Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 2 mobil kullanıcı
27
Cevap
0
Tıklama
8
Öne Çıkarma
Cevap: Tıp okuyorum ama okumak saçma (2. sayfa)

H holiganx61
4 gün (94 mesaj)
tıp okuyan arkadaşlara da acıyorum onca yıl oku kendini geliştir hayvan gibi ders çalış emsaller gezip tozarken sen gözünü kitapdan ayırma onlarca sınav..

sonra bi sığır gelip seni darp etsin iki kelimeyi bi araya getiremeyen 3 kelimeden fazlasını anlamayan insanlara dert anlatmaya çalış...

gerçek den çok değerli doktorlarımız var..

hastane ile çok haşır neşir oldum dedem ve nenem le birlikde...

o insanlarında duyguları var rahtmetli dedem öldünde doktorun ağladını bilirim..

adam doktora gidiyor ağrım var neren ağrıyor doktor değilmisin bul diyor...

gelde bu sığırı dövme şimdi...

neler gördük neler...

doktorluk mesleğini yurt dışında yaparsan seviyene seviye atarsın...

bizim gibi ortadoğu ülkelerinde doktorlar günah keçisi....

negatif bi insan değilim ama DURUM BU....
B brktmr
3 gün (1059 mesaj)
Herhangi bir mesleği para için seçmek saçma. Para ticarette. Çok para kazanmaksa hedef, kendini ticarette geliştirmek tek çözüm. Ama bunun bir okulu yok. O yüzden ticarette iyi yerlere gelmek sadece kendine kalıyor insanın.

Bunun çok geç farkına varmış biriyim. Şimdiki tecrübelerime 14 yaşıma geri dönsem liseyi açıköğretimden devam ettirirdim. Kendi kendine öğrenebilen biri olduğum için sadece sınav haftaları ders çalışmam yeterli olurdu. Kalan zamanlarda lise boyunca sayısız girişim yapmak için zamanım olurdu. Kendime uygun bir alan bulur ve şuan ticaret erbabı olmuş olurdum.

Ticaret yapan farklı sektörlerden insanları görünce kendime çok ama çok yazık ettiğimi düşünüyorum. İki kelimeyi bir araya getiremeyen insanlar öyle paralar kazanıyor ki aklınız durur. Ticaretten kazanılabilecek paralar, herhangi bir meslekte aylık kazanabileceğiniz paraların kat kat üstünde. Burun kıvırdığımız tarım bile 10 dönümden iyi bir planlama ve bakım ile doktor maaşı kadar gelir getirir. Kaldı ki tıp fakültesini kazanan bireyler olarak bu işi o kadar güzel yaparsınız, o kadar planlı yaparsınız ki kurduğunuz iş rutine bindiğinde senede 3-4 ay rahatça çalışarak elde edersiniz bu geliri. Risk alıp çok çalışmak isterseniz bu 10 dönümden size doktor maaşının en az 3-4 katını kazandıracak tarımsal ürünler var.

Uzun lafın kısası; hangi mesleği seçerseniz seçin, bir yandan da ticarete bulaşın. Sabit maaşla bu ülkede bir halt yapamazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


H hamza5806
3 gün (2975 mesaj)
"ailem için okumam para kazanmam gerek ama kendi hayatımdan vazgeçiyorum böyle de"

Kilit cumle bu

Bende boyleyim

Ailen fakirse hayatin bitiyor dostum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Y yumuklusucurta58
3 gün (0 mesaj)
tıp okumuyorum ama yazılım bir süre sonra patlayacak her asosyal lolcü veya skyrimci yazılım ohuyacam zeğngin olacam diyip yazarsa arz talep bozuluyor pdr cileri de gördü bu gözler.yazılım büyük bir alan diyebilirsiniz de malum mozambik şartları arkadaşlar
R Riketsiya çiçeği
3 gün (5 mesaj)
Bazen küçük kardeşlerime rastlıyorum tıp isteyen aşırı hevesliler.gözleri parlıyor resmen bir şey de diyemiyorsun hevesleri baltalanmasın içten içe üzülüyorum keşke böyle olmasaydı :(( ya da bazen büyüklerime rastlıyorum çocukluk hevesi olarak kalmış içlerinde onlara da çok üzülüyorum.annem mesela beyaz önlüğümü yıkarken bile heyecanlanıyor o kadar özene özene üzülüyor falan ama anne hiç bilmiyorsun tıp ne durumda hiç bilmiyorsun..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


G Guest-A8899EE3F
3 gün (0 mesaj)
Tıp okumak isteyenlerin bence çok hırslı olması lazım. Okula bir girdim, ortam savaş alanı gibi. Herkes bir yerlere saldırıyor. Bir yandan konferanslar paneller, bir yandan hocaların peşinde koşup soru soran insanlar, bir yandan da gündüz gece kütüphanede yaşayanlar var. Kendimi hangi tarafa atacağımı bilemedim, çok bocaladım. O yüzden kendi halimde lisedeymişim gibi devam ediyorum. Ve insanlar sürekli uğraştığı için bir şeyler başaracak mutlaka, ben onları izlemeye gelmişim gibi hissediyorum ve en kötüsü de psikolojimin böyle böyle bozulup beni daha da geriye çekmesi. Bence sorun okumakta değil insanların robot gibi komutlara göre yaşamaya başlaması. Yapman gereken bir şey mi var veya basarman mi lazım, hemen yapmaya başla. İyi tıp fakultelerinde çoğu insan böyle ve insanın ne okumaya ne yaşamaya hevesi kalmıyor gerçekten bunları gördükçe.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S Stromeo
4 sa. önce (20 mesaj)

R Riketsiya çiçeği
2 sa. önce (5 mesaj)
24 :((

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Stromeo
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.