Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
105
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Tavsiye - Cryptolocker - Locky Ransomware ve Trend Micro Koruması

T T@M@Y Konu Sahibi
5 yıl (341 mesaj)
Arkadaşlar özel bir şirkette Bilişim Sorumlusu olarak çalıştığım için bu konuyu oldukça dikkate alıyorum Antivirüsleri deniyorum.
Başta Comodo'yu test ettim Comodo'nun sandbox sistemi kesin çözüm gibi fakat orda sandbox biraz kastı açıkçası ve kullanıcılar verimli kullanamadı. Ben başta Trend Micro 'nun endpoint sistemini denedim, kurallar oluşturuyorsun kullanıcıların çalıştırabileceği exe leri tanımlıyorsun onun dışında exe ve diğer uygulama uzantılarını çalıştıramıyor o konuyu bu videoda anlatıyor.

Trend Micro Endpoint Teknolojisi
https://www.youtube.com/embed/0uFa8dp43xg

Ben Trent Micro 'nun Maximum sürümünü test ettim onuda aşağıdaki videoda izlediğiniz gibi oldukça etkili bir önlem almışlar.

https://www.youtube.com/embed/7Tui6nyqRBw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T@M@Y -- 6 Mayıs 2016; 17:39:09 >


B black_flood
5 yıl (1195 mesaj)
aslında bunlara da hiç gerek yok angaryadan başka bir şey değil sanallaştırma yeteneğine sahip diye sistemler iyice cılkını çıkarttılar anti virüsleri geliştirmek yerine saçma sapan özellikler ekliyorlar. kurumsal cephede sıfır temiz kurulum yapılmış bir sisteme Panda adaptive defence kurulumu gerçekleştirip test etmeni ve virüs bulaştırmanı ( virüs faaliyet gösterebilirse tabi ) denemeni tavsiye ederim kripto ıvır zıvır dene tam bir alternatifi olmadığını göreceksin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

L Lotus Expeditor
5 yıl (1929 mesaj)
Yav he he
Bu mesajda bahsedilenler: @black_flood
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.