Çıkarma
Cevap: Turkcell 20.000 DK 20.000 SMS 80 GB İNTERNET 12 AY 299 TL (46. sayfa)

İ isviçreli bilim adamı
3 sa. önce (1479 mesaj)
Paylaştığın yazıyı okumadan mı atıyorsun anlamadım , bak kendin paylaşmışsın ;

'' Turkcell bu ücreti aboneleri adına toplu olarak devlete öder, abonelerine ödeme kolaylığı sağlamak için taksitlerle hattından tahsil eder.''

Yani sene başında bu tutar toplu olarak devlete ödeniyor, senden aldığı taksit taksit ücretlerle bu ay geldi bu ay gelmedi, ''hocam kullanıcının tl yüklemesini bekliyorum sana söz yükleyince 4 ay birden vereceğim'' demiyor.
Senden taksit taksit alacağı ücreti senden daha almadan topluca ödüyor yani senin paranı daha almadan senin adına ödeme yapıyor.
Sonra bir anda sana yük olmasın diye senden taksit taksit alıyor o parayı. Olay bu, gayet açık.

Başka yere geçince de ''Hooop nereye gidiyorsun, ben senin adına devlete topluca TKÜ ücreti ödedim, bundan kurtulamazsın. Varsa bakiyenden olduğu kadar düşüyorum bu tutarı, yoksa da geçtiğin yere postalıyorum bu borcu artık o senden taksit taksit alır bu tutarı'' diyor.
.....

Senin durumunu bilemem muhtemelen konuda olduğu gibi yanlış anladığın veya erken davrandığın yerler olmuştur. Senin Ekim Kasım Aralık TKÜ ücretin Vodafone tarafından senin adına ödendi.
Senden bu ücreti aldılar mı, alamadıysa Turkcell e yolladı mı bilemem. Eğer almadılarsa Turkcell e yollamış olmaları lazım.
Ödeme yolu varsa öde kurtul, bu firmalara 10 lira gibi ufak tutarlarda borçlu olmak pek mantıklı değil. Muhtemelen sonradan bu tutarı Turkcell senden alacaktır.
...
Yani sonuç olarak sayfada yazdığın ''yeni gelenlerden TKÜ ücreti alınmaz vs '' kısmen doğru çünkü o tutar zaten geldiğin operatör tarafından ödeniyor.
Borçlu gelirsen ödemeye devam ediyorsun, borçsuz gelirsen TKÜ ödemiyorsun. Sonuçta her türlü o tutarı ödüyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isviçreli bilim adamı -- 21 Ocak 2022; 14:43:38 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @C4H1T

K ketamin
3 sa. önce (18 mesaj)
Bitmiş malesefff< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

İ isviçreli bilim adamı
3 sa. önce (1479 mesaj)

Y yasin613
3 sa. önce (1043 mesaj)
Fiyatta dev lik artmış, içeriğin devligi azalmış.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @isviçreli bilim adamı

C C4H1T
2 sa. önce (14 mesaj)
Bak arkadaşım dünkü cahil değilim online uygulamalar hesap takibi ne almışım ne vermişim borçlumuyum geçmiş borç mu gelecek borç mu bunları çok iyi takip ederim. Senin dediğin geçiş yapmadan önce ki operatör de bakiyen varsa buradan tahsil edebilir yönünde ki bu kısmı da muallak çünkü..
"Yıl içinde hattını Vodafone’a taşıyan aboneler için, o yıl içinde geçerli olan borcu önceki operatöründen devralınarak aylık taksitler halinde tahsil edilir. . "
peki ya bakiyen yoksa? Ayrıca ben senin bakiyeni bilemem ben sana diyorum ki Turkcell bu ücreti ilk yıl yıl sonuna kadar almayacağım diyor. Bak Vodafone dan Turkcell'e 0 TL bakiye ile geçtim. Yani hali hazırda Vodafone senin mantıkla 3 ay daha benim yerime devlete TKÜ ödemişti dimi. Ama benden bu 3 ayın TKÜ alamadan ben Turkcell'li oldum. Vodafone ne yapacak hop Turkcell bu abonenin 3 aylık TKÜ borcu var diyecek. Turkcell ise bu abonenin yıl sonuna kadar kalan TKÜ borcu bana ait diyor aboneye yansıtmıyor. Ki ödemedim diyorum hesabı da didik didik ediyorum sadece Ocak 2022 TKÜ borcu var başka da yok.
Ayrıca operatör geçişleri kalan TL bakiye hakkında ararsanız haber bilgi fazlası ile mevcut ya size iade edecekler yada 2 yıl sonra devlete aktarılacak.
https://www.haberler.com/amp/gsm-hattinda-kalan-para-operatorler-tarafindan-11110081-haberi/
Ve sen hala Turkcell kendisi sitesinde kimlerden TKÜ alınmaz sorusuna kimlerden alınmayacağı ve ne sürede alınmayacağı açık şekilde yazmış olmasına rağmen kalkmış bana hala alınır diyorsun. Daha fazla uzatmayalım sana göre alır, Turkcell mevcut yıl sonuna kadar almıyorum diyor, bende almadı almıyor diyorum. Gerisi işini bilen tüketiciye kalıyor ben yeterince kaynak paylaştım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @isviçreli bilim adamı

G gulnare
2 sa. önce (2435 mesaj)
Bendede aynısı olmuştu müşteri hizmetlerini aramıştık sorunu çözmüştü. Birde hattı başka telefona takıp deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 21 Ocak 2022; 15:36:53 >


Bu mesajda bahsedilenler: @EvErEsT0671

M Martin Linnes
1 sa. (7033 mesaj)
Maalesef @OkumadanAlma üyesi sayesinde paket kapandı hocam. Her yerde pankart açtı, geçin çabuk diye, Turkcell ekibi'de gördü bunu, arkadaşın sayesinde maalesef garibanların kullandığı paket kapandı. Umarım artık mutludur?!< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: nicktatörBu mesajda bahsedilenler: @ketamin
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.