Bu konudaki kullanıcılar: 4 misafir, 2 mobil kullanıcı
27885
Cevap
1161605
Tıklama
13
Öne Çıkarma
Cevap: TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1395. sayfa)

R Realtione
3 gün (26 mesaj)
Merhabalar, Amazon.de'den birkaç gün önce büyük bir sipariş verdim, tahmin edeceğiniz gibi UPS ile yollandı.
Bildiğim kadarıyla 1500€/30 kg limiti var. Bu limiti aşmamaya özen gösterdim. Gümrüğe takılan ürünlerin ürün adedi mi paket adedi ile mi nitelendirildiği halen karışık ve tam açık değil gibi ama UPS TR'yi aradığımda 5 paket kotası (aylık) olduğunu söylediler.

Şimdi, ben ithalatçı değilim. Gerekli belgelerim yok, gümrük müşaviri vs. ile çalışmıyorum. Daha önce ayda 10-20 arası ürün getirttiğim oldu ama sanıyorum hiç 5 paketi geçmedim. Geçtiysem bile farklı zamanlarda aldığım için manuel olarak kaydedildiğinden ötürü çakmamış olabilirler, ya da o paket bir sonraki aya sarktı benim haberim yok. Genelde 5 paketi geçecek kadar büyük alımlar yapmasam da koleksiyon amaçlı amazon.de'den bir ton mal aldım ve bu arkadaşlar ne yazık ki ürünleri farklı depolarda bulunduruyorlar ve yollamadan önce fazla birleştirmiyorlar. Aynı ürünü, aynı kişiden, aynı anda almama rağmen bu ürünlerden bir tanesi tek başına ayrı bir paket olarak yollandı. Düşünün yani hem 5€'luk 1 ürün içeren paket var hem de 200€'luk 10 ürün içeren paket var. Bu benim kontrolüm dışımda. Amazon'a ürünleri geri yollatmayı ve paketleri 5 paket olacak şekilde birleştirmelerini teklif ettim ama bunu yapamayacaklarını söylediler.

Bu durumda ne yapmam gerek? 5 tane UPS'in temsilciliği ile alıp gerisini depoda çürümeye mi terk edeyim, iade mi edeyim, fahiş fiyatlar isterlerse bunları gümrükten çektirmek için ödeyeyim mi? Hepsi birbirinden baş ağrıtıcı durumlar. Bu ürün/paket limiti gerçekten kafa karıştırıcı. 5 paket bireysel iken 6 paket olduğu anda ithalatçı mı oluyoruz arkadaş? İçinde kaç tane ürün olduğunun hiç mi önemi yok? Her şeyi geçtim kaç tane paket olarak yollayacaklarını da kontrol edemiyorsun ki... Tüm tavsiyeleri bekliyorum.

dipnot: Amazon bu ürünleri express kargoyla yolladı. Ben talep etmediğim halde. Sanırım hızlı kargo ile yollanan ürünler de daha sıkı bir gümrük denetimine tabi. Bana yollanan mesajda 'posta ve hızlı kargo taşımacılığı seri no 4'e göre bir karar alındığı belirtiliyor. Bu işlerden anlamıyorum, etmiyorum. Yine benim kontrolüm dışında. Bilen varsa mesaj kutumu şenlendirebilir. Teşekkür ederim.

edit: Ürünlerin hepsi Amazon deposundan yollanmış olup, Fullfilled by Amazon etiketine sahiptir. Hepsinin vergisini ve kargosunu klasik şekilde checkout'da ödedim.
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Realtione -- 3 Mart 2021; 20:21:21 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M musicalite
3 gün (805 mesaj)
geçmiş olsun hocam

çok fazla anlamamakla beraber

ürünlerin var atıyorum 200 euroluk paketin var ve içinde on adet aynı üründen mi var ? eğer öylese alamazsın diye düşünüyorum .

bana defolu olduğu için çinden tekrardan gönderilen tek ayakkabı üzerinden 440 tl geçirdi ukim ptt
gümrük işte

daha bir sürü var en komiği boş kutuya 152 tl , tek ayakkabı ya sadece sağ 440 tl

cimerden sonuç alamadım ben pes ettim bu ülkeden bir cacık olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musicalite -- 3 Mart 2021; 21:33:55 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Realtione

R Realtione
3 gün (26 mesaj)
Hayır çoğunlukla aynı ürün değiller. Aynı olan ürün varsa bile maksimum 4-5 tane aldım ki o da yedek ve tanıdıklarıma verme amaçlı. Gerçekten bunu takıntı yapacaklarsa ondan önce takıntı yapmaları gereken birçok konu var.

Neresi tam anlaşılmadı bilmiyorum ama uzun lafın kısası 5 paket olsa büyük ihtimalle sıkıntısız alacaktım. Amazonun warehouse problemleri yüzünden 13 pakete bölündü ve ithalat olarak değerlendiriliyor ürünlerim. Yahu böyle saçmalık mı olur, benim elimde olan bir şey değil ki bu.
Bu mesajda bahsedilenler: @musicalite

M musicalite
3 gün (805 mesaj)
yani ne aldın ne almadın ben bilmiyorum sayıca çok ürün var , aynı üründen 2 den fazla varsa zaten direk ticari sayıyorlar kaç liraya aldığına bakmıyor bile . gümrük işleri çok sıkıntılı bir hal aldı bunda birilerinin parmağı olduğu belli . göklerden.


kendime giymek için ayakkabı alıyorum ara sıra ama artık alamıyorum 80-90 dolar değerindeki ürünlere 1300-1400 lira vergi çıkartıyorlar . bilerek yapıyorlar... düzelir mi ? sanmam
amaçları ne koparırsak kar
yani sen şimdi desenki tamam parasını ödeyelim herşeyi ödeyelim kabul desen ürünlerini muhtemelen alırsın çünkü bence amaç para koparmak .... devlettekide aynı özeldekide ... cimer benim başvurlarımı reddetti ben artık uğraşamıycam
yoruldum yani

umarım çözersiniz sorununuzu .
İ inciwetrust35
2 gün (330 mesaj)
Newwgg'den kardeşimle kart aldık birisi sorunsuz geldi diğeri gümrükte tutuluyor ve noter onaylı vekaletname isteniyor. Süreç tam olarak nasıl bilen var mı?
P Philipp_Plein
dün (5766 mesaj)
Arkadaşlar bir ceket aldım DHL ile yurt dışından geldi şuan gümrükte muayne aşamasında yazıyor. Ürünü oraya gidip mi almam gerek kapıda vergisini ödeyebiliyor muyum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.