Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1026
Cevap
0
Tıklama
13
Öne Çıkarma
Cevap: TBTNET TELEKOM - ANA KONU (54. sayfa)

X xyz90
4 gün (724 mesaj)
Genel sanırım benim bağlantıda gitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T TBTNET Konu Sahibi
4 gün (126 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Jayus

Şı anda hizmet yok, genel bir problem mi
Merhabalar,

Genel problem bulunmamaktadır,

Sorun yaşamanız durumunda müşteri hizmetlerimizden destek alabilirsiniz.
Bu mesajda bahsedilenler: @Jayus

D dreamblue35
4 gün (2294 mesaj)
Buradan destek alamıyor muyuz?
Bu mesajda bahsedilenler: @TBTNET

B bumesrems
3 gün (20 mesaj)
Eski gönderilerinize de bakıp yorumlamak gerekirse SNR Margin değeriniz düşük olduğundan hız size ulaşmıyor.Burada TBTNET'lik bir durum yok.Altyapınız kaldırmıyor ve kopmalar yaşıyorsunuz.Eski hızınız da zaten tam sınırda geliyormuş yakın zamanda kablonuzda işlem olup olmadığını bilmemekle birlikte 8.1 e düşmüş.Internetin sorunsuz olarak çalışabilmesi için önerilen SNR değeri 10 ve üstü olması gerekiyor.Santral'e uzaklığınız 100metre'nin altındaysa Arıza Kaydı bırakmanız gerekir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @admestos

A admestos
3 gün (120 mesaj)
Birkaç defa arıza açmamıza rağmen TT saha ekipleri kontrole gelmeden müşteri istemiyor şeklinde arızayı kapatmışlar. Elitt hizmet kapsamında kayıt açılınca gelmek zorunda kaldılar ve arızanın saha dolabı ile ankastre arasındaki bağlantıdan kaynaklı olduğunu olduğunu söylediler. Normalde eve gelip kontrol etmeleri gerekiyordu ama gelmediler. Saat 13.40'a randevu vermişlerdi. Aynı gün saat 09.00 da internetim kesildi bir süre tekrar geldiğinde hızımın 88 mbite yükseltildiğini gördüm max hız da 116 mbiti SNR 12 db gösteriyordu. 12.30 da internetim tekrar kesildi ve bir süre sonra tekrar geldiğinde hızım 99 mbit olmuş max hız 114 mbite düşmüş SNR 8-9 db arası gidip geliyordu. CRC hatası veriyordu arada. SNR yi şuan 10 db sabitledim hızım 96 mbit oldu CRC hatası da azaldı. Bir süre bu şekilde deneyeceğim. Telekom ekinin söylediği saha dolabında ankastreme gelen kablo havadan geliyormuş ve çok eskiymiş. Eğer kopmalar devam ederse tekrar arıza kaydı açtırmamı söyledi, kablo ekibini yönlendireceklermiş.

Santrale olan uzaklığım altyapı sorgusunda 60 mt görünüyor. Ancak modem görünen hat zayıflamasına bakarsak saha dolabına uzaklığım 490 mt görünüyor. Burda da bir gariplik var tabiki. Saha dolabı evime çok yakın ama telekomun kablosu nereleri dolaşıp geliyorsa artık modemde mesafe uzak görünüyor.


Buradan öncelikle Enes Bey'e ve @TBTNET MH çalışanlarına ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.
Bu mesajda bahsedilenler: @TBTNET , @bumesrems

D dreamblue35
dün (2294 mesaj)
selamlar, geçen gün isteğim üzerine biraz hızım düşürülmüş fakat ben hala randıman alamıyorum hızımı 10 mbit daha düşürebilirseniz çok iyi olacak, snr marjin değeri artmaya başladı 100 mbit e çıkardığınız zaman snr margin 11 db de idi, biraz daha hız düşümü yapılabilirse 50 mbit i görür kanımca 100 mbit den vazgeçtim 50 mbit bile bulunduğum yere gelebilse çok iyi olur; iyi çalışmalar...< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D Dopz
dün (490 mesaj)
bu değerler ile bir sorun yaşamazsınız bu hızda kullanabilirsiniz
_____________________________

Eski kullanıcı adı: hizliyiseven

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @dreamblue35

D dreamblue35
dün (2294 mesaj)
hocam bu gün 50 mbit dosya indirdim ilk defa... az daha snr margin değeri artarsa dengesizlikten kurtulacak internet; başka internet servis sağlayıcılarına kaç mbit alırım diye test yaptırdığımda sitelerinde 50 mbit alabilirsiniz diye ibare geliyor yani modeme aldanmamak lazım...
Bu mesajda bahsedilenler: @Dopz

B BoDuR
17 sa. önce (1495 mesaj)
Merhabalar sayın yetkili; Gün içerisinde telefon ile 2 defa talepte bulunmama rağmen olumlu bir geri dönüş alamadığım gibi ilerleme de kayedemedim malesef. Modem arayüzümde yer alan 56mbit hızın 60mbit'e sabitlenmesini tarafınızdan rica ediyorum. Ayrıca hattımda gerçekleşen DSLAM kilidinin de siz sağlayıcım aracılığıyla Türk Telekom tarafından kaldırılmasını talep ediyorum. Bir çok defa teşebbüs etmeme rağmen DSLAM kilidini saha dolabından kaldırtmayı başaramadım.

Nihayetinde birbirimizin memnuniyetini saygı ve anlayış çerçevesinde sürdürebilmek adına yapabilecekleriniz ve kullanılabilirlik çerçevesinde ''istek/düzeltmelerde'' bulunabiliriz öyle değil mi? Teşekkürler. Saygılar.

Müşteri no: 2101830


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T TBTNET Konu Sahibi
14 sa. önce (126 mesaj)
Merhabalar,

Hattınızı kontrol ettiğimizde güncel hız 79Mbps tanım görünmektedir.

modeminize ulaşan maximum değer iletilmektedir.

Dslam kilidi bulunmamaktadır.

< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @BoDuR

B BoDuR
11 sa. önce (1495 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: TBTNET

Merhabalar,

Hattınızı kontrol ettiğimizde güncel hız 79Mbps tanım görünmektedir.

modeminize ulaşan maximum değer iletilmektedir.

Dslam kilidi bulunmamaktadır.

< Resime gitmek için tıklayın >
Modeme ulaşan değeri nasıl arttırabiliriz peki? Ayrıca dslam kilidi olup olmadığını ben nasıl anlayabilirim?
E EryiğitOguz
11 sa. önce (53 mesaj)
100 mgbt olmasi gereken hizim 1 aydir 42 mgbt ustune gecmiyor hat degerlerim duzgun bir aydir cozum bulunamiyor artik ilgilenin lutfen. musteri no 2104701
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EryiğitOguz -- 12 Mayıs 2021; 19:33:39 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.