Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
8373
Cevap
55957
Tıklama
6
Öne Çıkarma
Cevap: ★Telefon Tavsiyeleri Her Bütçeye Uygun★(Ana Konu)★ (378. sayfa)

R
RdvnKrca Konu Sahibi
9 ay (4134 mesaj)
Bu konuya gelen insanlar telefon tavsiyesi istediklerinde ellerindeki bütçe ile alabilecekleri en iyi telefonu önermeye çalışıyorum bazen bu cihazlar çoğu zaman fiyat performans ürünleri oluyorlar Bir ürünün fiyat performansı ürün olabilmesi için en düşük fiyat ve en yüksek performans vermesi gerekiyor ülkemizdeki geçim sıkıntısı ekonomik nedenler düşünüldüğünde benim önerisinde bulunduğum telefonları almak En nihayetinde kişilerin tercihine kalmış fakat verdiği paradan en iyi hizmeti alabilmesi için bu cihazları almamız tercih etmek gerekiyor daha önceki yazımda yazdığım gibi bazı modellerde gerçekten uçurum denebilecek kadar fark oluyor ve bu fark sadece cihazın Resmi yollarla ülkemize gelmiş kaydı yapılmış olmasından kaynaklı cep telefonlarına yapılan zammı vergi yükseltmeleri son 2 veya 3 yıl içerisinde ayyuka ulaşmış , insanlar normalde 1500 TL verebilecekleri bir cihaza şu anda 2500 TL vermek durumunda ve şu andaki satılan telefonların hiçbirisi satış fiyatları hak etmiyor giriş seviyesinden tutun amiral gemisi ne kadar hiçbir telefon fiyatının tam olarak karşılığını veremiyor hal böyle iken sırf her şeyi resmi sırf her şeyi kitabına uygun bir şekilde yapıldığı için ekstradan para vermek bana mantıksız geliyor bu yazımızda katılmadığım noktalardan bir tanesi.

Üzerinde oldukça durduğunuz şu kanun teklifine gelecek olursak , Bu kanun paketi açıklandığı tarihten itibaren yaklaşık 2 - 3 ay geçmesine rağmen herhangi bir şekilde IMEI atılmış cihazlarla herhangi bir yaptırım uygulanmadı bu elbette demek değil ki hiçbir şey olmaz fakat benim önerdiğim telefon modellerini bu şekilde alıp almamak kişinin tercihine kalmış durumda ben burada asla kendi kullanmayacağım bir modeli başka bir kullanıcıya önermem.

İhtimallere ve risklere sizinle birlikte tekrardan bakacak okursak ;

1 - Cihazını sık değiştirmeyen herhangi bir kullanıcı zaten bir telefonu ortalama 2 - 3 yıl boyunca kullanıyor dolayısıyla birinci maddedeki durum her kullanıcı için geçerli değil hatta çok az bir kullanıcı için geçerli çünkü sık sık telefon değiştiren insanlar için saydığınız birinci madde gayet korkutucu.

2 - 250 TL lik tek af hakkını kullandıktan sonra ikinci maddede geçersiz kalıyor.

3 - Üçüncü madde biraz olması zor bir olay nedenini soracak olursanız İMEİ si kopyalanan modeller genelde eski tuşlu modeller oluyorlar kalkıpta yeni satılan modellerden veya birkaç sene kadar öncesinden satılan faturalı kutulu cihazlardan İMEİ kopyalamak pek mantıklı bir iş değil satıcıların bu konuda dikkatli olduklarına şahit oldum en azından benim alışveriş yaptığım satıcılar bu şekilde işleyiş sürdürüyorlardı. Ayrıca telefonunuza 90 gün içerisinde telefon hattınız kapatılacaktır mesajı geldiğinde aldığınız satıcıdan ya da İMEİ numarasını kendiniz kopyaladıysanız farklı bir telefon İMEİ numarasını tekrardan yazmasını isteyebilirsiniz bu işlem her mesaj aldığınızda devam eder dolayısıyla cihazınızın kapanması riski ortadan kalkar.

4 - Bu tespitleri elbette yapabilirler fakat yaparlar mı asıl sorulması gereken soru bu ? Diyelim ki Devlet sizin de belirttiğiniz gibi karşılaştırma yapacak basit bir yazılımı devreye aldı sizce bir telefonun içerisindeki orjinal IMEI numarasına değiştirebilen bir program var ilerleyen zamanlarda veya belki de şu anda cihazın kimlik bilgilerini değiştirebilecek bir uygulama yok mudur veya yapılamaz mı ?

Anlamanız gereken noktalardan bir tanesi de şurası ben kendi keyfimden bu cihazları önermiyorum kullanıcılar kendi keyiflerinden gidip bu cihazları almıyorlar yapılan zamlar vergi yükseltmeleri yapılan kısıtlamalar Türkiye’de ekonominin ne durumda olduğunun belli olması insanların Samsung , iPhone , Huawei gibi tekel olan markaların dışında daha önceki yazımda belirttiğim gibi kendilerini Türk markası adı altında gösteren halbuki yurtdışından cihazları alıp kendi markalarını basıp etiket telefonları dışında insanlar başka marka model telefonlarla tanıştı bundan bir veya iki yıl önce kimse Xiaomi adını bilmezken şu anda en çok satılan telefonlardan bir tanesi veya OnePlus Yakın bir zamanda ülkemize girmesine rağmen daha önce bilinmeyen bir marka örnek vermek gerekirse OPPO yada Realme. Bundan 2 - 3 yıl önce insanlara bu markaları sorsaydık eğer kimse bilmez de bu markalar ülkemizin resmi olarak satılmadan önce sizin doğru bulmadığınız benim ise önerdiğim şekilde satılıyorlardı ve bu zamana kadar hiçbir problemle karşılaşılmadı eğer karşılaşırsa bunun üstesinden gelinebilir bende bu şekilde olmasını istemiyoruz ama zorunda bırakılıyoruz kimse cebinden daha az para çıkmak varken çok daha fazla para verme taraftarı değil.

Eğer devlet telefonlarda vergi ve zamları indirirse cihazlar etmesi gerektiği kadar fiyattan satılırsa zaten bu olaylara kimse başvurmaz ama şu anda cihazlar olması gerektiğinden çok daha fazla bir fiyata satılıyor İnsanların alım gücü belli iyi bir telefon modeli kullanmak herkesin hakkı ortada bir risk var bu riski alıp daha iyi bir model kullanmakta daha güvenli oynayıp daha basit bir telefon kullanmakta kullanıcıya kalmış bir seçenektir ve tekrar belirtiyorum bunu yapmaya bu modelleri tercih etmeye zorunda bırakılıyoruz telefondan alınan vergiler düşürülürse yapılan zamlar geri çekilirse bir cihazın kaç para ettiğini o zaman görürsünüz başka ülkelerde 750 Euro ya satılan bir telefonun ülkemizde 7300 TL ' ye satılması ve bu durumu kimsenin açıklayamaması bile İMEİ atılmış cihaz almaya yeterli.

Siz güvenli oynayıp daha basit modeller alabilirsiniz veya daha zayıf cihazlar alabilirsiniz sadece IMEI resmi kayıtlı olmasından ötürü ama buradaki diğer kullanıcılar sizin gibi düşünmek zorunda değiller veya benim gibi düşünmek zorunda değiller veya ben sırf onlara böyle al dedim diye almak zorunda da değiller herkesin kendi kararı kendi tercihleri olur ben buna saygı duyarım ama sizin de benim buradaki yaptığım işe saygı duymamız gerekir ben burada insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum ve her defasında her yazımda her kullanıcıya önerilerim de not düşüyorum eğer sıfır garantisiz İMEİ kayıtlı bir model tercihiniz olursa şu şu şu modellere bakabilirsiniz diye not düşüyorum burada tercih kullanıcıya kalıyor kimseye zorla sen şu telefonu al garantili telefon alma diye bir şey söylemedim bugün kendime bir telefon alacak olsam Apple hariç garantisiz telefon alırım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @yasaryasaryasar

R
RdvnKrca Konu Sahibi
9 ay (4134 mesaj)
Mi A3 modelinde ekrandan yada Saf Android kullanmasından veya kasa materyali kısmından rahatsız olmazsanız kötü bir model değil , Xiaomi şu anda orta seviye ve orta üst seviye kısmında model üzerine model çıkarttı bu modellerin fiyatlarının piyasaya oturması zaman alacaktır fakat Redmi Note 8 bayağı beklenen modeller arasında ve Mi 9T satışları gayet iyi bir durumdayken Mi 9 Lite modeli arada kaynayacak bir modele benziyor fiyatının kırılmasını bekliyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @TearsForFears

T
TearsForFears
9 ay (14173 mesaj)
Mi a3 ekrandan parmak izi okuma, iyi kamera, iyi bataryayla ve düşen fiyatıyla eksiklerine rağmen tercih edilebilir. Öte yandan mi 9 lite banada arada kalmış bir model olduğundan fiyatının sert düşeceğini düşünüyorum. Mi a3 2400 den gelmişti diye hatırlıyorum şuanda 1700 lira. Mi 9 lite de şöyle 2000 lere yaklaşırsa onu tercih edebilirim. Note 8 pronun fiyatı yarın belli olur ama tahminen 2600 gibi gelir. Bu durumda mi 9 lite fiyatı düşmezse pek tercih edilmez. En mantıklısı beklemek gibi görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @RdvnKrca

4
404NotFounD
9 ay (507 mesaj)
Merhaba arkadaşlar maximum 2000 TL önerebileceğiniz f/p telefon modeli nedir? General Mobile, Lg gibi daha önce sorun yaşadığım kötü markaları istemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

R
RdvnKrca Konu Sahibi
9 ay (4134 mesaj)
Merhaba Hocam ;

Realme 3 Pro

Xiaomi Mi A3

Oppo A5 2020

Modellerine TR garantili olarak bakabilirsiniz.

Sıfır imei kayıtlı ve garantisiz olarak tercihiniz olursa ; forumdan yada sarı siteden veya facebook üzerinden satışları yapılan Xiaomi Mi 9T ve Mi 9 SE modellerine bakmanızda fayda var.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @404NotFounD

Y
yasaryasaryasar
9 ay (234 mesaj)
Rıdvan Bey,

Bu başlık altındaki emeğinize saygı göstermeyen her hangi bir sözüm oldu mu ?

Özünde yazdığım şey; son kanun değişikliğinden sonra "imei kayıtlı" cihazları tavsiye etmenin artık çok da doğru olmadığıdır.

Tabiki herkes kendi mantığına göre düşünür, risk-fayda analizi yapar, karar verir.

Burada önemli olan "imei kayıtlı" sıfatı ile satılan, sizin de hala tavsiye ettiğiniz cihazların fiili durumunu, hukuki durumunu, muhtemel hukuksal yaptırımları ortaya koymak. Bu konuya gelip okuyan, bilgi almaya çalışan insanların da, hiç araştırmadan bazı siteler veya facebook grupları üzerinden satın alan insanların da büyük bir kısmı "imei kayıtlı" cihazların gerçek durumunu bilmiyor. Bilinçli olarak koyulan "Kayıtlı" kelimesini, resmi bir durumu ifade ediyor sanan pekçok kişi var.

En açık ifadesi ile;
"İmei kayıtlı cihaz" dediğimiz şey; yurda kaçak sokulmuş, hiçbir vergi-harç ödemesi ve sisteme imei numarası kaydı yapılmamış, yurt içerisinde sistemin kandırılarak kullanılabilmesi için üzerine başka cihazlardan alınan imei numaraları yazılım yolu ile yüklenmiş illegal cihazlardır. (Diğer ihtimaller de çalıntı veya taksit ödemesi yapılmamış operatör satışlı cihazlar olma durumu, nadir de olsa ihtimal dahilinde)

Mevcut vergi politikaları, vergi yükü ile iki katına çıkan fiyatlar, daha önce yazdığım gibi beni de rahatsız ediyor. "İmei kayıtlı" cihazlar nedeniyle devletin uğradığı vergi kaybı da açıkçası hiç umurumda değil. Benim tek derdim; insanların vergiden kaçayım derken, neredeyse bir aylık asgari ücret tutarı kadar bir parayı çöpe atmak durumunda kalmamaları.

Model bazında örnekler ile düşünelim;
Siz, 2000 TL'ye resmi mi a3 128gb almak yerine, aynı modeli 1500 TL'ye "imei kayıtlı" alarak 500 TL avantaj sağlanacağını, hatta resmi 2600 TL olan mi 9t 64 gb modelinin "imei kayıtlı", hem de 128 gb halini 2100 TL'ye almanın daha da iyi bir seçim olacağını düşünüyorsunuz. Bense, o telefonlar kapandığında cepten çıkan 1500 veya 2100 TL'nin buhar olacağını...

Belirttiğim 4 İhtimal üzerine yazdıklarınıza istinaden;

1. Durum söylediğinizin aksine, çok fazla kişiyi ilgilendiriyor. Bahsettiğimiz kanun değişikliği yapıldı, 19 Temmuz 2019 tarihli Resmi gazetede yayınlandı, madde 22-23-24 bizi ilgilendirenler. Bu maddelere göre 19 Temmuz'dan önce alınan tüm "imei kayıtlı"cihazlar, 250 TL ödenerek bir tek kişi ve tek abonelik için resmi hale getirilebilecek. Yüzbinlerce, belki milyonlarca cihaz sahibini ilgilendiriyordur.

2.Durum, 250 TL ödeme ile geçersiz falan kalmıyor. 19 Temmuzdan sonra alınan bir cihaz için aftan faydalanma şansı yok. Btk-MCKS ve operatörler fiilen uyguladıkları mevcut yöntem ile, 4 aylık süre sonunda cihazınızı şebekeye kapatıyor. Bu durumdan tek kaçış yolu, 4 ayda bir her seferinde, cihazınızın birebir aynı modelinden gerçek imeiler bulup yüklemek. Kaldı ki bu 4 aylık süreyi de devlet her an 1 aya düşürebilir.

3. Durum, klon numaraların aynı anda aktif olması, evet küçük bir ihtimal. Ben bu maddeyi, orjinal imei sahibinin karşılaşacağı durumunu da belirtmek için yazdım. Bu durumdaki "imei kayıtlı" cihaz, klon durumu ortaya çıkmasa bile direkt model-kimlik uyuşmazlığı nedeniyle 4.duruma düşecek. Satıcı (2.durumdaki gibi eş cihaz imei'si dışında) ne kadar imei yüklerse yüklesin, 4.durum kaçınılmaz olacak.

4. Durum, cihaz kimliği ile birebir uyuşmayan model-kimlik bilgisi durumu... THE END.

Yazılım yolu ile yapılabileceklerin tabiki sınırı yok. Ama, her marka, model, sürüm, versiyon için ayrı ayrı uyumlu birebir taklit yazılımlarını yapmak, kopyalanan imei'nin gerçek sahibi cihazın tüm kimlik bilgilerini her seferinde bu taklit yazılımına tanımlamak bence düşündüğünüz kadar kolay bir iş değil. Bakın, şu an en genel imei repair işlemlerinde bile bir türlü çözülemeyen band 20 silinmesi gibi (mi 9 se), iki imei yerine tek imei ile kullanmak zorunda kalınması gibi sorunlar var. Tüm donanım-kimlik bilgilerinin bu kadar kolay değiştirilebilecek olması, dünya çapında tüm gsm-yazılım sistem güvenliğinin çökmesine sebep olur ki, buna cihaz üreticileri de imkân tanımaz.

Değişen kanun maddelerinde operatörlere açıkça kaçak, kayıtsız vb. durumdaki cihazların kullanıma kapatılması sorumluluğu verilmiş. İlgili yönetmelik için de Btk-MCKS görevlendirilmiş.

Kimsenin cihazı çöp olsun istemem. Ümit ederim ki, yıllarca bu uygulamaya geçilmez. Ama hemen yarın uygulamanın başlamaması için de bir sebep yok.

Sizin yerinizde olsam;
her ne kadar tavsiye niteliğinde yapıyor olsanız da, her an kapanabilecek bu tür kaçak cihazları sıkça önerip, bir anlamda bu alışveriş şeklinin normalmiş gibi algılanmasına katkı sağlayarak, ilerde oluşacak mağduriyetler için az veya çok vebal altında kalmazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @RdvnKrca

4
404NotFounD
9 ay (507 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: RdvnKrca

Merhaba Hocam ;

Realme 3 Pro

Xiaomi Mi A3

Oppo A5 2020

Modellerine TR garantili olarak bakabilirsiniz.

Sıfır imei kayıtlı ve garantisiz olarak tercihiniz olursa ; forumdan yada sarı siteden veya facebook üzerinden satışları yapılan Xiaomi Mi 9T ve Mi 9 SE modellerine bakmanızda fayda var.
Saydığığınız markalara çok uzağım adını bile ilk kez duyuyorum bazılarının ön yargılı da olmak istemem ama yarın birgün garanti de falan sıkıntı yaşamayalım??

Samsung A30 u kendime uygun buldum bu telefona ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

H
hayalladam
9 ay (321 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: 404NotFounD

Saydığığınız markalara çok uzağım adını bile ilk kez duyuyorum bazılarının ön yargılı da olmak istemem ama yarın birgün garanti de falan sıkıntı yaşamayalım??

Samsung A30 u kendime uygun buldum bu telefona ne dersiniz?

Alıntıları Göster
2000 tl'ye bile içimize sinen telefon alamıyoruz, düştüğümüz hallere bak be.

Samsung A30 (NFC yok), Realme 3 Pro (ses zayıf, type c yok), Xiaomi Mi A3 (ekran 720p hd), Oppo A5 2020 (ram 3 gb)

Mecburen beklemeye devam!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalladam -- 15 Ekim 2019; 14:59:27 >


T
TearsForFears
9 ay (14173 mesaj)
Realme 3 pro lar artık kvk garantiliymiş. Bu fiyatta en iyisi ama garantisine güvenemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @RdvnKrca

U
UJohnLAue
9 ay (207 mesaj)
Hocam Merhaba Maximum 1750 TL bandında bir telefon tavsiyesi rica edecektim.

Benim bireysel olarak yaptığım 1 haftalık araştırmadan kafamda sadece iki telefon kaldı bunlar;

Meizu X8
Xiaomi Mi A3

Meizu bir tık daha iyi performans, xiaomi mi a3 ise kamera ve batarya olarak çok performanslı ancak işte ikilemde kaldım. Bu arada tavsiye verirken şunuda göz önünde bulundurmanıza istiyorum hafta içi 08:00 ve 17:00 arası çalışıyorum ve yaptığım iş gereği telefon içeri sokulmuyor sadece sabah ve akşam serviste 20-25 dakikalık bir süre telefonu kullanabiliyorum. Aslında açıkca konuşmak gerekirse batarya performansı benim için çok büyük bir artı değil. Çünkü zaten günlük kullanımım belli olduğundan sadece haftasonları uzun süreli kullanabilirim. Bu yüzden gerçekten kararsızım Meizu X8 aldığımda beni Xiaomi Mi A3'e göre 1 sene daha fazla götürür mü merak içerisindeyim. Xiaomi Mi A3'ün malzeme kalitesi fena değil aslında. Ekranı çok kafaya takacağımı düşünmüyorum. Genel olarak Oyun, film, müzik, standart günlük belirli dakikalarda sosyal medya kullanımı ve son olarak normal arama ve mesajlaşmak için. Kısacası şunu alıyorum diye şundan kısmak istemiyorum fiyat bandına baktığımda tabiki bu seğmentte herşeyin dört, dörtlük olmaz ancak genel kullanım olarak xiaomi daha çok hoşuma gitsede içindeki sd 665 beni korkutuyor. Güncel bir işlemci olabilir ancak standart orta seğment her telefonda bulunan sd 660'dan bile bazı yönlerde eksik kalıyor. Antutu, geekbench puanlarını gördüm. Ama işte 2 sene boyunca hayal kırıklığına uğratırmı ona emin değilim. Çünkü şuan elimde sony xperia x compact'ta sd 650 var ve ben 2017 6. ayda aldım şuan 2019 10. aydayız ve artık örneğin COD Mobile'de en düşük ayarda bile zaman, zaman kasmalar yaşıyorum. Normal mi elbette normal ancak yinede işte 665 kafamı çok kurcaladı size zahmet yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K
KingsofMetaL
9 ay (21 mesaj)
Merhabalar,
gözümden kaçmış olabilir görebildiğim kadarıyla Redmi Note 8 ve 8 pro hakkında bir olumlu olumsuz yazı göremedim, ekranı çatlattık ben de bu ara telefon almak istiyorum discovery elite den kurtulmak istiyorum bir an önce artık, ne ümitlerle aldık 4.4.2 yi bile zor aldık artık sosyal medya uygulamalarında bile çalışmıyor nerdeyse, pili desen su gibi iniyor falan, 11.11 de indirim olur mu bilemiyorum ama kurlar da giderek artıyor malum sebeplerden, note 8 pro ve mi 9t arasında kaldım başka tavsiyelere de açığım resmi garantili, popup kamera ve ekranda parmak izi çabuk bozulabilme riskine binaen çok hoşuma gitmedi açıkçası, iyi günler herkese
Edit: rakam yazmamışım 3ü çok geçmesek iyi tabi :)
Bu mesajda bahsedilenler: @RdvnKrca

İ
İlkem22
9 ay (1449 mesaj)
Merhaba.Bende şu an Sony Z5 Compact var.Telefonun bataryası sıkıntı vermeye başladı,sistemi yavaşladı.En az onun ayarlarında bir telefon arıyorum.Kamerasını beğeniyordum.Genelde sosyal medyada takılıyorum ya da fotoğraf çekiyorum.Oyun oynamıyorum.Sanırım 3500 TL civarlarına kadar çıkabilirim.
R
R.U.N.O
9 ay (175 mesaj)
Maximum 1000 liraya alınabilecek en iyi cihaz nedir hocam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: F.B_1907F
fuuby
9 ay (78 mesaj)
Note 8 fiyatı çok hızlı düşüyor almayı düşünüyorum kullananlardan bilgi sahibi olanlardan yorumlarini bekliyorum. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


S
scuti
9 ay (146 mesaj)
Merhaba. Max 1800 TL Bütçem var.

Huwaei Y7 2019 ve Redmi Note 7 Arasında Kaldım. Lakin daha farklı ve daha sağlam modeller var ise önerebilir misiniz?

Çift hat ve minimum 4000 Ma. Batarya olması şartıyla oyun oynanmayacak iş amaçlı telefona ihtiyacım var. Acil.
S
serozog
9 ay (56 mesaj)
garantisiz telefon alabileceğim saglam firma isimleri verebilir misiniz
Bu mesajda bahsedilenler: @RdvnKrca

Y
yksln
9 ay (2018 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: UJohnLAue

Hocam Merhaba Maximum 1750 TL bandında bir telefon tavsiyesi rica edecektim.

Benim bireysel olarak yaptığım 1 haftalık araştırmadan kafamda sadece iki telefon kaldı bunlar;

Meizu X8
Xiaomi Mi A3

Meizu bir tık daha iyi performans, xiaomi mi a3 ise kamera ve batarya olarak çok performanslı ancak işte ikilemde kaldım. Bu arada tavsiye verirken şunuda göz önünde bulundurmanıza istiyorum hafta içi 08:00 ve 17:00 arası çalışıyorum ve yaptığım iş gereği telefon içeri sokulmuyor sadece sabah ve akşam serviste 20-25 dakikalık bir süre telefonu kullanabiliyorum. Aslında açıkca konuşmak gerekirse batarya performansı benim için çok büyük bir artı değil. Çünkü zaten günlük kullanımım belli olduğundan sadece haftasonları uzun süreli kullanabilirim. Bu yüzden gerçekten kararsızım Meizu X8 aldığımda beni Xiaomi Mi A3'e göre 1 sene daha fazla götürür mü merak içerisindeyim. Xiaomi Mi A3'ün malzeme kalitesi fena değil aslında. Ekranı çok kafaya takacağımı düşünmüyorum. Genel olarak Oyun, film, müzik, standart günlük belirli dakikalarda sosyal medya kullanımı ve son olarak normal arama ve mesajlaşmak için. Kısacası şunu alıyorum diye şundan kısmak istemiyorum fiyat bandına baktığımda tabiki bu seğmentte herşeyin dört, dörtlük olmaz ancak genel kullanım olarak xiaomi daha çok hoşuma gitsede içindeki sd 665 beni korkutuyor. Güncel bir işlemci olabilir ancak standart orta seğment her telefonda bulunan sd 660'dan bile bazı yönlerde eksik kalıyor. Antutu, geekbench puanlarını gördüm. Ama işte 2 sene boyunca hayal kırıklığına uğratırmı ona emin değilim. Çünkü şuan elimde sony xperia x compact'ta sd 650 var ve ben 2017 6. ayda aldım şuan 2019 10. aydayız ve artık örneğin COD Mobile'de en düşük ayarda bile zaman, zaman kasmalar yaşıyorum. Normal mi elbette normal ancak yinede işte 665 kafamı çok kurcaladı size zahmet yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Seçim yapılan cihazlar çok isabetli.
Meizu x8 in gorilla glass korumalı cam yok.
Mı a 3 genel manada bence daha iyi cihaz. Saf android olduğundan uzun sure kullanılabilir diye tahmin ediyorum.
Ahize sesi biraz zayıf ve boğuk geldi bana.
Ekran çözünürlüğü de kötü.
Herşeye rağmen garantili cihaz olarak 1700 tl ye kadar bunlardan başka daha iyi bir cihaz da yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 24 Ekim 2019; 21:43:15 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

T
TearsForFears
9 ay (14173 mesaj)
Realme 3 pro en mantıklısı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @yksln

Y
yksln
9 ay (2018 mesaj)
Type C yok ve baş sar değeri yüksek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @TearsForFears

W
Wade
9 ay (2012 mesaj)
Ben Mi9T pro ile Mi9 arasında kaldım aralarında baya fiyat farkıda oluşuyor ama ne tür farkları var kafam basmadı biraz zor geldi incelemesi. Ben sadece bankacılık uygulamarımı whatsapp ve browser kullanmak için bi telefona ihtiyacım var 9T pro alsam olur mu ? Oyun antik kuntik uygulamalarla işim yok. Ayrıca önerebileceğiniz 2500-3000 lira arası fp ürünü nedir ?


Bu mesaja 1 cevap geldi.