Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
4
Cevap
214
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Tıkırtılı Samsung Sata HDD

P pckurdu Konu Sahibi
14 yıl (120 mesaj)
4 gün önce Samsung marka sata harddisk aldım. Eski 2-3 gb.lik tıkırtılı hdd'ler gibi çalışıyor. İlk kez sata hdd kullandığım için yorum yapamadım. Acaba bu sesler normal midir? Teşekkürler.
T tuncaysanli
14 yıl (400 mesaj)
normaldir bendeki 3 senedir öyle çalışıyor.
M metalok
14 yıl (5279 mesaj)
Tabi ne kadar tıkırtı yaptğına bağlı, ben işlemci fanını ve kasa fanlarını sessizleştirdim. Ondan sonra fark ettim hdd nin sesini, kaynağıda hdd'nin kasa ile olan bağlantısından kaynaklanıyor. Ne kadar iyi sıkıştırırsan sıkıştır. Gene de titreşimleri kasaya yayılıyor. Bunun için ben kasanın yuvasından çıkartıp hdd'nin altını yumuşak defter siligisiyle destekleyerek kasanın tabanına yerleştirdim. Çok çok az bir tıkırtı var şu an benimki de sata 3.5 seneyi geçti kullanalı.
İ impossible
14 yıl (389 mesaj)
bende samsung kullanıyorum hiç ses gelmiyor desem yeridir metalok arkadaşımın söylediği gibi kasa bağlantıları önemli her iki tarafınada vidalarını takmak gerek ayrıca
P pckurdu Konu Sahibi
14 yıl (120 mesaj)
Arkadaşlar, HDD'yi kasaya takmadan yere koyup ta denedim, gene ses çıkıyor. eski kullandığım HDD çok sessiz ve bu SATAdan daha performanslı (HDTune ile test ettim). Acaba bozuk mu? Ben en iyisi iade edeyim bunu. Bilgisayarım eskisine göre daha geç açılmaya başladı. Açılışta 9 kez geçerken, 14 kez geçmeye başladı windows logosu. Cevaplar için teşekkür ederim.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.