Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
93
Cevap
0
Tıklama
144
Öne Çıkarma
Taksim gerçekten istilâ altında

M
Mithrandir. Konu Sahibi
3 ay (10299 mesaj)
dün akşam 8den sabah 5e kadar Taksimdeydim. İstanbul'a bu sene üniversite nedeniyle geldim. daha önce hiç bulunmamıştım. forumda, ekşide falan okurdum hep "ya abi Taksim'de Türk yok" vs diye ama abartı sanardim. derdim ki ya abi Taksim dediğin yer İstanbul'un en ikonik yerlerinden biri nasıl Türk olmaz? Dün gördüm ki gerçekten öyle be. özellikle sabah 3-5 arası istiklalde yürürken cidden Türk görmüyordum. hayatımda ilk kez Türkiye'de kendimi azınlık olarak hissettim. Türk yoktu ya gerçekten hani. inanılmaz fazla arap, Kürt. türk o kadar az ki. 2 tane Arap grubu birbirine girdi. bizim memleketimizde adamlar birbirine posta koyuyor... metroda yine 2 Arap kavga etti. adamlar bizim ülkemizde bir şeyler paylasamayip kavga ediyorlar... kendimi Türkiye hariç her yerde hissettim. kesinlikle ve kesinlikle TR'de yaşamayacağım. dünden sonra emin oldum bu ülkede kesinlikle geleceğimi heba etmeyeceğim. Yunanistan, Bulgaristana bile tavim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bunlar daha en iyi gunlerimiz. Birde ogretmenden cok polis var artik bu ulkede.
Yoruma Git
routemaster - 3 ay +128
Eskiden istiklal caddesi elit insan kokardı, giyimi kuşamı düzgün insanla dolardı orası. Şimdi bağcılar bebeleri ve suriyeli kardeşlerimiz ele geçirmiş. Her adım başı medeniyetten uzak ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı MağaraAdam - 3 ay +65
Suriler üretmeyi değil hazıra konmayı sever.%50'nin savaş çığırkanlığı yüzünden hep
Yoruma Git
Zodion - 3 ay +40
Yunanistan ve Bulgaristan'ı küçük görmeniz anlamsız. Çünkü batı sınır kapılarından birinden çıktığınız an çok farklı bir dünya ile karşılaşıyorsun...
Yoruma Git
Yorumun Devamı ozgur_298 - 3 ay +36
Rum ve ermeniler oranın yerlisi senin deden köyde tezek içindeyken onlar istanbulda ticaret ve inşaat işlerini yapıyordu.
Yoruma Git
Vanished Man - 3 ay +23
Bizim esnaf kadar karaktersiz, para göz esnaf görmedim. Aynısı taksiciler içinde geçerli, 2 kuruş fazla kazanacağım diye herifler milliyetini bile satar. İsim vermeyeceğim İstanbul...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Turcopolo - 3 ay +19
siyasal islam ülkeleri içtek çökertmek için kurulmuş bir sistemdir.
Yoruma Git
The Red Fox - 3 ay +18
Doğma büyüme İstanbulluyum. Son 3-4 senedir Taksim, Beyoğlu uğramadım bile. Gezi parkına AVM yapsınlar artık umurumda olmaz..
Yoruma Git
Jackal78 - 3 ay +14
Ben Taksim'e yıllardır gitmiyorum bu görgüsüz ve sonradan görmelerden dolayı. İstanbul Kürt Arap istilası altında kısacası Ortadoğu'nun toplanma merkezi olduk.
Yoruma Git
Tanrıkut Mete Han - 3 ay +14

R
routemaster
3 ay (577 mesaj)
Bunlar daha en iyi gunlerimiz. Birde ogretmenden cok polis var artik bu ulkede.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M
MiLLETiNVEKiLi
3 ay (356 mesaj)
istila epey zaman önce başladı zaten. Türk milletinin yokolması sürecine girilmişde olabilir...Hristiyanların Anadolu'yu Yahudilerin mezopotamyayı alma sürecinin tamamlanması yakın olabilir...Mardin Süryanilere verilecek derken Erdoğan istanbul'da Süryani kilisesi temeli atıyordu belki ömrü Ayasofya kilisesini açmaya yetmeyebilir ama veliahtı açabilir

Araplar ve ortadoğular ile Anadolu kozmopolit bir şekle sokulacak sonra Amerikalılar Irakta Arapları sonra İranlıları keklik gibi nasıl avlamışsa Arap kadınlarını nasıl sıradan geçirmişlerse Türkleri Ankara Yozgat bölgesine hapsedip diğer yerleri Arap ve İran kökenlilerle el koyması mümkün olacaktır zaten kiliselerde bu bölgelerdedir .istanbul-suriçi, bergama, tarsus, iznik, hatay ,Trabzon , mardin (süryani) ,hakkari (nasturi), van (Ermeni) kilise merkezleri ... Batı Arapları ve iran kökenlileri Anadoluyu ele geçirmek için taşeron halklar olarak kullanmak istiyor ortadoğuda görüyoruz bunu zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiLLETiNVEKiLi -- 12 Ocak 2020; 23:30:18 >


Z
Zodion
3 ay (4074 mesaj)
Suriler üretmeyi değil hazıra konmayı sever.%50'nin savaş çığırkanlığı yüzünden hep
M
MağaraAdam
3 ay (347 mesaj)
Eskiden istiklal caddesi elit insan kokardı, giyimi kuşamı düzgün insanla dolardı orası. Şimdi bağcılar bebeleri ve suriyeli kardeşlerimiz ele geçirmiş. Her adım başı medeniyetten uzak bir şekilde bağıra bağıra çöp ortadoğu şarkıları söyleyen keko dolu.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M
mcbabayaro_57
3 ay (57 mesaj)
arkadaşlarla takılmak için en son 2016 sonbaharında gittim daha da hatırlamıyorum.
Z
Zerathull
3 ay (4033 mesaj)
Ne kadar eskiden hocam? 10 yil once de varos bir yerdi gayet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @MağaraAdam

T
Tanrıkut Mete Han
3 ay (97 mesaj)
Ben Taksim'e yıllardır gitmiyorum bu görgüsüz ve sonradan görmelerden dolayı. İstanbul Kürt Arap istilası altında kısacası Ortadoğu'nun toplanma merkezi olduk.
R
Renault S.A.
3 ay (6685 mesaj)
Taksime 2 kere gittim bi aralıkta bi ocakta, mağaza eğlence yerleri bile Arapça.

Türk yok denecek kadar az, İstanbul yaşanacak yer değil, 20k maaş altı alan uzak dursun bu şehirden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: Fiat S.p.A.R
radko
3 ay (6586 mesaj)
2014'de İstanbula geldiğimde taksimi gezmiştim heryer arap doluydu şalvarlarıyla gezeneler vardı demek hala aynı.
İzmirimin gözünü seveyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


H
Hüsnü Nemlendirici
3 ay (541 mesaj)
Inanabiliyomusunuz ya Turkiyede metroda iki Arap kavga ediyor. Boyle bisey nasil mumkun olur???
S
Sanal Bellek
3 ay (1556 mesaj)
Sosyal medya listelerimdeki kimsenin senelerdir İstiklal Caddesi'ne gittiğini görmedim. O civarda Galata Kulesi popüler, veya boğaz sahili. Lokasyonum itibariyle de Florya - Yeşilköy - Küçükçekmece sahili de popüler listemde.
L
lordplanett
3 ay (2031 mesaj)
Cetveli Sinop'tan Mersin'e yerleştirip diğer tarafla geçişleri vizeye bağlasalar hatta o vizeleri de uzun bir süre dondursalar keşke.
O
ozgur_298
3 ay (356 mesaj)
Yunanistan ve Bulgaristan'ı küçük görmeniz anlamsız. Çünkü batı sınır kapılarından birinden çıktığınız an çok farklı bir dünya ile karşılaşıyorsunuz. Belki yolları kötü ama en azından insanları ve yaşam şartları iyi. Bu millet hâla asfaltın yenecek birşey olmadığını anlamadı malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P
Pantherus IV
3 ay (6119 mesaj)
Benim en son hatırladığım Taksim,2012'de Taksim idi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D
DARTH_BLACK
3 ay (1971 mesaj)
taksim esnafı arapları çok seviyor,hemen hemen her işyerindearapça reklam panoları mevcut zira araplar tiko para ile alışverip edip rahat yaşamayı tercih ediyor.
Ordaki esnaf arapları severken burda bu başlığın açılması anlamsız..Hiç bir suriyeli bir yeri işgal edemez ancak paragöz simsarlar evleri,işyerlerini araplara fahiş fiyatlardan verip izin veriyorsa her yabancı uyruklu insanda o bölgeye gelir yada yerleşir.

Kısacası taksim'deki durumun özeti bu.Zengin arap kesiminin uğrak yeri haline geldi ve ordaki işletmelerin çoğuda buna kolaylık sağladı ve birkaç kez şahit olmuşumdur ordaki bazı işletmeler türk müşterilerden daha çok arap müşterileri daha iyi hizmet ettiğini bu durumlarda ordaki nufüs yoğunluğu ister istemez değiştirdi.Şahsen taksime işim oladığı sürece ne uğrarım nede alılveriş ederim ama bu ordaki yabancı uyruklu insanlar ötürü değil ,oradaki işletmelerin arap seviciliğinden kaynaklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTH_BLACK -- 13 Ocak 2020; 17:10:44 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

K
Knights of Cydonia
3 ay (338 mesaj)
Şuan için Taksim, Eminönü gibi yerler öyle. Yakında Türkiye'nin tamamında demografik yapı bozulacak önlem alınmazsa.
L
lordoftheorg
3 ay (41 mesaj)
Dün yurtdışından misafirim geldi bana sormadan continental otelde rezervasyon yapmış, niyetim arabayla alıp başka yere gitmekti, illa starbucksta kahve içelim dediği için oturdum gerçekten taksim tinerci ve torbacı dolu.
J
Jackal78
3 ay (2605 mesaj)
Doğma büyüme İstanbulluyum. Son 3-4 senedir Taksim, Beyoğlu uğramadım bile. Gezi parkına AVM yapsınlar artık umurumda olmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackal78 -- 13 Ocak 2020; 17:44:20 >