Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Toyota'dan yeni model duyurusu: Avrupa'daki en uygun fiyatlı Toyota olacak

B brscnk17 Konu Sahibi
2 ay (2966 mesaj)Bugün yapılan açıklamada A segmentinin Avrupa pazarı için önemine vurgu yapan Toyota, bu segmente yönelik yeni bir model hazırladığını duyurdu.Yapılan açıklamaya göre Toyota'nın Avrupa'daki en uygun fiyatlı modeli olarak giriş seviyesinde konumlandırılacak yeni model, Yaris ve Yaris Cross modellerinin ardından GA-B platformu üzerine inşa edilen üçüncü model olacak. Japon marka bu üç modelle birlikte GA-B platformu üzerine inşa edilen modellerin yıllık üretim kapasitesini 500 bin adete yükseltmeyi hedefliyor.Ayrıca Bkz.Makyajlı BMW 6 Serisi Gran Turismo Türkiye fiyatı ve özellikleriToyota'nın yeni A segment modelinde, fiyatı bahsedildiği gibi erişilebilir seviyede tutmak için küçük bir içten yanmalı motor kullanılacak. Öte yandan daha önceki haberler Japon markanın ünlü 'kendi kendini şarj edebilen hibrit' sisteminin de seçenekler arasında olabileceğini söylüyordu. Yüzde 100 elektrik seçeneği ise Toyota'nın bu segmentte sıcak baktığı bir konu değil.

Toyota bu sınıfta PSA Grubu'yla ortaklaşa ürettiği Aygo modeliyle varlık gösteriyor. Aygo'nun halefi son aylarda yoğun kamuflajlı bir şekilde test edilirken görüntülenmişti. Japon markanın yeni A segmenti modelinden bahsederken Aygo ismini kullanmamış olmasından dolayı aracın farklı bir isimle geleceği düşünülebilir. Yeni modelin bu yılın sonunda veya 2022'nin ilk aylarında dünya prömiyerini gerçekleştirmesi bekleniyor.Mevcut Toyota Aygo modelinin Almanya'daki başlangıç fiyatı şu anda 11.190 euro. 2018 yılında makyajlanan güncel nesil artık yolun sonuna geliyor. Ağabeyi Yaris ise 15.790 euro'dan başlıyor.

 Haberi Portalda Gör

< Resime gitmek için tıklayın >
Yoruma Git
Yorumun Devamı ARES007 - 2 ay +10

A ARES007
2 ay (2359 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

Hocam araba güzel olmuş. 4 teker takip gönderseler bu haliyle %45 ÖTV’den iyi is yapar. Hemde cabrio.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M memocan2468
2 ay (2934 mesaj)
Bunu yazmaya gelmiştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ARES007

G Guest-007649809
2 ay (2331 mesaj)
Avrupa’da ki teyzelere yönelik 4 tekerlekli pazar arabası yapıyorlar yani.

Zaten toyoto ucuz ve basit arabaları iyi yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-007649809 -- 3 Mart 2021; 18:5:22 >


C CapriceClassic
2 ay (2552 mesaj)
Aygo’ya ne oldu? Kaçıncı a segmenti araba bu? Ortaklık bitti mi yoksa psa ile? Kafam karıştı...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B brscnk17 Konu Sahibi
2 ay (2966 mesaj)
Aslında gelecek model teoride Aygo'nun halefi. Fakat Toyota duyuruda bu ismi kullanmamış olduğundan farklı bir isimle gelebilir diye düşünüyorum. Yeni nesil model Toyota'nın kendi GA-B platformunu kullanacak. Diğer tarafta PSA'daki Peugeot 108 ve Citroen C1'in devam etmeyeceği söyleniyordu fakat sonra 108'in tamamen elektrikli olarak yeni jenerasyona geçeceği açıklandı. Ama bu olsa da birbirinden farklı modeller olacaklar.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @CapriceClassic

C CapriceClassic
2 ay (2552 mesaj)
Bilgilendirme için teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @brscnk17
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.