Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
494
Tıklama
7
Öne Çıkarma
Tesla hisseleri uçuşa geçti: 2024'teki kayıp silindi
M
2 hafta
Yarbay
Konu Sahibi

Tesla hisseleri uçuşa geçti: 2024'teki kayıp silindi
Tesla, 2024 yılına iyi bir giriş yapamamıştı. Firma hem rekabetin atması hem de elektrikli otomobil pazarındaki yavaşlama nedeniyle yılın ilk çeyreğinde ciddi düşüş yaşamıştı. Bu düşüş, şirketin borsada da kayıplar vermesine neden olmuştu. Analistler Tesla'nın ikinci çeyrekte de sert bir düşüş yaşayacağını tahmin ediyordu. Ancak Elon Musk liderliğindeki şirket beklentilerin üzerinde performans sergileyerek sürpriz yaptı. Bu da birkaç günde Tesla hisselerini adeta uçuşa geçirdi.Tesla hisseleri hızla yükseldiTesla'nın hisse senedi fiyatı geçtiğimiz salı gününden itibaren yükselmeye devam ediyor. Firmanın hisseleri geçtiğimiz hafta yüzde 27 oranında artarak 2024 yılındaki tüm kaybı ortadan kaldırarak 251 dolar seviyelerini gördü. Hisse senedi fiyatları nisan ayında 138 dolara kadar düşmüştü.Tesla hisseleri uçuşa geçti: 2024'teki kayıp silindi
Her ne kadar Tesla, beklentilerin üzerinde performans sergilemiş olsa da ikinci çeyrekte, bir önceki yıla kıyasla teslimatlarda yüzde 4,8'lik düşüş yaşamaktan kurtulamadı. Beklentiler ise yüzde 6 civarındaydı. İlk çeyrekteki düşüş ise yüzde 8,5'ti. Dolayısıyla yaşanan iyileşme, yılın ikinci yarısı için de umutları güçlendirdi.Ayrıca Bkz.Tesla, Cybertruck'ın elektrik motorunu değiştiriyorTesla için sonraki kritik tarih ise 23 Temmuz. Firma bu tarihte ikinci çeyreğe dair finansal sonuçlarını açıklayacak. Firma, elektrikli filosunda indirim ve teşvik kampanyalarında da büyük pazarlarda devam ediyor. Cybertruck'ın ise ABD'de en çok satan elektrikli pikap haline geldiği açıklandı. 8 Ağustos ise Tesla için kırılma anı olabilir. Hatırlanacağı üzere Elon Musk, bu tarihte otonom robotaksi (veya Cybercab) aracını tanıtacaklarını açıklamıştı.
Kaynak:https://www.cnbc.com/2024/07/05/tesla-shares-wipe-out-loss-for-the-year-with-27percent-rally-this-week.html

 Haberi Portalda Gör

S
2 hafta
Yarbay

Alttan topladılar şimdi yukarı gitme vakti. YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 7 Temmuz 2024; 17:53:06 >


D
2 hafta
Yüzbaşı

Elon Musk Elon Musk. Bir numaralı hisse spekülatörü.
G
2 hafta
Yarbay

Starship gibi, gümlemede iyi uçuşlar< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.