Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
102
Cevap
0
Tıklama
62
Öne Çıkarma
Cevap: Tedavi Etmiyorlar Ağrılara Dayanamıyorum (2. sayfa)

F fquadrat
3 ay (3 mesaj)
Çok geçmiş olsun hocam. Diş ağrısını çok iyi bilirim. Öğrenci olduğum için bende çok çektim devletten. Antibiyotik olmadan maalesef agriniza hicbisey iyi gelmez. Özelde büyük klinik önermem çok fazla para talep ediyorlar ve daha fazla para alabilmek için gereksiz işlem yapmaya çalışıyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


K KaramazovX
2 ay (3421 mesaj)
.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaramazovX -- 17 Eylül 2020; 15:41:50 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @trkgncr

. .Davy Jones.
2 ay (1892 mesaj)
Geçmiş olsun hocam up yapalım belki yetkili birisi görür yardımcı olur gören herkes uplasın
1 120205044
2 ay (22 mesaj)
Ne dünya be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C canguler917
2 ay (1990 mesaj)
cimer'e yazma, cimer'i ara. ben de 20'lik çektirmiştim, devletin diş hastanesinde. normal zamanda bile 2 ay sonrasına randevu vermişlerdi de öyle halletmiştim ama seninki acil. diş hastanesinin acili bakmıyor mu acaba sordun mu hiç ? hadi hepsini tedavi etmeseler bile edebildiklerini etsinler
A alialparslan
2 ay (57 mesaj)
Sarımsak yemeyi deneyebilirsin bende de 5-6 gündür 20lik dişimin çevresinde çok feci iltihap vardı. Sarımsak kesinlikle çok işe yarıyor ama taze sarımsağı çiğ olarak biraz çiğneyip yutucaksın. Birazcık sağımsak kesip çiğneyip iltihaplı bölgede tutarsan da ağrıyı kesiyor ama gözünden yaş gelcek seviyede yakabilir.Nişastalı şeyler ( ekmek vs.) ve meyve dışında şekerli şeyler yemeyi de tamamen kesmen lazım iltihap olduğu müddetçe.D vitaminine dikkat etmen lazım balık yiyemiyorsan güneşe falan çık ya da supplement al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S SenseiReki
2 ay (145 mesaj)
Küçük bir şehirde misiniz? Dişleriniz gömülü mü yoksa sürmüş mü? Gömülü değilse iş kolay eğer birkaç devlet hastanesi varsa hepsine gidip deneyin dayanamadığınızı bildirin gerekirse üst mecralara çıkın.Dekan demişsiniz yani fakülte hastanesi var eğer ordan başka yerler varsa da hepsine başvurun.En son çare özel belki taksit falan yapabilirler...Gömülüyse daha pahalı tutar İnşallah gömülü değillerdir.Yani tam sürmüşse normal diş gibi çekilir ancak tam sürmemişse biraz uğraştırıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


W War Rock
2 ay (790 mesaj)
Rakı iç iyi gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


L Long Nightt
2 ay (339 mesaj)
Hocam dişlerinizde iltihap olduğu için ağrıması kuvvetle muhtemel.Siz en yakın özel kiliniğe gidip diş muayenesi olun.Çoğu yer muayenede ücret almıyor fakat dişlerinizin röntgenini çekecekleri için 50 TL gibi bir ücret çıkarırlar.Doktor röntgen sonuçlarına göre dişlerinizdeki iltihaplanmayı görür ve antibiyotik verir.Bunu kullanınca en azından iltihaplı dişleri kurutmuş olursunuz.Şu durumda yapılacak tek çıkar yol bu.Ben de geçen hafta kırık ve iltihaplı dişimi özel bir kilinikte çektirdim.Ben de sizin gibi aylardır devlete ait diş kiliniklerinin açılmasını bekledim fakat baktım açmıyorlar borç harç özel bir kiliniğe gitmek zorunda kaldım.Diş röntgeni ve diş çekimi toplam 300 lira tuttu.Siz en iyisi gidip muayene olun ve antibiyotik alın.En azından iltihaplı dişlerin ağrısı diner.Hem iltihaplı hem de 20'lik diş ağrısı çekilecek bir ağrı değil.
C Carlion
2 ay (1263 mesaj)
Hocam dayanılmaz bir acı varsa özeli tercih etmenizi öneririm en fazla 250 tl tutar vizite parası ile. Bir seferlik verebilirsin bu parayı doktorlar biraz nazlım bu aralar.
T ThePiraeusHunter
2 ay (325 mesaj)
Moxifloksasin 1x1+ ağrı kesici acilen baslanmali dış çekilene kadar
A Antor
2 ay (4134 mesaj)
Dişindeki iltihap inmeden çekimde yapmıyorlar aile hekimine görüşüp geniş spektrumlu büyük gramajlı antibiyotik yazdırabilirsen ve antibiyotiği tutabildiğin kadar dişlerinde tutarsan etkisini görürsün. İltihap indikten sonrada bir diş hastanesinin aciline gidebilirsin. Düşündüm de sen direk bir diş acile git.
C ChristoBangalter
2 ay (24 mesaj)
Hocam yapma be. Eşek yüküyle para aldıkları filan yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChristoBangalter -- 15 Eylül 2020; 11:32:26 >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @BenYoruldumHayat

K KavgaHatalıSollamadan
2 ay (275 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: trkgncr

5 yaşında çocuğa bile 2 dolgu, 2 kanal için 1500₺ para alıyorlar. Diş neden bu kadar pahalı anlamak mümkün değil. Bu arada çok geçmiş olsun. Bildiğim kadarıyla bazı devlet diş hastaneleri çalışıyor. En azından İzmir'deki bir tanesi çalışıyormuş. Belki sizin orada da vardır.
Hocam 5 yaşındaki çocuğun dişleri süt dişi değilmi, çektirsen daha iyi olurdu yerine yeni diş çıkardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: GARDIROP FUAT

Bu mesaja 1 cevap geldi.

B BenYoruldumHayat
2 ay (268 mesaj)
Yoo baya iyi kazanıyorlar Bir hastane garajına gir hep son kasa araba , hemsiremi alacak bunları ? Yada temizlik, güvenlik gorevlisimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ChristoBangalter

T trkgncr
2 ay (250 mesaj)
O zaman da yeni gelenler yamuk çıkacağı için diş teli daha pahalı bir yöntem oluyor. Kalıcı dişlerin düzgün çıkması için süt dişlerinin mümkün olduğunca yerinde olması gerekiyormuş. İlk bir kazıklıyorlar mı dedim de baktım her yerde böyle yazıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @KavgaHatalıSollamadan

S soneday
2 ay (2855 mesaj)
dostum tek çare majezik, o ağrıyı bilirim felç geçiriyorm sanmştm 1 ay çektim o işkenceyibol sabır dilerimgünde 3 tane majezik içerek idare ediyordm midem parçalanmştı artk
K kozmozun delisi
2 ay (444 mesaj)
Paranın önemi harbiden para çok önemli yaw

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E eski_nesil Konu Sahibi
2 ay (347 mesaj)
Gece oldu ağrılar yine başladı. Diş etlerimde de iltihap ortaya çıktı. Beyler dayanamıyorum artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N NaziErBaşı
2 ay (37 mesaj)
Valla bu ağrıları oy veren herkes çekiyo.Kimi akıllanıyor kimi de balataları sıyırıyor.