Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
9
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Tivibu Uydu'dan Tivibu Ev'e Geçmek Niyetindeyim

R realistic88 Konu Sahibi
7 ay (40 mesaj)
Arkadaşlar süper paketli taahhütümün bitmesine 1 yıl kala Tivibu ev ile yasal IPTV deneyimini yaşamak istiyorum. Bazı sorularım olacak

1- Çeşitli araştırmalarım doğrultusunda böyle bir imkan sunduklarının bilgisine eriştim fakat kimisi uydu aboneliğinden IPTV aboneliğine geçişte ücret alınıyor kimisi ücret alınmıyor diyor hangisi doğrudur?? Alınıyorsa ne kadar ücret alınıyor??

2- İnternet hızımda sorun yok ve stabil. Tarifem 24 mbps full sınırsız ve vadedilen hızı tamamen alıyorum. Modem ve IPTV cihaz konularında sorularım var. Modemim TP-Link W9970 V3 . Bu modemle hangi cihaz uyumlu çalışır. En iyi stabil IPTV cihazı Airties diye biliyorum ve Airties bağlatmayı . Humax cihazların genel sorunlu, Vestellerin ise kötü görüntü kalitesine sahip olduğu söyleniyor ki Tivibu Uydu'da Vestel kutular tam bir facia.Bu yüzden Vestel cihazlara soğuk bakıyorum.

Sonuç olarak sizce ne yapmalıyım?? Önerileriniz nelerdir??
A AMC
7 ay (14227 mesaj)
Iptv geçersen daha mantıklı olur uyduya pek yatırım yapmıyorlar< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

R realistic88 Konu Sahibi
7 ay (40 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Iptv geçersen daha mantıklı olur uyduya pek yatırım yapmıyorlar
@AMC yatırım olayı RTÜK lisans farkından kaynaklanıyor. Şöyle örnek vereyim platformdaki bir tv kanalının Uydu ve IPTV versiyonun da yayın yapabilmesi için hem Uydu hemde IPTV lisansı olması gerekir. Tivibu burda yatırım hakkını daha çok IPTV üzerinden kullanıyor. Bunun da sebebi 1.538.652 üyesinin içindeki 637.987 Tivibu Uydu üyesini zaman içinde Tivibu Ev üyesi yapmak.

TV yayıncılığı üzerine hobim ve halihazırda 4 uydulu sistemim + cihazlarım var fakat tavsiyeler üzerine legal IPTV olan Tivibu Ev'i bir deneyeyim dedim.

Peki siz modemimle uygun olarak hangi cihazı öneriyorsunuz??


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G Guest-C8C79990A
7 ay (2882 mesaj)
Uydudan iptv'ye geçişte ücret alınmıyor, iptv üst paket sayılıyor ve sözleşmeye aykırı zaten amaçları iptv'ye kullanıcı çekmek, siz twitter üzerinden sorun onlar sizi arasın hem konuyu bilen biri denk gelir, siz arayınca işini bilen birisi bulmak çok zor.

HD yayın 8mbps SD yayın ise 3mbps düşürüyor, sd yayın 1080i, ben eski tv ile kullandığım için sıkıntı olmuyor, fiyat daha ucuz.

w9970 ile sorunsuz kullanıyorum kutu airties 7200, kanal değiştirirken 1 saniye bekletiyor, onun dışında yayın geri alma vs sorunsuz ancak çok nadiren canlı yayını geri alırken işlem duruyor kanalı değiştirmek zorunda kalıyorum.

@realistic88

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C8C79990A -- 17 Mayıs 2021; 19:11:41 >


Bu mesajda bahsedilenler: @realistic88

M Mehtnc1
6 ay (178 mesaj)
Ya güzelde bulunduğun semtte bir arıza olur kaç gün süreceği belli olmaz yayın alamazsın. Mesela hadi tivubu yokken İnternete yine sözleşmede indirim alıyorsun. Tivibu varken el mahkum olur verilecek teklife.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @realistic88

G Guest-CD2341F8A
3 ay (525 mesaj)
ben tt nete taşıyacam tivibu uydu süper paketim var taşırken ip tv ye geçişi de yaparlar mı 28 lira mı 29 mu ne ödüyorum referanssız
R realistic88 Konu Sahibi
2 ay (40 mesaj)
Tivibu Uyduya Humax IR4000 cihazı gelince Tivibu Eve(IPTV) geçmekten vazgeçtim... Tivibu Ev'de cihaz açıkken internetten büyük boyutlu dosya indirirken donma sorunları yaşayabilirim diye IPTV fikrinden caydım... Humax cihaz Vestel'e göre çok daha iyi bir cihaz... Neredeyse sorunsuz diyebilirim... Tivibu Uyduya abone olurken veya Vestel kutunuz arızalandığında Humax isteyin
Y yuzyirmi
2 ay (766 mesaj)
Tivibu aslında güzel hizmet. Spor kanallarına ilginiz yoksa bence TR'deki en iyi tv sağlayıcısı.
Ancak sıkıntı şurada:

Diyelim 1 Ocak 2021 tarihinde 2 yıl taahhütle ev interneti yaptınız sonra 1 Haziran 2021 tarihinde 2 yıl taahhütle tivibu yaptınız.

Hizmeti iptal etmek istediğinizde birinin bittiği tarihte öbürü halen devam etmiş oluyor ve illaki iptal etmek isterim dediğinizde birinin taahhüt cezasını ödemeniz gerekiyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

R realistic88 Konu Sahibi
2 ay (40 mesaj)
İlk dediğinize katılamayacağım. Sebebi ise bu sezon için konuşuyorum... Şu an Tivibu D-Smart ile birlikte Avrupa'nın 5 büyük liginden 3 ünün yayıncısı... D-Smart ile SSportlar üzerinden ortak olarak Premier Lig ve Serie A yayınlanıyor... Aradaki fark Tivibusporlarda Bundesliga, Spor Smart kanallarında La Liga yayınlanıyor... Mesela Digiturk'te sadece Fransa Lig 1 ve Bundesliga var... SSport'larda ilave olarak Formula 1 ve NBA gibi içerikler var... Belgesel olayında Türkiye'de Türksat Kablo TV rakipsiz... Uydu ve IPTV Platformunda belgesel içeriği ve ücreti olarak Tivibu, rakipleri D-Smart ve Digiturk'ten önde... Sinema kanallarında ise en iyi ilk gösterim hakkına Digiturk ve D-Smart sahip ancak Tivibu ve Türksat Kablo Tv'de bulunan Sinema Tv kanalları da son zamanlarda epey bi atılım yaptı...

İkinci bahsettiğiniz konuda bir bilgim yok ama gerçekse tam bir rezalet ve ayıp... Öyle saçmalık mı olur... Abone tüketici hakem heyetine başvursa kesin kazanır...

Şunu da farkettim... Tivibu Ev'de ilk yıllarda 10 saniye olan geriden gelme olayı 45 saniyelere çıkmış... Sürekli Uydu üyelerini İPTV'ye yönlendiriyorlar... İPTV üyeleri 1 milyona yaklaşırken Uydu üyeleri 500 bin rakamının altına düşüyor... Uydu kısmında yaz aylarının başında kötü performanslı Vestel kutular yerine Kore malı Humax cihazları yaygınlaştırmaya başladılar ve bana göre bu büyük bir girişim oldu... Bende bunun üzerine önceki mesajlarda yazdığım sebeplerden ötürü İPTV'ye geçiş yapmaktan vazgeçtim... Mesajım biraz karma karışık oldu ama Tivibu, üyelerini İPTV ye yönlendirmesine rağmen İPTV sunucularına pek yatırım yapmıyor olmalı ki geriden gelme süresi git gide artıyor...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @yuzyirmi

Y yuzyirmi
2 ay (766 mesaj)
Biz 2 sene kadar full paket kullandık. 2 senede toplam belgesel ve film izlediğimiz gün sayısı 20'yi geçmez. Arada bir yabancı dizi kanallarına bakıyordum o kadar. İlk yıllarında bizde de çok sıkıntı çıkarıyordu ama sonra azaldı bu sıkıntılar.

Ancak 1 haftaya kadar yayınları geri izleme, film ve dizileri ücret ödemeden izleme (bizim full pakette o zamanlar ücretsizdi bir çoğu, ücretli de vardı tabii.) gibi özellikleri güzeldi. Fiber altyapıda yayın kalitesi de güzeldi.

Onun dışında 2. söylediğim olayın yasalara aykırı bir yanı yok ama kilitliyor insanı. Dediğim gibi 1 Ocak 2021-1 Ocak 2023 arası internet taahhütünüz ve 1 Haziran 2021-1 Haziran 2023 arası tivibu taahhütünüz var diyelim. 1 Ocak 2023'de interneti iptal etmek isteseniz tivibu için ceza ödeyeceksiniz. 1 Haziran 2023'ü bekleseniz 6 ay boyunca çok fazla internet faturası ödeyeceksiniz.

Sıkıntı bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuzyirmi -- 10 Ekim 2021; 11:37:38 >


Bu mesajda bahsedilenler: @realistic88
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.