Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Thinkpad E595 Alınır mı? (Ryzen 5 3500U / 16GB RAM / 1TB SSD)

M mevlutucar Konu Sahibi
geçen yıl (303 mesaj)
Arkadaşlar merhaba. Uzun ömürlü,yüksek ssdli ve malzeme kalitesi olarak sağlam bir laptop arayışındayım. Lenovo Thinkpad serilerini sağlamlığı ile biliyorum, bundan dolayı Thinkpad E595 modeli ile ilgilenmeye başladım. Üzerinde hazır olarak 1TB SSD ve 16GB Ram olması hoşuma gitti. Fiyatı 4600-4700 lira civarlarında lakin, sanırım led klavyesi yok veya ben göremedim. Bu modeli veya Thinkpad'in herhangi bir serisini kullanan varsa yorumlarını almak isterim.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
F farselem
geçen yıl (617 mesaj)
8GB RAM ve 256 GB SSD' li versiyonunu kullanıyorum E595' in. Kısa bir süre içerisinde 8GB RAM ve Sata SSD takviyesi yapacağım.

Malzeme kalitesi ve sağlamlık olarak Thinkpad' in üstüne olduğunu sanmıyorum. Çok ciddi testlerden geçiyor ve yoğun kullanım amacıyla üretiliyor.

Klavyesinde LED yok malesef. Fakat klavyesinin konforu müthiş. Daha çok keyif veren notebook klavyesine şahit olmadım.

Coil whine sesi geliyor sol üst köşesinden. Tek sorunu ki aslında sorun değil ama kulağınız hassas ise rahatsız ediyor (benim hastalık derecesinde hassas). Bu ses cihaz boştayken ve enerji tüketimi çok az iken oluyor. USB bellek taktığımda mesela ses kayboluyor. Veya CPU kullanımını arttırdığınızda yine kayboluyor. Buradan yola çıkarak cihaza ek RAM ve HDD taktığımda sesin kesileceğini düşünüyorum. Çünkü daha fazla enerji tüketimi olacak. Yine kesilmezse USB' den çok düşük enerji tüketimi olan ufacık ledlerden takacağım. USB bellek bir süre sonra sleep moduna aldığı için ses tekrar gelmeye başlıyor.

Ekstra sorunuz varsa severek yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farselem -- 11 Aralık 2019; 15:49:30 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.