Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
528
Tıklama
0
Öne Çıkarma
TELEFON HATTINA RÖLE BAĞLAMAK

S
sky762005 Konu Sahibi
15 yıl (579 mesaj)
SAYGIDEĞER ARKADAŞLAR TELEFON HATTINA BAĞLADIĞIM BİR ZAMANLAYICILI RÖLE DEVRESİNİ ÇALIŞTIRMAK İSTİYORUM.KULLANDIĞIM DEVREYİ TELEFON HATTININ ARTI UCUNA DEYDİRDİĞİMDE DEVREDEKİ ZAMANLAYICILI RÖLE ÇALIŞIYOR.BENİM YAPMAK İSTEDİĞİM DEVRE TELEFON HATTINA BAĞLIYKEN ÇALIŞMAMASI.YANİ TELEFON ÇALDIĞINDA HATTAKİ ENERJİ ÇOĞALIP DEVREYİ ÇALIŞTIRMALI.DİĞER BİR DEĞİŞLE TELEFON HATTINDAKİ GERİLİMİ İLK ÖNCE DÜŞÜRÜP, SONRA TELEFON DIŞARDAN ARANDIĞINDA, YANİ ÇALDIĞINDA DEVREYİ TETİKLEMESİ.BU ŞEKİLDE KULLANACAĞIM BAŞKA BİR DEVRE ÖRNEĞİ GÖNDERİRSENİZ SEVİNİRİM.LÜTFEN BU KONU HAKKINDA BANA YARDIM EDİNİZ.SAYGILARIMLA. sky76@mynet.com

< Resime gitmek için tıklayın >
K
KEHRIBAR
15 yıl (852 mesaj)
HERALDE ZENERLE OLUR BU ...
R
r2d2droids
15 yıl (3843 mesaj)
tetikleme istiyorsan şekilde ki devre işini görecektir.

şu şekilde bağlayacaksın: telefon hattı tip ve ring yazan girişlere bağlanacak yanlız tip/ring uçlarını doğru bağlaman gerek. doğru bağlamak için çevir sesi varken tip/ring dediğim uçları hatta bağla eğer doğru bağlarsan LED yanacaktır ve bu şekilde hat uçlarını sabitle. çalma anında LED yanıp sönme eğilimi gösterir sanırım bunu da tetikleyici olarak diğer kata aktarabilirsin. bu arada 4584 NOT kapısını 5 V ile beslemeyi unutma.
kolay gelsin...

< Resime gitmek için tıklayın >
S
sso_06
15 yıl (65 mesaj)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.