Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
27
Cevap
0
Tıklama
10
Öne Çıkarma
Cevap: Temel sorun ekonomi. (2. sayfa)

S Skanderbeg Konu Sahibi
geçen yıl (65 mesaj)
Bu söyleminize bir genç olarak katılmıyorum cumhuriyet tarihinde açılan fabrikaların hepsine bakabilirsiniz şimdi burda saysak bitmez fakat bunların hepsi satıldı :) madem ülkemiz gelişiyor biz gençler olarak neden bunu hissedemiyoruz ? neden biz gençler okuyup yurtdışına gidiyoruz çok merak ediyorum şahsen bazı insanlar gençler iş beğenmiyor diyor fakat gençler kendini asgari ücret ile satmak istemiyor şimdi ufak bir hesap yaparsak asgari ücret ortalama 2200 lira olsa gerek yani bu 280 euro ya yakın para yapar neden euro yapıyorum çünkü herşey yurtdışından geliyor o yüzden.Avrupanın en fakir ülkesi arnavutluğa baktığımız vakit asgari ücret 210 euro yani neredeyse avrupanın en fakir ülkelerinden olan arnavutluk ile yarış halindeyiz. Neden ülkemizde eğlenmek bu kadar pahalı alt tarafı bir konsol olan playstation 5 in türkiye fiyatı 10.000 lira civarı olması bekleniyormuş hadi asgari ücretliyi geçtim normal bir işçinin bilemi eğlenme hakkı yok türkiyede sanırım eğlenmek çok lüks yapacağımız tek şey sabah 8 iş başı akşam 6:30 a kadar köle gibi çalışmak.
Bu mesajda bahsedilenler: @tayfam_30

T tla776
geçen yıl (100 mesaj)
Aradigin sorunun cevabi martin luther ve reform da.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Skanderbeg

H hamzaxdc1817
geçen yıl (34 mesaj)
Cevap net eğitim bence.İyi eğitim sistemine sahip olursan,iyi ve ahlaklı birçok farklı meslek alanına yayılan bir nüfusa sahip olabilirsin.Ekonomistinden tut siyasetçisine,kaportacısından maliyecisine kadar.Kalkınma eğitim ile olur.Bunun da en iyi örneği Atatürk'ün savaş varken eğitim kongresi yapmasıdır.Eğitimi düzeltirsen,kısa vadede birşey elde edemeyebilirsin çünkü eğitim sistemimiz sürekli değişiyor ve yeni bir değişime de hemen adapte olamayabilir fakat uzun vadede daha iyi bir Türkiye için eğitimin her anlamda iyileştirilmesi şart.
M MMistanbul
geçen yıl (6395 mesaj)
Sorun ahlaki. Tepeden tırnağa haksızlık var. Kim kimi denk getirirse hakkını gasp ediyor. Makam sahibi olan köküne kadar makamını kişisel çıkarları için kullanıyor. Sonra tabiki ülke düzelmiyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N NaziErBaşı
geçen yıl (111 mesaj)
İyiye gitmez.her gün zam...hergün yeni vergiler😂 Ekonomi uçucak ama nereye??? 😂
A aykut291
geçen yıl (3169 mesaj)
Bence en büyük sorun.Bilinçsizlik, Kavram kargaşası, İyi ve kötüyü ayırt edememe.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


D DING DING
geçen yıl (263 mesaj)
En temelinde zeka seviyesi yatiyor, sonrasinda ise bencillik.yuzeysel dusunen biri herhangibi bir hayati kararda uzun vadeli bakmiyor, derin dusunemiyor ve bundan dolayi direkt insani duygularini bir kenara birakip kendini dusunuyor.ulkenin %90 i bu kafada, gercekten derin dusunebilen birini gormedim ben. Sokakta ki cogu kisi, farkedilmeyecegini bilse 1 milyon ₺ karsiligi 10 yasindaki cocugu oldurmeyi secer o derece bencillik var ulkede.
A atade28
geçen yıl (623 mesaj)
Şimdi sana bir küfür ederdim de, adminler uzaklaştırmış Allah'tan.
Bu mesajda bahsedilenler: @teramycin
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.