Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
33
Cevap
0
Tıklama
7
Öne Çıkarma
Telegram 500 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı

E ekrem71 Konu Sahibi
2 hafta (27278 mesaj)WhatsApp platformunun yeni gizlilik sözleşmesindeki bazı konular nedeniyle bir anda gündeme oturması rakip iletişim platformlarının işine yaradı. Signal ve BiP gibi Telegram da yüksek bir indirme trafiği yaşıyor.Telegram ne kadar aktif kullanıcıya sahip?Son 1 haftadır WhatsApp’ın zorunlu olarak kişisel verileri Facebook ile paylaşmasını sağlayan yeni gizlilik sözleşmesi tartışma konusu oluyor. Bundan rahatsız olan kullanıcılar da birbiri ardına alternatif platformlara geçiyor.Ayrıca Bkz.Redmi K40 Pro'nun ön ve arka tasarımı ortaya çıktıZaten sosyal medyada sık sık kullanıcıların bütün rehberlerinin Telegram’a geçtiğine dair bildirim aldıkları gündeme geliyordu. Son 72 saatte 25 milyon kullanıcı kazanan Telegram toplam 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.Kullanıcı verilerinin gizliliğine son derece önem verdiğini vurgulayan Telegram platformunda tekli ve grup sohbetler, tek yönlü iletişim kanalları, gizli sohbet odaları, 2GB’a kadar dosya gönderme, güçlü yönetici özellikleri yaygın bot kullanıcı desteği gibi özellikler yer alıyor.  Haberi Portalda Gör

Herkes yine uygulamanın menşeine göre saçmalamış, güvenlik özelliklerini konuşan yok. Çin malı ben o aşıyı olmam diyenle aynı kafa.

1- Telegram'ın sahibi Rus, şirketin...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Stanislas Xavier - 2 hafta +20
Güvenlik uzmanları Signal diye bas bas bağırıyorken millet niye Telegram'a geçer anlamıyorum. Telegram yerine WP kullanırım daha iyi, hiç değilse bildiğimiz şeytan.
Yoruma Git
The Hollow - 2 hafta +17
Gizlilik istiyorsanız Signal
Yoruma Git
MustafaC5 - 2 hafta +14

T The Hollow
2 hafta (3717 mesaj)
Güvenlik uzmanları Signal diye bas bas bağırıyorken millet niye Telegram'a geçer anlamıyorum. Telegram yerine WP kullanırım daha iyi, hiç değilse bildiğimiz şeytan.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

T Technotronic
2 hafta (8155 mesaj)
Millet hiç okuyup araştırmıyor. Kulaktan dolma bilgilerle ordan oraya yönlendiriliyor. Sürü psikolojisi işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M maximus8282
2 hafta (911 mesaj)
Zamanında söyledik.
S smart1978
2 hafta (15792 mesaj)
Ne kadar da Rus Emperyalini seven var. Ruslar burnumuzun dibindeler ustelik ...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

U ultra sonic
2 hafta (74 mesaj)
telegram whatsapp'tan güvenli değilki


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Amd64x2
2 hafta (838 mesaj)
Tweet atın daha gizli kalırsınız
M MustafaC5
2 hafta (550 mesaj)
Gizlilik istiyorsanız Signal
L labtek38
2 hafta (1222 mesaj)
Zamanında telefon numaramı verdiğim ama unuttuğum o kadar çok kişiden “telegrama katıldı” bildirimi alıyorum ki. Kimler geldi kimler geçti hayatımdan dedirtti 😁
V volcy123
2 hafta (1976 mesaj)
" Hep amerigalilar mi takib edecek bizi biraz da uruslar takib edsin" deyip gecis yapmis olmalilar.
Bu mesajda bahsedilenler: @ultra sonic

E emregnu
2 hafta (15 mesaj)
Telegram'ın işlevsel özellikleri var. Twitter'ın değişik bir versiyonu gibi. Çeşitli kanalları takip edebiliyoruz.
Bu mesajda bahsedilenler: @The Hollow

J JourneyToTheWest
2 hafta (151 mesaj)
Telegram'daki kullanışlılık ne signal'de ne whatsapp'da var.Zamanında kimse yok diye kullanma fırsatım olmamıştı.Şimdi muhabbet ettiğim herkes geldi, whatsapp gibi özellikleri nerdeyse çok az bir programı kullanacağıma daha fazla özellik sunan telegramı kullanırım.
A Azumi
2 hafta (2246 mesaj)
Telegram'da gizli sohbet açılmadığı sürece uçtan uca şifreleme bile yok whatsapp kullanın daha iyi
S Stanislas Xavier
2 hafta (1493 mesaj)
Herkes yine uygulamanın menşeine göre saçmalamış, güvenlik özelliklerini konuşan yok. Çin malı ben o aşıyı olmam diyenle aynı kafa.

1- Telegram'ın sahibi Rus, şirketin yasal yönetim merkezi Londra'da, Operasyon merkezi Dubai'de. Sunucular ise dünyanın bir çok yerine yayılmış durumda. Rusya ile doğrudan bir bağı yok, hatta geliştiricisi Pavel Durov Putin hükümetinin baskıları sonucu VK'yı satıp Rusya'dan kaçıyor. Yakın zamanda Belarus'taki seçimlerde Putin yanlısı adayın seçilmesinden sonra çıkan batı yanlısı protestolara destek veren yine Pavel Durov.

2- Signal uygulması da Amerika merkezli tıpkı Facebook gibi.

Şimdi teknik veriler aksini gösterse de Telegram'ın WhatsApp'ten güvenli olmadığını iddia edenler, bunu neye dayanarak söylüyor göstersinler de aydınlanalım.

Bence de herkes Signal kullanmalı en iyisi o ama Telegram'a geçmek WhatsApp kullanmaktan kesinlikle iyidir, Facebook'un Cambridge Analytica'ya sattığı verileri, 2016 seçimlerinde bu verilerin kullanıldığını, Zuckerberg'in hakim karşısına çıktığını unuttu herkes sanırım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S sis651
2 hafta (11352 mesaj)
Telegram'a yeni geçmedim, yıllardır kullanıyordum. Hangouts'tan 2016'da grupça Telegram'a geçtik daha doğrusu. Whatsapp herkeste var diye mecburen kullanmak zorundayız. Signal rehberimdeki 15 kişide var anca. Bir de bir ABD kuruluşunun kullandığı şifrelemeyi kullanılıyor diye eleştiriliyor o da. Bana kalsa bir mesajlaşma servisi olsun, aylık toplasın herkesten 5'er lira, reklamsız bilgi satmasız düzgün hizmet versin her kullanıcıya ama kullanmazlar bunu da. Bedavaya satılmak varken niye para verip kullanalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 12 Ocak 2021; 23:41:46 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @The Hollow

S sis651
2 hafta (11352 mesaj)
Gizli olmayan yazışmalarda uçtan uca şifreleme yok diye böyle deniyor. Bir de mesajların sunucuda tutulmasından dolayı.
M MustafaC5
2 hafta (550 mesaj)
Normal sohbette uçtan uca şifreleme yok


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Stanislas Xavier

V Vict0ry
2 hafta (4294 mesaj)

S Stanislas Xavier
2 hafta (1493 mesaj)
Doğru ama bence geçerli bir nedeni var, her gönderi içeriğini şifrelemediği için Telegram ile bir çok dosya formatını sıkıştıma olmadan gönderebiliyorsun. Fotoğrafları bozulma olmadan aktarabilirsin ya da büyük video dosyaları gönderebilirsin. Diğerlerinde bunları yapamıyorsun, şifreleme bu dosyaların boyutunu sınırlıyor. Hassas içerikli konuşmaları ise gizli sohbette şifreli olarak yapabilirsin yine. Bunu ikna edici bulmayanlar olacaktır tabi, ona bir şey diyemem. Ben kullanıcı sözleşmesine göre değerlendiriyorum ve yasal olarak Avrupa'ya karşı sorumlu olup olmadığına bakıyorum. Örneğin Turkcell'in Bip'i en yüksek güvenlik özelliklerini sunsaydı bile kullanmazdım çünkü yapılacak bir ihlalde hangi yargıya kimi şikayet edeceksin, olası bir hukuksuzluğun hesabının sorulacağına dair inancım sıfır.
Bu mesajda bahsedilenler: @MustafaC5

S Symbianist
2 hafta (542 mesaj)
Telegram güvenli. Sırf bu yüzden kendi ülkelerinde yasaklandılar. Bu bile Telegram’ın en azından veri konusundaki hassasiyetini göstermesi açısından yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Symbianist -- 13 Ocak 2021; 0:59:31 >


Bu mesajda bahsedilenler: @The Hollow