Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
692
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Turk.net senin yerin burası :D

A ahtapok Konu Sahibi
14 yıl (127 mesaj)
arkadaşlar yaklaşık daha önceden ttnet kullanıyodum fakat, yaklaşık 1 aydır turk.net i kullanıyorum belki sizde görmüşsünüzdür reklamlarını ilk alternatif internet diyolardı, bilgi almak için aradım alternetif derken ne demek istediklerini sordum verdikleri cevap diğer internet kullanıcılarının (yaklaşık 4 milyon kişi dediler) kullandığı alt yapıyı değil kendi alt yapılarını kullanıyomuş, ilk başta aklıma peki dolu olunca ne olucak diye bi soru geldi, sürekli olarak güncelleme yapıldığı ve herhangi bi sorunla karşılaşılmayacağı oldu.

peki dedim aboneliğimi başlattım ttnet den aboneliğim iptal olduğu anda 3 gün içerisinde turk.net adsl in başlıyacağı oldu. vede söyledikleri gibi hemen başladı gerçekten 110 kb den aşağı düşmüo, ttnet de 80 den yukarı nadiren hatta hiç çıkmıyodu.

hiç bişey olmasa aradığım zaman çağrı merkezi beni adam yerine koyuyo, boşuna internetle cebelleşmeyin :D gerçekten internetin ne olduğunu anladım
S Speed Style
14 yıl (1511 mesaj)
ya nasıl kendi hatlarını kullanıyor bunlar? çözemedim!.. normalde ttnetin mi yoksa Turk.net'in mi ip bloğunu alıyor modem.. eğer ttnet'inkini alıyorsa Turk.net'in söyledikleri koca bir yalan...


Bu mesaja 2 cevap geldi.

H hikmetg
14 yıl (770 mesaj)
turk.net 'in iplerini alıyor.

omurga aslen netone 'nın. netone sabancıdan turk.net 'i satın aldı.

Güzel bir omurgaları zaten vardı yurt içinde. Bu omurgayı ip tabanlı geliştirmişler. güzel de olmuş.
T ThisisaNightmare
14 yıl (4874 mesaj)
hayır ttnin altyapısını kullanıyor. Kısmen,
yani
Size telefon kablosu geliyor o telekomun altyapısını kullanıyor örneğin istanbuldan bir örnek vereyim(bilgiler gerçek değildir örnek amaçlı)
Pendikte oturan biri bu bağlantıyı alınca, pendik santralinden telefon kablosu, ordan pendik santralı beşiktaştaki ana dağıtım noktasına girer işte Türkiyede hemen hemen her ilde bu dağıtım noktaları yoktur, bu dağıtım noktasından sonra internete telekom altyapısı değil, netone telekom un altyapısına giden kabloya yönlendirir sizi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A ahtapok Konu Sahibi
14 yıl (127 mesaj)
doğrudur hıznın nedeni anlaşıldı sanırım

surf e devamDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.