Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Türkçe Karakter Sorunu

P pwniex Konu Sahibi
6 ay (31 mesaj)
Herkese selam, web sitesi tasarlıyorum ancak türkçe karakter sıkıntım var. Kendi elimle yazdığım <h2> <p> gibi etiketlerde bulunan yazılarda türkçe karakter var yani html kısmını halletmiş gibi gözüküyorum. CSS lerindede herhangi bir problem yok. Atadığım yazı fontunun türkçe karakter kaldırdığına %100 eminim.

Ancak db den çektiğim veriler türkçe karakter desteklemiyor.
Db mi utf-8 yaptığıma eminim.
Ayrıca bağlantı kurduğum php sayfasındada (PDO bağlantısı yaptım) db isminden sonra direkt olarak utf-8 i de belirttim. Kullandığım editör sublime text. Sublime texte (File>Save with encoding>UTF-8 with BOM yolunu izleyerek bir çözüm görmüştüm. Bu çözümü deneyip farklı kaydettim yine olmadı. Bu sorunun çözümü nedir hocalar?
O oronar
6 ay (78 mesaj)
İlgili database ürünü için Turkish char collation araması yapın googledan. Ayrıca yeni test verileri ekleyip onlarla deneyin. Belki de eski utf 8 Türkçe olmayan verileriniz, yeni verilerle karışıp tutarsız davranışlara sebep olmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oronar -- 29 Nisan 2021; 0:19:16 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


P pwniex Konu Sahibi
6 ay (31 mesaj)
Deniyeceğim teşekkür ederim..DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.