Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARI !!!!

A
anilbolaman
3 hafta (8 mesaj)
Arkadaşlar merhaba, İyi forumlar.

Daha önce yine bir konu açarak apple'a gönderdiğim telefonu hoparlör filtresinde kırık var diye kullanıcı hatası olarak geri göndermişlerdi. Yasal hakkımı arayarak tüketici hakem heyetine başvurdum ve kazandım. Hakem heyeti beni haklı buldu telefonu ayıplı olarak gördü.

İşin soracağım noktası şimdi ne yapmam gerek? Daha önce hiç böyle bir şey ile karşı karşıya gelmedim. Karar 8.11.18 tarihinde çıkmış evrakta öyle yazıyor. bana ulaşması 12 si felan oldu. Şimdi Apple'dan ne arayan var ne soran ben ne yapayım?

İlgili ve bilgili arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Edit: Para iadesi isteyeceğim (Parayı almadan mı göndereyim telefonu, yoksa aldıktan sonra mı? / Bir de bunlar mahkemeye felan itiraz ederlerse karar için bana kim bilgi verecek? )

şimdiden görüş ve önerileriniz Teşekkürler Beyler
Z
zaferli
3 hafta (579 mesaj)
Öncelikle hayırlı olsun dostum bende zamanında samsung telefonunda yaşamıştım aynı şeyleri kazanmıştım beni 3-4 gün içinde bulunduğum şehirdeki samsung servisten aramışlardı işi halletmiştim bildiğim kadarıyla karar çıktığı tarihten itibaren 15 gün içinde karşı tarafın itiraz hakkı var onu yapmazsa kesin karar çıkar onunla birlikte gerekeni yaparsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B
brkcnr
3 hafta (169 mesaj)
Size tebliğ tarihinden itibaren 15 gün geçmiş ve karşı taraf karara itiraz etmemişse arayıp görüşün, kararı uygulamak durumundalar. Edevlet üzerinden kontrol edin dava açılmış mı ? ona göre ilerleyin :) Hayırlı olsun.
Hangi tarihte başvurdunuz ve sonuç ne zaman çıktı ? paylaşırsanız sevinirim.
A
anilbolaman
3 hafta (8 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >


2.5 ay felan sürdü usta, benim işler. Öğrenciyim memleketimde başvurmuştum. İlin yoğunluğuna göre de değişiyor 6 ay felan sürenlerde olmuş ama benimki kısa sürdü :) Karar 11.08.18 de çıkmış bügün 17 si 15 gün daha geçmedi ama sistemde de itirazla ilgili bir şey yok. Bakalım 15 gün dolsun bi bakalım.