Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
TikTok, Amerika’daki parçasını satarak Trump’ın yasağından kurtulabilir

C cbabuccuoglu Konu Sahibi
2 ay (874 mesaj)

https://twitter.com/tiktok_us/status/1289565422350553091Amerikan başkanı Donald Trump tarafından TikTok’un yasaklanmasına yönelik tehditvari bir açıklama yapılmasının ardından firma, Reuters kaynaklarına göre ABD’deki tüm iştiraklarını satmayı planlıyor. Bu satış gerçekleşirse firmanın Çin ile bağlantıları kesilecek ve hükümetin uygulamayı yasaklamaktan vazgeçmesi umulacak.TikTok’un ABD’deki parçasının Amerikan bir firmaya satılmasıyla birlikte Microsoft, uygulama tarafından işlenen verilerin güvenliğinden sorumlu olacak. Bu durum, uygulamanın sahipliğinin Microsoft’a geçeceği anlamına gelmese de güvenlik kesin olarak onlardan sorulacak. Durumla ilgili olarak TikTok’un ABD Genel Müdürü Vanessa Pappas, bir video yayınlayarak TikTok’un hiçbir yere gitmeyi düşünmediğini açıkladı. Microsoft ya da Beyaz Saray’dan konuya ilişkin herhangi bir açıklama ise gelmedi.Başkan Trump’a göre firmanın Amerikan sahipliğine geçmesi, yasaklanmasını engellemek için yeterli değil. Her şekilde durum, Amerika’nın yasağı hangi şekilde uygulayacağına bağlı olacak. Uygulamanın Çin ile olan bağlantıları gerekçe gösterilerek bir yasaklama söz konusu olursa satışın gerçekleşeceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Veri güvenliği söz konusu olduğunda ise Çinli firmanın nasıl bir tepki vereceği kestirilemiyor.Ayrıca Bkz.Trump açıkladı: TikTok'u ABD'de yasaklayacağızKısa video tabanlı sosyal medya uygulaması TikTok’un ABD’de 100 milyondan fazla kullanıcısı, 3 binden fazla ise çalışanı bulunuyor. Bu hacimde bir kullanıcı kitlesi, uygulamanın ani olarak yasaklanmasının ardından şüphesiz bir alternatif arayışına girecektir. Bu alternatifin TikTok’a kıyasla ne derece güvenli olacağı ise tabii ki bilinmiyor.


 Haberi Portalda Gör


W White Water
2 ay (318 mesaj)
Hocam, yorumunuzu görünce kahkaha attım.
Bu mesajda bahsedilenler: @mokoko_TR

S seamewe5
2 ay (230 mesaj)
Şerefsiz Çin feysbuku twitterı yasaklarken sorun yok, Amerika çine casusluk yapan ve çocukların dijital verisini toplayan uygulamayı yasaklayınca mı sorun oluyor? Tiksiniyorum tiktokçulardan, bütün dünyada yasaklanmalı!
S spenx01
2 ay (538 mesaj)
ABD'yi kopekleri yapmaya geliyorlar. Hic, Cinliyle tanistigini, Cin'i gordugunu veya Cinlilerle is, alisveris yaptigini falan zannetmiyorum. Isgal edecegin ulkeye demokrasi getirme, yavsak yandas ilimlilarla beraber komsu ulkelere demokrasi getirme donemi bitti. Bir ilimlinin kimin gotunu yalayacagini, hangi ulkeye karsisi olacagini bilmesi lazim, kardesim. Adama kopegi yediriverirler.
Bu mesajda bahsedilenler: @mokoko_TR

M MR.Wrestler
2 ay (12 mesaj)
Trump:Başaramadık abi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.