Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2666
Cevap
111065
Tıklama
0
Öne Çıkarma
TSBT NBA2K23 MyLeague Online Turnuva - 66. Sezon (PlayStation) 13 YIL
A
12 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

TSBT "Türkiye Simülasyon Basketbol Topluluğu" NBA2K23 MyLeague Online Turnuva | PS4 / PS5

TSBT TV Full ve Özet Maç Kayıtları
TSBT Hall of Fame

TSBT Yönetim Kurulu:

Head Commissioner - Oğuz Ataman (Virtinsanity5)
Admin - Yusuf Bayraktar (istanblue58)
Sosyal Medya Yöneticisi - Oğuz Ataman (Virtinsanity5)

TSBT Hakkında

TSBT; Türkiye Simulasyon Basketbol Topluluğu, Oğuz ATAMAN tarafından 2010 yılında kurulmuş olup bu tarihten itibaren faaliyet göstermektedir. Ligimiz, PlayStation konsolu üzerinden ve onlinelig.net platformuyla bugüne kadar pek çok NBA severin buluşma noktası olmuştur ve olmaya devam edecektir. NBA 2K oyunu ile birlikte otuz tekil kullanıcının katılımıyla meydana gelen oluşumda yalnızca İstanbul değil; Türkiye'nin her ilinden katılımcılar yer almaktadır.

TSBT, stabil bir yapıda olmayıp, günün koşullarına ve ihtiyaca göre her zaman yeni alımlar gerçekleştirmektedir. Ancak kaliteyi korumak adına kemikleşmiş bir yapıya sahip olmayı da kendisine amaç edinmektedir. Takipçileri ve koçların destekleri ile her gün daha da güçlenmeye ve büyümeye devam etmektedir.

Misyonumuz ;

SIM(Gerçekçi Oyun, Gerçekçi Basketbol) yapısını benimseyen oyuncular ile gerçeğe en yakın basketbol deneyimini sunmak,

Vizyonumuz ;

Basketbol severlerle birlikte ligimizi genişletmek ve sürekliliğini muhafaza ederek ligi dünya çapına ulaştırmak.


TSBT Ayarları

Maç Sayısı : Tek Maç Deplasmansız Sezon + 3-5-5-7 Playofflar
Zorluk Seviyesi : Hall of Fame
Sliders : Simulation
Çeyrek Süresi : 12 Dakika


TSBT Ön Başvuru Şartları

Öncelikle saygıyı eksik etmeyen bireyler olmanız şartı ile;

1) Amacımız kazanmaktan ziyade oynadığı doğru basketbol oyunuyla hem kendisi hem de rakibi için oyunu güzelleştiren anlayışa sahip olunmasıdır. TV'de izlediğimiz Gerçekçi Basketbol anlayışı aradığımız temeldir. Sadece bir video oyunu gibi düşünüp belli 2-3 hareketi sürekli yaparak(hücum/savunma) maç kazanmaya çalışıyorsanız lige giriş onayı alamazsınız.
2) Aktiflik TSBT için hayatidir. Başvuru yapacak arkadaşların kalitesi belli olan TSBT ligini sekteye uğratmaması adına 1 ay içinde 12'şer dakikalık periyotlardan minimum 21-23 maç yapabilecek aktifliğe ve NBA 2K18'e özel zaman ayırması önem taşıyacaktır.
3)SIM Oyun oynamak nedir okuyup anladığınızdan emin olmanız önemlidir.
4)Üyelik sistemimizi tam okuyup anlayıp kabul ederek başvurunuzu yapmanız gereklidir. Bknz. TSBT ÜYELİK SİSTEMİ.Kurallar1) Olgun Davranın ve İyi Sportmenlik Gösterin (Sportsmanship) : Lütfen kaybedilen oyun sonrası biraz nefes alıp sakin düşünmeye başlamadan reaksiyon göstermeyin ve sürekli şikayette bulunmayın. Hepimiz burada size yardımcı olmak için varız gelin konuşalım yanlışlıkları beraber çözelim hepimiz yetişkin insanlarız. Mutlaka centilmenliğinizi koruyun unutmayın ki arada bir kötü maç yaşamış olsanız bile o anlık o günlük rahatsızlıklardan kaynaklanmış olabilir, ligin %90'ında muhteşem keyifli bir ortamın ve maç trafiğinin içindesiniz. Asla bir maçtan yada ligden QUIT yapıp çıkmayınız. Aksi takdirde lige bir daha kabul edilmeyeceksiniz.

2)Takas (Trades) ve Pozisyon Kuralı : Hiçbir takasta veto olmayacak.Herkes yakaladığı takas fırsatını değerlendirecek. İki tarafın onayı olmadan onaylanmış takastan geri dönemezsiniz. Aksi durumda ceza uygulanacaktır. CPU ile takas yapamazsınız. Pozisyon kuralıyla ilgili olarak ise oyuncularınız 2K tarafından belirlenen 1. ve 2. görev bölgelerinde oynamak zorundadır. Pozisyon bilgisi içerisinde emin olamadıysanız mutlaka bir admin ile temasa geçiniz. Pozisyon konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz:www.82games.com adresini kullanabilirsiniz.

3)On-Ball Savunması: Bu Kuralımız ne olduğunu ve temel değişiklikleri aşağıda anlatıyorum, lütfen iyice okuyunuz;

On-Ball savunma top hücumda kimdeyse ters eşleşme dahil onun karşısındaki savunmacıyı seçerek savunmaktır. Eskiden bu kuralımız %100 zorunluluk olarak uygulanmaktaydı ve yalnızca "FAST-BREAK" hücumları söz konusu olduğunda hız gereği mecburiyet içerisinde sayılmamaktaydı. Şimdiyse On-Ball kuralımız diğer geçmiş kurallarda olduğu gibi bir sonraki aşamaya taşınıp daha takım savunmasını sağlayabileceğimiz %85 zorunluluk seviyesine indirilmiştir.

Değişikliğin sebebi;
Basketbolda hücumda olduğu kadar savunmada da 5 kişinin uyumlu halde potasını koruyor olması gereklidir. Bunu yapabilmek için her zaman CPU kontrolündeki oyuncularımıza güvenmek bizleri kendini tekrar eden hücumun gereğinden fazla avantaj sağladığı durumlara maruz bırakmaktadır. Artık daha takım savunma stratejilerini ve hücum/savunma dengesini risk/kazanç faktörlerini dengelemek için bu kuralımız %85'e çekilmiştir.

Değişikliğin kapsamı;
- Bu değişiklik tüm maç boyunca topsuz adamı savunup (kamp kurup) her savunmayı CPU'ya bırakmak anlamına gelmez oranı %85'tir.
- Pick&Roll durumlarında perde yapanın savunmasını seçip gerekli perde savunmasını takım stratejinize göre uygulayabilirsiniz.
- Eğer, hücum devamlı set oyununda perdeden şutör çıkartıyor ve CPU savunmanız yeterince takip edemiyor boş şutları yiyorsanız, o zaman, perdeden çıkanın savunmasını çıkışa kadar seçip onu savunup eğer pas gitmezse tekrar toplu savunmacıya geri dönebiir, pas giderse pası kesebilmek için orada bulunabilir ya da yine pas ulaşırsa zaten tekrar on-balla mantıken dönmüş olacaksınız,
- Eğer hücum sürekli içeriye top indiriyorsa, Sag-Off yapıp(topu süren hücumcuya mesafe bırakıp) posta inen topun riskini içeride kalabalık olarak arttırabilirsiniz.
- Kısacası aynı Fast-Break pozisyonlarında olduğu gibi 4-5 saniyelik durumlarda topla hücum edenin haricindeki oyuncuları seçip takım savunması hamlelerinizi çoğaltıp daha efektif savunma yapabilme potanızı koruyabilme ya da hücumcunun avantajlarını dengeleme şansına sahipsiniz.

Bu değişkenlik tüm maç boyunca geride topsuz adamı tutup bütün savunmayı CPU'ya bırakmak değildir, sakın yanlış anlaşılmasın, belli noktalarda takım savunmanızı olduğu gibi dizayn edebilmek için kısa sürelerle başka noktalarda savunma hamlesi yapmaktır. Bu da günümüz basketbol temelini oluşturmaktadır. Oranımız ortalama %85'tir.


*** Bu kurallar oyundaki bazı noksanları kötüye kullanmamak için konulmuştur. Uyulması zorunludur, aksi halde önce uyarılır ardından ligden çıkartılırsınız. ***


Türkiye'de Playstation platformunda #1 Sim Basketbol Ligi TSBT

TSBT'de SON DAKİKA!

TSBT Ana Lig Sayfası

TSBT Instagram

Twitter @tsbtnba2k

TSBT Twitch

TSBT Facebook

TSBT Tüm Hesap Linklerimiz


********************************************************************************

66. Sezon Resmi Başvuru NBA 2K23 MyLeague Online PlayStation

Eğer sizde Türkiye'de 1 Numaralı ve tek Gerçekçi Oyun(Sim) Online TSBT 2k Basketbol Liginin koçlarından biri olmak istiyorsanız, bizle iletişime geçip nasıl bir yapıya sahip olduğumuzu anladıktan sonra Resmi Başvurularınızı bu konuya "PSN ID" lerinizi bırakarak yapabilirsiniz.

Resmi başvurusunu yapanlara önce özelden mesaj yolu ile iletişime geçilecektir.

Her başvuru mutlaka cevaplandırılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman5 -- 4 Eylül 2022; 15:45:45 >


Bu mesajda bahsedilenler: @burak jr
I
12 yıl
Teğmen

Öncelikle yeni forum sayfamız herkese hayırlı olsun :) PSN:Yeni bir hesapla giricem II-TIMED-II (2/10/12)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi II-TIMED-II -- 9 Ekim 2012; 19:39:35 >

M
12 yıl
Çavuş

Herkeze hayirli ugurlu olsun :) MeRT-_-92
Oyun ne zaman cikiyosa hemen aliyorum :)))< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
12 yıl
Binbaşı

Yeni konumuz hayırlı olsun herkes için, böyle bir ligin ve ortamın içine beni aldığınız için teşekkür ederim.

PSN ID: KamikazeLito_TR, yarın elektroniği arayıp net tarih aldığım zaman mesajımı güncelllerim. En kötü ayın 5'ine kadar elime geçmesini umuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KmKz_Lito -- 29 Eylül 2012; 12:57:30 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
12 yıl
Yüzbaşı

Yeni ligimiz yeni oyunumuz ve yeni koçlarımıza hayırlı uğurlu olsun :)

psn : casmet

oyun çıkınca hemen alıcam 2 ekim inş :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.
U
12 yıl
Yüzbaşı

Yeni dönem hayirli ugurlu olsun

Psn : uluscuturks

2-3 ekim ciktigi an alacagim :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
12 yıl
Teğmen

Dekan53 hayırlı olsun casmet abi oyunu getirdiği gün alacağım 2/10/12 olacak sanırım :))F
12 yıl
Yüzbaşı

Yeni senemiz hayirli olsun. Psn: frkn23 - en gec pazar gunu elime gecer insallah.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
12 yıl
Yüzbaşı

Gazamız mübarek olsun beyler. Yeni sezon eminim çok ama çok güzel geçecek.

Başvurumuzu yapalım khimlangbuu / 05.10.12

************

Oyunun US psn'de olması ile ilgili bir şey eklemek istiyorum.
2K malesef kardeşliğin önüne geçmiş ve oyunu psn'den alacak olanların oyuna her girişinde de oyunun alındığı psn'de online olması zorunluluğunu getirmiş. Ve eğer başka bir makinadan oyuna giriş yapılacaksa (yine oyunun alındığı hesaptan) aradan 24 saat geçme şartı koymuş. Bu demektir ki Nba 2K13'ü Amerika psn'den kardeşlik işe alamayacağız. Ben dün gece oyunu Furkan (II-TIMED-II) ile birlikte alabilmek için önsipariş yapacaktım ama yıkıldım resmen. Bir de şöyle bir korkum oldu. Uygulama diğer şirketlere de örnek olursa, işte o zaman daha kötü.
Avrupa psn'ye gelir mi, gelirse uygulama nasıl olur göreceğiz artık. Bilginize.

Saygılar. ilkay


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
12 yıl
Yüzbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: khimlangbuu

Gazamız mübarek olsun beyler. Yeni sezon eminim çok ama çok güzel geçecek.

Başvurumuzu yapalım khimlangbuu / 05.10.12

************

Oyunun US psn'de olması ile ilgili bir şey eklemek istiyorum.
2K malesef kardeşliğin önüne geçmiş ve oyunu psn'den alacak olanların oyuna her girişinde de oyunun alındığı psn'de online olması zorunluluğunu getirmiş. Ve eğer başka bir makinadan oyuna giriş yapılacaksa (yine oyunun alındığı hesaptan) aradan 24 saat geçme şartı koymuş. Bu demektir ki Nba 2K13'ü Amerika psn'den kardeşlik işe alamayacağız. Ben dün gece oyunu Furkan (II-TIMED-II) ile birlikte alabilmek için önsipariş yapacaktım ama yıkıldım resmen. Bir de şöyle bir korkum oldu. Uygulama diğer şirketlere de örnek olursa, işte o zaman daha kötü.
Avrupa psn'ye gelir mi, gelirse uygulama nasıl olur göreceğiz artık. Bilginize.

Saygılar. ilkay

emin misin hocam ben demiştim bunu ama bana sanki ilk aktifleştirmeyi 24 saat arayla yapıcaz. Ama oyuna girerken internet bağlantısı yani PSN e girmek gerekli olucak gibi düşünmüştüm eminmisin aynı psn e giriş yapmamız gerektiğinden?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
12 yıl
Yüzbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: srdr91

quote:

Orijinalden alıntı: khimlangbuu

Gazamız mübarek olsun beyler. Yeni sezon eminim çok ama çok güzel geçecek.

Başvurumuzu yapalım khimlangbuu / 05.10.12

************

Oyunun US psn'de olması ile ilgili bir şey eklemek istiyorum.
2K malesef kardeşliğin önüne geçmiş ve oyunu psn'den alacak olanların oyuna her girişinde de oyunun alındığı psn'de online olması zorunluluğunu getirmiş. Ve eğer başka bir makinadan oyuna giriş yapılacaksa (yine oyunun alındığı hesaptan) aradan 24 saat geçme şartı koymuş. Bu demektir ki Nba 2K13'ü Amerika psn'den kardeşlik işe alamayacağız. Ben dün gece oyunu Furkan (II-TIMED-II) ile birlikte alabilmek için önsipariş yapacaktım ama yıkıldım resmen. Bir de şöyle bir korkum oldu. Uygulama diğer şirketlere de örnek olursa, işte o zaman daha kötü.
Avrupa psn'ye gelir mi, gelirse uygulama nasıl olur göreceğiz artık. Bilginize.

Saygılar. ilkay

emin misin hocam ben demiştim bunu ama bana sanki ilk aktifleştirmeyi 24 saat arayla yapıcaz. Ama oyuna girerken internet bağlantısı yani PSN e girmek gerekli olucak gibi düşünmüştüm eminmisin aynı psn e giriş yapmamız gerektiğinden?

Alıntıları Göster
.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khimlangbuu -- 29 Eylül 2012; 14:20:29 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
O
12 yıl
Çavuş

sayfamız hayırlı olsun..

PSN:KEREMTR1..

çıkınca alıcaz da malum izmir deyiz iki gün sürer gelmesi..C
12 yıl
Yüzbaşı

Yeni konumuz hayirli olsun millet :)

PSN:LOSTFORDFRECKLES

Oyunu gittigidiyordan almayi planladigim icin biraz aksaklik olucak gibi, ama ayin 7-8ine kadar almaya ozen gostericem< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

R
12 yıl
Yüzbaşı

Yeni konumuz hayirli olsun. Yeni oyun ve yeni sezon cok daha iyi gececektir.
Yeni sezonda butun koc arkadaslarima basarilar diliyorum.

Psn: the51King
02/10/2012< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

C
12 yıl
Teğmen

Yeni sezonumuz hayirli olsun :)

PSN:CetoEgemen32

Oyunu ciktigi hafta alicam :)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
12 yıl
Binbaşı

Yeni sezon hayırlı olsun, oyun çıkar çıkmaz alıyorum psn thugster-187


Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
12 yıl
Binbaşı

K
12 yıl
Binbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: khimlangbuu

.

Alıntıları Göster
......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KmKz_Lito -- 29 Eylül 2012; 12:57:08 >

F
12 yıl
Yüzbaşı

Ilkay hocam link atabilir misin bir bakayim?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
P
12 yıl
Teğmen

yeni sezon öncesi bütün koçlara başarılar beyler


Bu mesaja 1 cevap geldi.