Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
149
Cevap
0
Tıklama
182
Öne Çıkarma
Technosistem dolandırıcılığı Kayhan Kikkaya

V Vanity Fair Konu Sahibi
2 yıl (2293 mesaj)
Merhaba, Kayhan Kikkaya nın dolandırdığı kişilerden biriyim. Bilen bilir geçen sene sadece ben değil birçok kişiyi dolandırdı, bilgisayar parçaları satarak yapıyor dolandırıcılığı... Dava açmıştım Haziran ayında sonuçlandı buraya da yazmak istedim, belki birinin işine yarar:

Öncelikle dava olumsuz sonuçlandı. Kayhan mahkemede hakime masallar anlattı, yok işlerim iyi gitmedi, şirketim battı, karım beni boşadı, Allah hakkı için borcumu geri ödeyecem, geceleri uyku bile uyumuyorum vesaire vesaire... Hakimde benim sunduğum kanıtlara ve anlattıklarıma pek aldırış etmeden "adam borcunu kabul ediyor, ödeyecekmiş işte beraat veriyorum" dedi.

< Resime gitmek için tıklayın >

Duruşma bitiminde Kayhan'ın fotoğrafını çektim ve yüzüne dolandırıcı rezil bir insan olduğunu da söyledim, ben çekip giderken arkamdan geldi dur dedi konuşalım. Bu arada Kayhan izmir'e gelmek zorunda kaldı bu dava için. Ben izmir'de açtım davayı çünkü.

Çıkışta hala bana aynı masalları anlatıyor, yok ödeyecem çalışmaya başladım ara sıra elime para geçiyor falan... Telefonumu internete koyma, resmimi internete koyma diyor. Yav hee hee dedim bıraktım gittim bunu. Davadan sonra bana aynı şekilde mesaj atmaya devam etti ödeyecem falan diye. Klasik oyalama taktikleri bu herifin biliyorsunuz. Hatta telefonla aramaya ve mesaj göndermeye davadan önce başladı "nolur davayı geri çek borcumu geri ödeyecem, hapisteyken ödeyemem" falan böyle laflar işte...

< Resime gitmek için tıklayın >

En son karara itiraz için istinaf mahkemesine başvurdum ancak o da reddedildi. Aşağıdaki resimde bir adres var sanırım güncel adresi bilmiyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >

Son olarak cep numarası da bu: 0553 914 83 85

Bu herif tekrar çalışmaya başladını söylemişti, başkalarını da mağdur etmemesi için bildiklerimi burada paylaştım. Hakim acıdı herhalde aylardan ramazan ayıydı beraat verdi... Ancak 3-5 kişi toplanırsak bir avukatla beraber netice alırız diye düşünüyorum halen. Hem avukat ücretide bölüşülür daha düşük olur. Paramızı alırmıyız bilmem ama belki ceza aldırırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vanity Fair -- 1 Ekim 2019; 16:51:26 >

Şaka gibi ülke resmen dolandırıcılıktan nasıl beraat alıyor inanılır gibi değil 3 5 kişiyide dolandırmadı binlerce insanı dolandırdı bu şahıs.
Yoruma Git
MonacoDoom - 2 yıl +45
birader kendi salaklığınızı hakime ona buna falan bulmayın, konuyu zamanında uyardığımız için biliyorum, nitelikli dolandırıcılıktan işlem yapılabilmesi için başvuruları münferit değil ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Dracos - 2 yıl +44
Nasıl bir rezil adalet sistemidir zamanında malum ürünleri ucuza satıyor kaçırmayın diye konusuna abanıp alanları o kadar uyarsam bile birçok insanın parasına kondu bu şerefsiz.
...
Yoruma Git
Yorumun Devamı # Ace # - 2 yıl +19

# # Ace #
2 yıl (3743 mesaj)
Nasıl bir rezil adalet sistemidir zamanında malum ürünleri ucuza satıyor kaçırmayın diye konusuna abanıp alanları o kadar uyarsam bile birçok insanın parasına kondu bu şerefsiz.

Oda yetmedi konusunu forum bazlı şikayet ederek yada davalık olduğu için kapattırdı. Benim dostumda bu şerefsizin kurbanlarından ben ona hemen iptal et dedikten sonra para iadesi istese bile iş işten geçmişti ve işin kötü yanı havale ile alımı yaptığı için parayı geride alamadı ve sizin gibi mahkemede uğraşamam diye kapattı konuyu, bir daha bu işlere asla bulaşmaz ona eminim.

Sizin gibi hala parasını alamamış mağdurlar var bu forumda hatta sinirden çıkıp bende kazıklandım dahi diyemeden gizli gizli o malum konuyu kapanmadan önce takip ettiklerine de eminim. Bence de ortak avukat tutulup bu şerefsize rahat yüzü vermemenizi diliyorum. Hatta bu iş için dostumu da ikna edip avukat için para toplanması gerekir ise maddi açıdan sizlere yardım etmesi için konuşacağım.
Bu mesajda bahsedilenler: @Vanity Fair

M MonacoDoom
2 yıl (3699 mesaj)
Şaka gibi ülke resmen dolandırıcılıktan nasıl beraat alıyor inanılır gibi değil 3 5 kişiyide dolandırmadı binlerce insanı dolandırdı bu şahıs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M MogoLKhan
2 yıl (4651 mesaj)
Ülke adalet sistemi zengine hırsıza teröriste hizmet etmektedir eğer düz bir vatandaşsanız o adalet sistemi o zaman canınızı yakabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @MonacoDoom

V Vanity Fair Konu Sahibi
2 yıl (2293 mesaj)
Ben davayı avukatsız bireysel olarak açtım, "zaten dolandırıcıya bir sürü para kaptırmışım birde avukat masrafları eklenmesin kazanıp kazanamayacağım belli değil" diye düşündüm...

Ancak eğer avukatla ve birkaç kişi toplanıp açsaydık olumlu sonuç alırdık diye düşünüyorum. Oyüzden çok değil en azından beş kişi falan toplansak hem avukat masrafları düşük olur kaybetsek bile koymaz, hemde dolandırıcıya ceza aldırırız içimiz rahatlar. Düşünen arkadaşlar benimle iletişime geçebilir


Bu mesaja 2 cevap geldi.

- -dehşet-
2 yıl (5997 mesaj)
Bu memlekette vergisini zamanında ödeyenin, trafikte kurallara uyanın, insana saygı gösterenin, hukukun üstünlüğüne inananın yeri yok. Vergisini ödemeyene elli kere af çıkar, benim başıma geldiği gibi biri canına kast ederek sen yolunda giderken U dönüşü yasak olan yerde vurur kaçar, şikâyetçi olursun savcı herşeyi gösteren kamera kaydı olmasına rağmen takipsizlik kararı verir, savcıyla görüşünce videoyu lütfedip izlemediğini anlarsın. Ben her zaman derim; bu memlekette ne hastaneye ne de mahkemeye düşmeyeceksin. Paran ve arkanda siyasi bir güç yoksa istediğin kadar haklı ol rezil olursun, hatta haksız duruma düşürülür haklı olduğuna lânet edersin. Ne yapsın insanlar yani çekip vursun mu? Kendi adaletini kendi mi sağlasın?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


D DH | equ*
2 yıl (10837 mesaj)
Hakimin adam borcunu kabul ediyor demesine takildim,adam borc takmamis ki dolandirmis..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S sething
2 yıl (10581 mesaj)
şerefsizin biri donunuza kadar sizi dolandırsa suçsuz muamelesi görür ama siz ona şerefsiz derseniz suçlu muamelesi görürsünüz.

şerefli türk yargısının tutumu budur..
K kuzgun_
2 yıl (1236 mesaj)
Valla ne yalan söyleyeyim tehnosistem'i bende 2-3 hafta takip ettim.. rakamlar akıl alır gibi değildi.. beni yanıltan forumdaki "aldım geldi, kaçırmayın" diyenlerdi..
Allah'tan patlak verdi de dolandırılamadım

dolandırlan arkadaşlara da büyük geçmiş olsun.. Adalet sistemimiz kör topal çalışıyor.. eğer adamı gidip döverseniz, veya topuğuna sıkarsanız mahkemede kravat takıp, şeytana uydum diyin


Bu mesaja 1 cevap geldi.

C Cool Storm
2 yıl (976 mesaj)
"Adalet mülkün temelidir." Ne güzel söz ama bu topraklarda geçerli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R Rogue Agent
2 yıl (2944 mesaj)
miktar ne kadardi dostum baya yüklü alisverismiydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R RCRICOS
2 yıl (1163 mesaj)
Yarı yarıya ürün mü alacaktınız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RCRICOS -- 30 Temmuz 2019; 12:30:44 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

V Vanity Fair Konu Sahibi
2 yıl (2293 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: RCRICOS

Yarı yarıya ürün mü alacaktınız :)
Böyle yorumların yersiz olduğunu düşünüyorum. İndirimli ürün almakta ne mahsur var? Bugün perakende ekonominin büyük kısmı indirim kampanyaları üzerinden dönüyor. En çok alışveriş indirim sezonunda yapılıyor, her Black Friday(kara cuma) gününde alışveriş rekorları kırılıyor. Herkesin alışveriş ettiği Migros bile %50'nin üzerinde indirimler yapıyor. Tabi konunun esas amacı indirim falan değil.

Ortada bir dolandırıcılık mevzusu var, hakimin kararı ortada yorum bile yapmıyorum.... Kanun, hukuk, adalet bunlar herkese lazım.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

R RCRICOS
2 yıl (1163 mesaj)
Site zaten mimli. insan bir araştırır bakar eder. Hakimin kararının da gerekçesi vardır sorarsanız.! :) tabi ki savunmuyorum.
S samtual
2 yıl (3573 mesaj)
Konunun hala sıcak fırsatlar ile ilgili bir bölüme açılması da manidar olmuş.
D Dracos
2 yıl (2746 mesaj)
birader kendi salaklığınızı hakime ona buna falan bulmayın, konuyu zamanında uyardığımız için biliyorum, nitelikli dolandırıcılıktan işlem yapılabilmesi için başvuruları münferit değil topluca yapmanız gerekir, yoksa ticari ihtilaf kapsamında değerlendirilir, adam da borcumu kabul ediyorum dediği için dava yasal bir yaptırım olmadan kapatılır gider, hakim ne bilecek kaç kişisiniz nesiniz, duruşma savcısının dahi iddianame okumadığı bir ülke burası yani

tabii ki kısa günün karı bu tür vakalarda hep avukatlara kaldığı için onlar da konuyu umursamıyor zaten, ortalık tek işi küçük çaplı icra takibi olup ya tutarsa diye ağır cezada görülen davayı dahi kapmaya çalışan avukatlarla dolu, biraz oturup kendi meseleniz nedir ne değildir diye araştırmayı öğrenin artık

ha bunun geri dönüşü yok mu var tabii ki, topluca şikayetçi olunacak ama sen o şikayetçiler arasında ilk etapta olmayacaksın yoksa emsal karar diye senin davanın sonucunu hemen koyar karşı tarafın avukatı, en az 50-60 kişi toplanıp giderek ya da vekalet vererek şikayetçi olacaksınız ki konu ciddiye alınsın, daha sonrasında mahkemeye dilekçe verip ben de mağdurum diye davaya katılma talebini ileteceksin, hatta mümkünse bir iki dalga daha böyle kalabalık şekilde davaya müdahil olma dilekçesi verilecek, o zaman esas hakkında mütalaa verilirken gör şamatayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dracos -- 30 Temmuz 2019; 17:58:58 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Vanity Fair

K kaya_es
2 yıl (118 mesaj)
İstinaf süresini mi kaçırdınız ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

- -dehşet-
2 yıl (5997 mesaj)
Şimdi forum protein bank ile çalkalanıyor. Technosistem dedim, dolandırılacaksınız dedim, kredi kartı ile alın dedim, dedim de dedim ama dinletemedim. Adamlar hâlâ atar gider yapıyor bana "ben demiştim" diyince ağırlarına gidiyor. Adamlara yine iyi niyetle beraber hareket edin, münferit hareket etmeyin, sağlam tek bir avukat tutun, masrafları paylaşın desem de nato kafa nato mermer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 30 Temmuz 2019; 19:46:31 >