Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
TikTok en çok kazanan uygulama, PUBG en çok kazanan oyun

E ekrem71 Konu Sahibi
2 ay (28843 mesaj)

TikTok gelirleriKendi finans ekosistemini çoktan oluşturan ve dev bir ekonomi haline gelen uygulama dünyası pandemi dönemini çok iyi geçirdi ve şimdi bunun meyvelerini de yavaş yavaş toplamaya başlıyor. Uygulama gelirleri arttıSensor Tower tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre yılın üçüncü çeyreğinde uygulama mağazaları indirme rakamları açısından düşüş yaşadı ancak gelirler arttı. Özellikle pandemi döneminde kazanılan yeni kullanıcıların bunda etkisi büyük. Ayrıca Bkz.Birleşik Krallık, yaşlı ve yüksek riskli insanlara takviye aşı önerecekSon 3 aylık dönemde Google Play ve App Store üzerinde kullanıcılar 33.6 milyar dolar harcadı. Buna uygulama için harcama ve abonelikler dahil. Yıl bazında yüzde 15.1 artış elde edildi. App Store gelirlerinin büyük kısmına hakim ve 21.5 milyar dolar topladı. Google Play ise 12.1 milyar dolara yükseldi ancak yine de yarısını ancak geçebildi. İndirme sayıları olarak ise haliyle Google Play açık ara önde. Tüm platformlarda oyunlara 22.4 milyar dolar harcanırken uygulamalara da 11.2 milyar dolar harcanmış.PUBG ne kadar kazandı?Uygulama açısından TikTok platformları silip süpürüyor. En fazla gelir elde eden uygulama TikTok durumunda. iOS tarafındaki satışlar lokomotif pozisyonunda. Google Play üzerinde Google One en çok harcama yapılan uygulama durumunda ve TikTok oldukça alt sıralarda. Oyun olarak PUBG Mobile lider. Net rakam bilinmese de Çin versiyonu da dahil bugüne kadar oyunun 5 milyar dolar gelir getirdiği açıklanmıştı. Elbette Fortnite mağazalarda yasaklı olduğu için mobil versiyonun gelirlerini bilemiyoruz. Diğer taraftan Genshin Impact oyunu da 2 milyar dolar gelire ulaşmış durumda. Yeni dönemde gelirlerin büyümesinin daha da yavaşlaması bekleniyor. 

 
Kaynak:https://www.gsmarena.com/report_tiktok_is_the_highestearning_mobile_app_pubg_mobile_still_on_top_of_the_mobile_gaming_world-news-51235.php

 Haberi Portalda Gör


K Krone
2 ay (8457 mesaj)
Çinliler herşeyde olduğu gibi burayı da ele geçirmiş.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M MarionCobretti
2 ay (1303 mesaj)
tiktok kullanıcıları iyiye ayrılır 1.si uyanıklar gelirin kapısıdır, 2.si gelişimini tamamlamamış enayi kerizler. 2. kullanıcılar olmasa 1. kullanıcılar açlıktan ölür. tokatçı filmi aklıma geldi birden.

M monacomen
2 ay (3509 mesaj)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.