Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Taşımadan sonra ekran da yeşil noktalar ve bilgisayar açılmama hatası

F fakemessiah Konu Sahibi
3 yıl (185 mesaj)
Merhabalar arkadaşım Ankara taşındıktan sonra kutusuyla korunan kasasında ki bilgisayarını açtığında, anakartında pci ledi kırmızı yanıyor ve uzun süre sonra sönüp bilgisayar açılınca bios ekranında saçma bir düzenle yeşil noktalar çıkıyor. Bilgisayar açılmaya çalışınca bir süre sonra mavi ekranla video drt failure :( gibi birşey yazıyor. Sorun kablo veya monitör de değil bilgisayar güvenli modda ekran kartından çalışıyor, taşınırken ya pci girişi yada ekran kartının pci çıkışı hasar görmüş olmalı, daha önce başına gelen çözüm bulan arkadaş var mı? Ankara’ya yeni gittiği için başka bir pc de vs ekran kartını deneyemiyoruz, bilgisayar anakartta ki işlemci ekran kartı çıkışından düzgün çalışıyor, kasanın şekli yüzünden diğer pci a takamıyoruz ekran kartı çok büyük. Resmini attığım bu mavi çizgi düzeni güvenli modda düşük pikselde çıkmıyor, bios ekranında Asus logosunda böyle ilk açıldığında bios yazılarında 6-8 tane üste sıralı çıkıyor yani saçma bir düzeni var.
< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A asko56
3 yıl (11649 mesaj)
bildigin monitör matrix olmuş yala bak bu gece matrix patlar
D ddsmurat
3 yıl (1638 mesaj)
Ekran kartı veya anakart pciex slotu pert.

Geçmiş olsun.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


N No Way Out
3 yıl (25841 mesaj)
Kutu kasanın dışını korur önemli olan içi. Kasayı taşırken yapılacak en önemli şeyi yapmamışsın ektan kartını sökmek, sonuç olarak kart yada slot pert olmuş.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.