Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
32
Cevap
0
Tıklama
30
Öne Çıkarma
Cevap: Trafikte saldırı, mala zarar, tehdit ve SERBEST! (2. sayfa)

K Kartal Göz
4 ay (14761 mesaj)
Teşekkürler. Bize de konuyu yukarı çekmek düşer.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @BlackGhost12

R Rindaman
4 ay (7690 mesaj)
Tuğralı doblo, Tabi gizli özne tuğra.
G Guest-1C9B63C59
4 ay (526 mesaj)
Böyle kişiler cezasız kalmamalı yoksa halimiz duman olur
B BOLDVIPER
4 ay (5608 mesaj)
herkes kendı adaletını kendı saglayacak o zaman
E erka1907
4 ay (3605 mesaj)
bu at hırsızı da gelen savcılık talimatıyla serbest kalmıştır,
tıpkı antepte karısının gittiği kuaförü basan dağ ayılarının serbest kalması gibi.
T TEPEE PREMİUM PACK
4 ay (17991 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Dediğim gibi mevcut konjonktürde bu şekilde anlaşılıyor. Sanki biri sırf tesettürlü, türbanlı diye bu magandalık yapılmış gibi anlaşılıyor ilk başta. İhtiyacımız olan son şey bu kabak tadı vermiş algının kaşınması. Tek adam rejimi için kendi hak ve özgürlüklerinden feragât etmeyi, kendi yaşam standartlarını düşürmeyi seçen bu aziz milletimiz olduğu sürece linci anca biz yeriz. Tam da bu yüzden başlığı değiştirmelisin.
bir ülkenin durumu ancak bu kadar güzel özetlenebilir

sizi tebrik ederim..bravo

eğer yolunuz düşerse size bir kahve ısmarlamak isterim sizinle sohbet keyif verecektir..

istanbul leventde boğaz manzarası içeren bir mekanda çalışıyorum.

500 m2 bir teras boğaza bakıyor 150 metre yüksekten..


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K Kartal Göz
4 ay (14761 mesaj)
Teşekkür ederim. Bir gün yolum düşerse bir kahvenizi içerim. Hayırlı işler, bol kazançlar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @TEPEE PREMİUM PACK

K Kamece
4 ay (382 mesaj)
Mala zarar verme ve tehdit suçlarını işleyen kişiler tutuklanamazlar diye biliyorum kanunen. Yani tutuklanmaması "kanuna göre" normal. Bunun sorumlusu Hakim değil kanun. Ben kesinlikle savunmuyorum ancak bu kanun sanıyorum ki hep böyleydi. Ceza alma ihtimali belli süreyi geçmeyecek suçlarda tutuklama yapılamaz diye bir şey hatırlıyorum ve bu 3 yıldı sanırım. Yanlış biliyorsam düzeltebilirsiniz, sevinirim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

H Hakan K.
4 ay (175 mesaj)
Benim zoruma bu başlık gitmez. Sizinle ilgili benim zoruma gidecek olan tek şey, içinizdeki bastırılmış komplekslerden yararlanan bir güruhun ülkeyi yağmalaması.

Adamlar resmen sizin kompleksleri izi kullanarak oyunuzu aldı. Kanal, yol, köprü derken 1 liralık şeyleri 1000 liraya kendi adamlarına yaptırdı. Siz de aklınızca yıllardır nefret ettiğiniz entelektüel kesimi cezalandırdınız. Ama ne yazık ki ayarını bozduğun kantar, gün gelir seni tartar. Türbanı var diye ayrıcalık, üstünlük bekleyenler daha çok bekler. Mesele türban, din, Allah kitap değil, mesele tamamen yeşil sevdası. Dolar yeşili.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @bhazer

F f.gulteki
4 ay (375 mesaj)
Üst sınırı iki yıl ve altında olan suçlar sebebiyle tutuklama yapılamaz. Bu itibarla hakaret ve tehdit suçunun basit halinde(106/1-1.cümle) tutuklama yapılamaz. Teknik olarak şikayete tabi olan mala zarar verme suçunda suçun cezasının üst sınırı üç yıl olduğu için tutuklama yapılabilir. Ancak bu durumda diğer şartların(kaçma, delilleri karartma şüphesinin) somut olarak bulunması gerekir.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Kamece

M muhalif13
4 ay (2524 mesaj)
La tutuksuz yargılansın. Tutuklamalar insan haklarına aykırı. Türkiye önüne geleni tutukluyor vs diye ağlayanlar şimdi o tutuklansın bu tutuklansın diye algı kasıyor.

Tutuklama delil karartma yada ağır cezaya denk gelen bir suç olursa yada suçu devam ettireceğine kanaat getirilirse geçerli olur. Öyle her suçlama tutuklamayı gerektirmiyor.

Soylu ile ilgisi ne onu çözemedim. İç işlerine adamı göz altına alan kolluk kuvvetleri bağlıdır. Tutuklamayı hakim yapar. Hakim de cezanın en alt sınırında işlem yapmak zorunda üst sınır için sağlam gerekçeli karar gerekiyor. Öteki türlü üst mahkemeler davayı bozar.

Bir vatandaş olarak ben bile bunları bilirken kendine güvenen bu cahil troller sırf hükümete saydırmak için yapmadıklarını bırakmıyor.

Beğenmiyorsanız trollüğünü yaptığınız partilerinize baskı kurun başta ceza yasaları ve infaz kanunlarında değişiklikler yapılsın. Hakim savcı polis sadece kanunları uygulayabilir.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


E Evdekalınturkiye
Doğum gününü kutla!
4 ay (48 mesaj)
40 yıl sonra uapılmadığına dair kanıt olursa ne olacak? En azından hapisteysen çıkarırsın öyle bir suçu işlemediği zaman. Ama idam öyle mi?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @münzevii

M münzevii
4 ay (1017 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Evdekalınturkiye

40 yıl sonra uapılmadığına dair kanıt olursa ne olacak? En azından hapisteysen çıkarırsın öyle bir suçu işlemediği zaman. Ama idam öyle mi?
40 yıl yatacağına ölsün daha iyi zaten. :)

Şaka bir yana kimse zan ile idam olsun demiyor. Kısas denilen olay bir canın karşılığının ancak bir can olmasıdır ve elbette bunun hiçbir şüpheye mahal bırakmayacak delillerle ispat edilmesi şarttır. Burada tutup siyasi suçlara idam cezası getirilsin demiyoruz. Her gün medyada türlü cinayet haberleri görüyoruz. Neredeyse canı sıkılan cinayet işliyor. Bunun en büyük sebebi cezaların caydırıcı olmaması.
F froster2006
4 ay (4921 mesaj)
Ulkenin getirildiği ahlaki cokuntu ,yozlasmanin duzelmesi kac kac jenerasyon surer, sürüp duzelirmi eski hale gelirmi bilinmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi froster2006 -- 11 Haziran 2021; 18:57:46 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.