Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Tapudaki metrekare bilgisi söylenenden farklı

C cagli Konu Sahibi
5 ay (17 mesaj)
Merhaba,

Ev alma niyetiyle büyük bir site yapan firma ile görüşüyorum. Bana gösterdikleri evin brütte 130, nette 97 metrekare olduğunu söylediler. Ancak tapu örneği istediğimde burada brütte 108, nette 70 yazdığını gördüm. Sebebini sorduğunda balkon sayılmıyor dediler ancak balkon zaten 9 metrekare. Netten çıksan bile yaklaşık 20 m^2 açığımız kalıyor. Kız olaya çok hakim olmadığı için uzatmadım ve kendisinden evin boyutlarını gösteren teknik çizimi istedim. O da teknik ekipten alıp bana iletecek.

Benim anlamadığım bu normal bir durum mudur? Tapu kat mülkiyetli olduğu için evin gerçek metrekaresini göstermesi gerekmez mi? Adamlar katalogda mı abartıyor yoksa tapuda bir katakulli mi var anlamış değilim.

Bu tarz bir durumla karşılaşan veya eksper olan varsa ve yardım ederse çok sevinirim.
M Miga
2 ay (522 mesaj)
Tahminen metrekareyi fazla söylüyorlar benzeri bir arkadaşın başına geldi. Satış gerçekleşmeden önce bir usta alıp eve gitmiş evin içine dolap vs yaptıracaktı. Ölçü alıyorlar. Ev 25 metrekare daha küçük ona iletilen plana göre.
W WapTRyphoon
geçen ay (1120 mesaj)
Al eline metreyi ölç oda oda. Kapı önleri merdivenlerde o brüte dahil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.