Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Türk Telekom Boş vdsl port yoksa internet başvurusu iptal olur mu?

J joster35 Konu Sahibi
11 ay (783 mesaj)
Arkadaşlar merhaba, İnternet için Türk Telekom'a başvuracağım lakin boş VDSL port'u yok. Durumu Türk Telekom Facebook sayfasına yazdığımda beni arayarak İnternet için başvuru talebi alınması gerektiğini, başvurunca herhangi bir zaman sınırı vermediler ancak port takılır dediler. Geçenlerde DH'de gördüğüm bir konuda ise arkadaş bu şekilde başvurduğunu ancak port olmaması sebebiyle internet başvurusunun boşa düştüğünü söyledi. Sizce 50Mbps'lik pakete başvurup port açılmasını mı bekleyeyim yoksa garanti olsun diye 16 Mbps'lik bir pakete mi başvurayım?
T TheBCD
11 ay (587 mesaj)
Düşük hıza başvur. VDSL istiyosan VDSL'in en düşüğüne yani. Sonrasında taahhüt boyunca ilk başladığın paketin altına düşmemek kaydıyla istediğin kadar iniş-çıkış yapabilirsin.
Taahhütü 50 mbps imzalarsan 50'nin altına inemezsin sonra.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

J joster35 Konu Sahibi
11 ay (783 mesaj)
Valla Hocam inmek istermiyim bilmiyorum yani hatta olsa 75Mbps'lik pakete başvururdum ama nedense Türk Telekomda 50 ile 100 arasında bir paket yok. Düşük pakete başvursam daha sonra yükseltmek istediğimde port yok diye sallarlar mı diye düşündüm.
Bu mesajda bahsedilenler: @TheBCD

T TheBCD
11 ay (587 mesaj)
Modulasyonun değişmedikçe(VDSL'den ADSL'e veya tam tersi) port sorunu olmaz Telekomda VDSL yani Hipernet paketleri içinde istediğiniz gibi değişiklik yaparsınız. 24 mbps kullanıyodum ben aradım 50 yaptım daha telefonu kapatmadan 50 olarak sabitlendi modemim bu değişiklikler sistemden yazılımsal olarak yapılıyor direk fiziksel bir müdahale gerekmiyor. Yine tercih senin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

J joster35 Konu Sahibi
11 ay (783 mesaj)
Hocam işte benim sorunum Vdsl port olmaması yani modulasyon değişecek mecbur. Merak ettiğim Vdsl için başvursam port açılır mı yoksa iptal'e mi düşer başvuru? Çünkü Superbox'ın taahhütü 1 ay sonra dolacak, iptal edince internetsiz kalacağım. Yani en fazla 1 ay bekleyebilirim.
Bu mesajda bahsedilenler: @TheBCD

T TheBCD
11 ay (587 mesaj)
16 mbps ADSL başvurursan sözleşme bozman gerekir VDSL'e geçmek için sanırım tam bilgi sahibi değilim bu konuda. Taahhütsüz Turknet tarzı bir firmaya geçersen ADSL->VDSL geçişin kolay olur port açıldığında ama bu firmalarda da çok şikayet var bu korona döneminde iyi araştır.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

J joster35 Konu Sahibi
11 ay (783 mesaj)
Hocan Türknet maceram burda
https://mobile.donanimhaber.com/turknet-bir-internetin-baglanamayis-oykusu--143602466
Türknet kurumsal ciddiyetten uzak, çalışanların birbirinden haberi olmayan bir firma. İptal faksını gönderdim önce müşteri temsilcisi aradı ekibi yönlendirdim en kısa sürede gelecekler dedi tabi gelen giden olmadı sonra da iptal talebiniz işleme alınmıştır diye mesaj geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @TheBCD
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.