Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
4
Öne Çıkarma
The game awards 2020 çevrilmeyen oyunlar

S Sarmisak2 Konu Sahibi
2 hafta (55 mesaj)
2020 en iyi oyun adaylarına baktım da oyunların çoğu öyle yada böyle yamalı veya resmi türkçeli fakat arada kalan detay bazı oyunlar var. Çoğu bağımsız oyunlar. Özellikle hikaye ve sunum olarak gerçekten çok kaliteli gözüküyorlar. Çevrilmesinin de çok zor olduğunu sanmıyorum. Dikkatimi çekenler;

İf found...
Kentucky Route Zero: TV Edition
Spiritfarer
Through the Darkest of Times
carrion

Sanıyorum ki çevirecek oyun arayan veya çevirmenliğe başlamak isteyenler için faydalı bi liste olacaktır.

Çeviri tabi ki önemli bi şey ama gördüğüm kadarıyla profesyonel çevirmenlerin ana kriterleri genelde populerlik oluyor. Yeni başlayan çevirmenler de gerçekten çok düşük inceleme ve kullanıcı oylar almış oyunlarla zaman kaybediyorlar boşu boşuna. Oysa çeviri de kriter oyunun hikâye sunumunun çeviri ihtiyacı, inceleme puanları, kalitesi vs. olsa daha doğru olacak gibi sanki.
Ben de pandemi sebepli hafifleyen işlerimden ötürü ilk çevirim için bu oyunlardan birine el atabilirim kendimi ayarlayabilirsem. İlk olduğu için basit bişey seçicem muhtemelen. Yetersiz ingilizcemle, sözlük elimde gideceğimden cok yavaş olucak benimki. Daha tecrübeli arkadaşlar umarım el atarlarlar bu oyunlara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S sinnerclown
2 hafta (891 mesaj)
Spiritfarer bu oyunun dil dosyası açık.
S Sarmisak2 Konu Sahibi
2 hafta (55 mesaj)
En çon ilgimi çeken oyun da o. Umarım ona iyi bi çevirmen el atar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.