Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
13
Cevap
0
Tıklama
10
Öne Çıkarma
T.C. Tarihinin En Büyük En Kaliteli ve En Prestijli İNGİLİZCE Eğitim Öğretim Projesi !

O
Oxford English
geçen hafta (148 mesaj)
Merhaba Arkadaşlar..

Hoşgeldiniz..


Madem Hükümet, Devlet, Patronlar, Godamanlar, İş İnsanları herkes kendi işiyle ilgileniyor ve bu İngilizce davasıyla kimsenin İlgileneceği yok, o zaman iş başa düştü.

Hani derler ya, karanlıktan kurtulmak için bir mum yak diye. İşte o mumu yakmadan, taşın altına elimizi sokmadan, sorunları çözmek için YA Allah Vira Bismillah demeden bu iş olmayacak.

Bir işi çözmenin ilk şartı onu çözmek için bir adım atmak ve bir şeyler yapmak, yapamayacak olsanız bile bu yolda harcayacağımız vakit hiç bir zaman kayıp demek olmayacak.

O yüzden, 30 yıldır inandığım konudan asla geri adım atmadım ve bu sefer de geri adım atmayacağım, madem kimse bir şey yapmıyor ve herkes sadece cebini doldurmak için uğraşıyor, kaliteli dil öğretimi için neredeyse hiç bir şey yapılmıyor ilk adımı ben atacağım yine o girişimci ruhumla.

Projeyi anlatayım olur yada olmaz Allah'ın takdiridir. Siz de yorumlayın, olur yada olmaz, nasipten öte bir şey olmayacağını bilen ve inananlardanım.


Başlıkta da belirttiğim gibi, HAYALİM OLAN gerçekten iddialı bir iş, eğer bu proje gerçekleşirse Allah izin verirse ve yine iddia ediyorum ki MEB Bakanı Ziya SELÇUK Bey özellikle gelecek ve ziyaret edecek bu proje nasıl gerçekleşti diye bilgi alacak sonunda da Milli Eğitimin her kademesinde bu sistemi uygulamak için KARAR verecek.

Hatta Sayın Cumhurbaşkanımın da haberleri olacak inşallah o da ikna olacak ve bizleri tebrik edecek, buna inanıyorum ve Allah izin verirse yapacak hem bilgim hemde girişimci ruhum var.

Ben yaptım oldu demek de yok, uluslar arası dil otoriteleri de gelsin (Oxford, Cambridge, Avrupa Dil Kriterlerini Denetleyen Her Ülkenin Temsilcileri, Amerikan Üniversitelerinden temsilciler her kim gelip öğreteceğimiz İngilizce Dil Kalitesini görmek isterse), eğitim verdiğimiz çocukları test etsin DİLİN HER BECERİSİYLE alakalı ve onay versin yada desin ki iş'e yaramaz. İşte yabancı dil olarak öğreteceğimiz İngilizce dil kalitesine bu kadar güveniyor olacağız.

Hatta biz kendimiz müracaat edeceğiz, İngilizce eğitim verdiğimiz çocukların İngilizce dil kalitesini ölçmeleri ve onaylamaları için.

Hiç bir zaman az ile yetinmedim hep en iyisi olsun istedim, bu benim karakterimdi, şimdi de VATANımın her bir ferdi ve T.C. geleceği için bunu yapmak istiyorum. Artık İngilizce konusunda bu Vatan evladı ızdırap çekmesin.

Hatta bu konuyu yazıp bitirdikten sonra YENIBIRYATIRIM.com sitesinde bu konuyla alakalı bir İLAN açacağım ve insanların, yatırımcıların, para ve proje avcılarının dikkatini çekeceğim.

....

Bazı arkadaşlarım şunu diyebilir..

Özel okul sahiplerinin, iş insanlarının, para babalarının vs.. aklına gelmedi de bir tek senin mi aklına geldi kardeşim bu.

Onların aklına gelmiş olabilir ama bu projeyi gerçekleştirecek DOĞRU İNSANI bulamamışlardır yada böyle bir dertleri yoktur.

Bizler TÜRKÇE ve İNGİLİZCE'nin düzgün ve kaliteli öğretilmesi UĞRUNA bir ömür harcadık, bu yolda İngilizce eğitim ve öğretiminin her kademesinden geçtik ve şuan USTALIK döneminde bu proje için hem TECRÜBEMİZ hem YETENEĞİMİZ var.

Bazı projeleri herkes düşünebilir ama KİM YAPMA CESARETİNİ ve KARARLILIĞINI gösterirse O YAPAR.

Özel okul sahibinin, İngilizce'nin hatasız, kaliteli ve güzel öğretilmesi konusunda amacı olmayabilir ancak bizlerin tek amacı DİLLERİN doğru ve hatasız öğretilmesi.

Bunu da yapacak hem bilgimiz hem tecrübemiz var.

Dediğim gibi mevzu bahis Türkçe ve İngilizce'nin güzel öğretilmesi olunca akan sular duruyor benim tarafımda..

Allah yolumuzu açık etsin, Vira Bismillah..


...


Proje Neleri Etkileyecek Neleri Değiştirecek !

* Anne Baba Eğitimi
* Kreş, Anaokulu
* İlkokul
* Ortaokul
* Lise
* Üniversite
* İngilizce Kursları
* Türk Öğretmenlerin Yazdığı Ders ve Yardımcı İngilizce Kitapları
* Türk Yayınevlerinin işlettiği Etkileşimli Siteler, Yazılımlar
* Youtube'da Türklerin Açtığı İngilizce anlatan kanallar
* İngilizce Eğitim Setleri
* İngilizce Dil Kartları / Flash Cards
**En önemlisi ise İngilizce dersinde okutulan Türk yazarların baştan savma yazmaya çalıştığı ve talim terbiyeden MAALESEF onay almış olan o OKUL KİTAPLARI değişecek..Çocuklarımıza orijinal, standart İngilizce dilini öğretirken maalesef (ev ortamından başlayarak) anadil seviyesinde etkili ve devamlı bir öğretim sunamıyoruz Türkiye olarak.

Anadilimiz Türkçe ve ailelerimizdeki bireylerin çoğu İngilizce bilmediği ve evde İngilizce eğitimi sunamadığı için bizler de mecburen İngilizce'yi ana dil seviyesinde değil YABANCI DİL olarak öğretmek zorundayız.

Dil eğitmine başlayacak çocukların yaş sınırı olmadığı gibi anne babanın da dil eğitimi konusunda bir yaş sınırı yok. İnsan her yaşta öğrenebilir, yavaş veya hızlı.

İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİNE NEREDEN BAŞLAYACAĞIZ !

Kreş ve anaokulu seviyesinden başlayarak İngilizce ile tanıştırıyoruz çocukları. O zaman İlk değiştirmemiz gereken kimin eğitimi, tabi ki İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ,

Peki İngilizce öğretmenini nasıl yetiştiriyoruz, belirli bir kriteri var mı?
Hayır, Kesinlikle bir kriteri yok.
Peki herhangi bir kriter koymadan nasıl oluyorda İngilizce öğretmeni yetiştiriyoruz?
Cevap; YOK.

O zaman İngilizce öğretmenini yetiştirirken bir kriter koyacaksın, kurallar koyacaksın, planlama yapacaksın ve ondan sonra İngilizce öğretmeni yetiştireceksin.

Her yıl kaç öğrenci Üniversitelerin İngilizce bölümü diye adlandırılan bölümlerinden mezun oluyor, peki onların dil kalitesi ne?
Devlet olarak neden İngilizce öğretmenlerini dahi KPSS İNGİLİZCE SINAVINA alıyorsun?
Ayrıca yine Devlet olarak İngilizce öğretmenlerinin DİL TAZMİNATI alması için sınava girmesi gerektiği gibi saçma sapan bir karar veriyorsun, madem şuan İngilizce öğretmenleri aktif olarak derslere giriyorsa ve MEB'in her kademesinde, Üniversitede, Yüksek okulda dersler veriyorsa nasıl olur da sen devlet olarak ondan dil sınavına girmesini istersin.

Demek ki devlet olarak biz İngilizce öğretmenlerinin İngilizce bildiğini ve dil tazmınatı alması gerektiğini kabul etmiyoruz.

İlk değişikliği buradan başlayarak yapacağız.

KAMPÜS şeklinde planlanan ve içerisinde kreş-anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise (belki üniversite) olan bir eğitim üssü kurulacak.

DÜŞÜNÜN Kİ KOSKOCA OXFORD ÜNİVERSİTESİNİ KLONLAMIŞSINIZ VE BURADA TÜRKİYE'DE O KALİTEDE EĞİTİM VERECEK
ANASINIFI,
İLKOKUL,
ORTAOKLU,
LİSE VE ÜNİVERSİTE AÇMIŞSINIZ..


Daha da itiraz eden var mı :)

İlk aşamada belki hayal gibi görünse de geleceğe, çocuklara, gençlere kaliteli eğitim vermek için yapılan hiç bir yatırım asla zarar etmez.

Ayrıca eğer bu kadar iddialı konuşuyorsanız ve son derece kaliteli bir eğitim vereceğiniz konusunda garanti verecek kadar iddialı iseniz, aileleri buna ikna etmek zorundasınız, BU DA YAPILACAK İŞİN EN KOLAY YANI.

Eğitim vereceğiniz öğrenciler size seçme öğrenciler olarak gelecek ve siz o tertemiz beyinleri KALİTELİ İngilizce ile dolduracaksınız ve sonunda başarısız mı olacaksınız. Asla mümkün değil.

Yatırım yaptığınız ilk yıldan itibaren harcadığınız parayı 1-2 yıl içinde amorti edeceğinizi GARANTİ EDİYORUM.

İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ YETİŞTİRME KURALLARINI BELİRLEYECEĞİZ !

İngilizce öğretmenini nasıl yetiştirirsen o da senin geleceğin olan çocuklara aynı güzellikte yada berbatlıkta dil öğretir.

Bu proje en az 25-50 yıllık bir proje ancak ilk meyveleri hemen 1-2 yıl içerisinde alınabilir.

İngilizce öğretmenimi yetiştirmek için ya yetenek avcısı olacağız devlet olarak yada ortaokulun son sınıfı veya lise'nin ilk yılından itibaren İngilizce öğretmeni olacak çocuklarımızı ayrı ve kaliteli bir eğitime alacağız.

Yan derslerin de verileceği İNGİLİZCE OKULU açacağız, İngilizce'nin yoğun olduğu ancak diğer derslerin de verildiği ayrıca 2. veya 3. yabancı dilin de AYNEN kendi METODUMUZLA öğretileceği, tam detaylı olmasa da konuşma seviyesinde öğreteceğiz.

Geleceğin İngilizce öğretmenlerini bu İngilizce okullarından tam donanımlı olarak yetiştireceğiz, bu okulların başarılı olduğu kanıtlandıktan sonra önce büyük illerde sonra da Tüm Türkiye'de İngilizce Öğretmeni yetiştiren İngilizce Okulları açacağız.

Ancak bunları yaparken ASLA ama ASLA dil kalitesinden ödün vermeyeceğiz. Bu çocukları ilk etapta yetiştirecek İngilizce öğretmenlerini de biz seçeceğiz, bizim onayımızı almayan hiç bir İngilizce öğretmeni bu okullarda görev yapmayacak. Yani önüne gelen İngilizce öğretmeninin görev alamayacağı okullar olacak.

Bu okullar 1 + 3 yıllık eğitim verecek. İlk yıl hazırlık olacak ama herkesin bildiği şekliyle bir hazırlık sınıfı olmayacak. Yani adı var kendi yok olan bir hazırlık sınıfı olmayacak.

İlk yıl, İngilizce öğreteceğimiz çocukları dil'e alıştıracağız, bu sınıfa gelene kadar maruz kaldığı yanlış İngilizce bilgileri öncelikle düzeltilecek, dili kullanma yeteneği aşılanacak. Dil ne kadar da bir YETENEK istese de yoğun çaba ve gayret sayesinde dahi dil öğrenilir. Çocukların bilgileri düzeltilirken yeni bilgilere alışmaları sağlanacak ve ilk yıl yoğun olarak dilin her becerisine maruz kalacaklar, eğer ilk yıl sonunda fire veren, ayrılmak isteyen, İngilizce öğretmeni olmak istemeyen olursa Normal liselere gidip oradan devam edebilecek.

İlk yılın sonunda dil kalitesi bakımından tam bir teste tabi tutulacak ve her puan arası öğrenci ayrı bir sınıfta olacak, böylece dil kalitesi sınıf ortamında hiç aşağı çekilmeden aynı güzellikte devam edecek.

Her yıl en kaliteli İngilizce öğretmenlerinin ders verdiği ve İngilizce kalitesinden ödün verilmeden yapılacak eğitimler sonunda her öğrenci 4 yılın sonunda son derece kaliteli bilgiye sahip olarak mezun olacak ve Üniversite sınavını kazanmakta sorun yaşamadan İstediği Üniversitenin istediği İngilizce bölümüne girebilecek.

Çocuklar eğitim aldıkları süre boyunca hiç bir sosyal etkinlikten de geri bırakılmayacaklar. Öğrencilerin öğrendikleri İngilizce STANDARD BRITISH ENGLISH olacak ancak her öğrenci American, Canadian, Australian, Scottish gibi aksanları duyacak bilecek ve asla yabancı olmayacak. Mezun olan her öğrenci istediği her AKSANDA kolayca konuşabilecek ve bilgiye sahip olacak.

Bu okullardan mezun ettiğimiz öğrencilerimize, ya kendi üniversitemiz olacak orada LİSANS eğitimi vereceğiz yada farklı üniversitelere gönderip kendi başlarına hayat ile mücadele etmesine göz yumacağız, bizlerin İngilizce okullarında öğrettikleri ile o çocuk hangi üniversiteye giderse gitsin asla pes edemez ve asla başarısız olamaz.

...

Gelelim İngilizce Lisesinden Mezun olmayan ancak İngilizce öğretmeni olacak çocukların eğitimine..

Bu durumda her öğrencinin İngilizce bilgisi farklılıklar gösterdiği için onları eğitmek ve dile alıştırmakta maalesef geç kalmış olarak yolumuza devam edeceğiz. Bu durumda İngilizce öğretmeni olmak için aldıkları eğitimi eşitlemek adına okuyacakları üniversitelerin bu gençleri ayrım yapmadan her birini hazırlık sınıfında okutması ve bilgileri eşitlemesi gerek.

Hazırlık sınıfına ve 4 yıl boyunca derse girecek İngilizce öğretmenlerinin kalitesi çok iyi olmalı ki, bu gençlerin 4 yıl okuyacakları bu bölümde zorlanmadan herşeyi layıkıyla yapması sağlanmalı.

Üniversite hazırlık sınıfındaki öğrenci İNGİLİZCE biliyor olarak asla kabul edilmemeli. Eminim ki o sınıfa gelene kadar tek kelime İngilizce konuşmayan, tek bir İngilizce kitap dahi okumayan onlarca öğrenci olacak.

Bu çocuklar sadece İngiliz Dil Bilgisinde biraz bilgili olarak gelecekler. Kelime ve diğer 4 beceride yetersiz oldukları için öncelikle bu eksiklerin giderilmesi sağlanacak.

Her öğrenciye aynı kalitede öğretmek mümkün olmasa da DİL KALİTESİNDEN ödün verlimeden devam edilecek.

Bir İngilizce öğrencisi eğer 4 yıllık bir proğramdan mezun ediliyorsa ve diploma veriyorsa o üniversite bu gencin İngilizce biliyor olduğunu kabul ediyor ve diploma veriyordur ancak gerçek hiç de böyle değil.

O bölümden mezun olup İngilizce'de yetersiz olan bir çok genç var ve olmaya devam edecek. O zaman bu sorunu üniversite kendisi çözecek.

Eğer kendi üniversitemiz olsaydı ve bu çocukları İngilizce Lisesinden mezun ettikten sonra biz eğitim vermeye devam etseydik, bu gençler 4 yıllık lisans proğramını tamamladıklarında birer İNGİLİZCE canavarı olarak mezun olacaklar ve tam istediğimiz gibi KALİTELİ birer İngilizce öğretmeni olarak mezun olup ilk görevlerine hazır olacaklardı.

İşte yetiştirdiğimiz o öğretmen de nasıl eğitim almışsa VATANın her köşesinde o kaliteli eğitimi verecek ve Türkiye'nin dil öğrenme-öğretme sorunu ortadan sonsuza kadar kalkmış olacak.

Neden bunu söylüyorum, tabi ki biz İngilizce öğretmeni olacak gencimizi dilin tüm becerilerinde yetkin olarak yetiştirdiğimiz için o gencimiz de İngilizce öğretirken otomatikman her beceriyi sınıfta kullanacak ve asla zorluk yaşamadan çocukların İngilizce öğrenmesini konuşmasını sağlayacak.

..
Projeyi ana hatlarıyla anlatmaya gayret ediyorum, tüm detayları burada vermem mümkün değil..
..

Gelelim KREŞ VE ANASINIFINDAKİ İNGİLİZCE ÖĞRETİMİ VE EĞİTİMİNE..

Kreş ve anaokullarını da kalitesine göre ayırmak lazım. Mesela özel okul ve devlet okulu kreş ve anasınıfları asla aynı kabul edilemez.

Çoğu kreş ve anasınıflarında İngilizce öğretmeni dahi yok, oradaki ana sınıfı öğretmenleri İngilizce öğretmeye çalışıyor, ne kadar biliyorsa.

Demek ki DEVLET OLARAK eğitim verirken de GÜÇLÜ OLMAMIZ GEREKİYOR ki anasınıfından Üniversiteye kadar her sınıfta birer KALİTELİ İngilizce öğretmeni bulunsun.

Kreşlerde, anasınıflarında öğrencilere öğretilen bilgilerin de son derece KALİTELİ olması lazım ki o çocuklar KALİTESİZ, BOZUK İngilizce'ye maruz kalmasınlar henüz yolun başındayken..


..İLKOKUL ÇOCUKLARININ İNGİLİZCE EĞİTİMİ..

Anasınıfı okuyan bir çocuğun ilkokula başladığı andan itibaren öğreneceği İngilizce artık hayatının belirleyicisi olacak, 4 yıl boyunca alacağı İngilizce eğitiminin kötü olduğunu düşündüğünüzde ortaokula geçen bu çocuklardan ne beklersiniz?

Daha 1.sınıftan itibaren beyinleri kirli bilgi ile doldurulmamış KALİTELİ bilgi ile yoğrulan ve 4 yıl boyunca hiç bir değişiklik olmadan aldığı aynı kaliteli eğitimle ortaokula geçen öğrenciyi düşünün bir de?

Bizim okullarımızda çocuklar 1.sınıftan 2.sınıfa geçtiklerinde dahai bilgi kirliliği yaşayıp DUMURA uğrarken ve her İngilizce öğretmeni kendi kafasına göre İngilizce öğretirken bunu denetleyemez ve önlem alamazsınız. Her İngilizce öğretmeninin başına bir İNGİLİZCE Bilen ve İngilizce öğretmeni iken Müfettiş olmuş bir denetleyici dikemezsiniz. Hem o müfettiş de kimi hangi İngilizce kalitesine göre değerlendirecek.

Bu durumda yapılması gereken tek şey, yetiştirdiğiniz İngilizce öğretmeni kaliteinin aynı ve üst düzey olması.

Yani anlatmak istediğim şu ki, 1-2-3-4.sınıf okuyan her öğrenci her yıl farklı bilgilere maruz kalmamalı İngilizce'de bir standart olmalı ve mezun olup ortaokula geldiğinde de aynı kaliteli İngilizce devam etmeli. Bu çocukların her yıl farklı İngilizce öğretmenleriyle devam etmesi neredeyse bir kader iken yapılacak tek şeyin İngilizce öğretmeni kaliitesini sağlamak olduğu maalesef kaçınılmaz bir gerçek.


İŞTE DEVREYE BURADA BİZ GİRİYORUZ..

Her aşamasında İngilizce öğretiminden kalitesinden ödün vermeyen ÖZEL BİR OKUL; İlkokul.

Neler olacak bu okulda ve İngilizce nasıl öğretilecek.


Öyle bir ilkokul düşünün ki, öncelikle oyun bahçesi çocukların tam istediği gibi olsun, her şey kaliteli olsun, tuvaletler temiz, bahçe temiz, aklınıza gelebilecek her ayrıntı bulunsun ve son teknoloji ders materyalleriyle döşensin.

Öncelikle ailelerden onay almalı ilkokul, ailenin içi rahat olmalı, hem temiz ve sağlam bir okul hem de İngilizce eğitimi bakımında BİRİNCİ KALİTE.

Peki hangi veli istemez böyle bir okulda çocuğunun okumasını ? Hangi veli kaç lira olursa olsun göndermek istemez bu KLAS okula.

Bir kere vereceğiniz İngilizce eğitimden dolayı dahi PRESTİJ sebebidir okul, üstelik bu prestij aileler arasında okullar arasında günden güne yayılacak ve bulunduğunuz alandaki, Türkiye'deki EN PRESTİJLİ okul siz olacaksınız.

Zaten ilk günden kazanmaya başladınız, neden? ÇÜNKÜ en iyi İngilizce eğitimi siz veriyorsunuz ve üstelik bunu herkesin bildiğini de biliyorsunuz.

Okulun her alanında çocuklar her türlü aktiviteden yararlanacak, sınıflar birer teknoloji harikası olacak (detay vermiyorum bende saklı kalsın, detay verirsem başka özel okul kullanırsa anlamı kalmaz), İngilizce öyle haftada 2 saat olmayacak, çocuklar İngilizce'ye maruz kaldıklarını bile anlamayacaklar, işte "ders İngilizce" havası olmayacak.

İngilizce lokomotif olacak bu okulda, çocukların dili kullanması için herşey hazır olacak, DRAMA yapacak çocuk, ilkokulda başlayacak güzel İngilizce konuşmaya, öyle 1 sene ÖZEL OKULA gidip de adını dahi söyleyemeyen ama okula 25-50 bin lira verilip İngilizce cahili olan çocuklardan olmayacak.

Çocuk dili konuşmak için sonsuz çaba sarfetmeyecek öğretmen kendini parçalamayacak, İngilizce dili çocuk beni kullansın diye ayağına gelecek ve çocuk da buna kayıtsız kalamayacak, hayatın doğal parçası olarak kaliteli İngilizce öğrenecek.

Çocuk okuldan ayrılana kadar İngilizce'yi kullanması için olanaklar üretilecek ve her saniye dili kullanmak için fırsatı olacak. Dili kullandığı süre içerisinde doğru yaptığı her şey için ödüllendirilecek. Bunu teknoloji yapacak.

Böylece 4 yıl kaliteli bir eğitime maruz kalacak, her yıl öğretmen ve sistem değişmeyecek, her sınıfın öğretmeni aynen bir önceki senenin öğretmeniyle aynı kalitede ve aynı bilgide olacak. Çocuklar İngilizce'ye maruz kaldıklarında "ama 2.sınıf öğretmenim bize öyle öğretmemişti" demeyecek. Çocuk 4 yıl boyunca aynı şeyleri duyacak, aynı şeyleri söyleyecek, aynı şeyleri deneyimleyecek ve doğal olarak çocukta İngilizce konuşma veya konuşamama diye bir olgu gelişmeyecek. Zaten doğal olarak İngilizce konuşuyor ve herkesten de aynı şeyleri duyuyor olacak.

Çocuğa kaliteli olarak verilen tüm İngilizce becerilerini de GERÇEK HAYATTTA, SOSYAL YAŞAMINDA kullandığında ve takdir aldığında ne kadar güzel tepkiler geldiğini görünce onure olacak.

Bu durumda ailede son derece mutlu ve onure olurken, ailenin komşuları arkadaşları da çocuğun okuduğu İLKOKULU öğrenip okula doğru yola çıkmış bile olacak.

Artık o okulunuz TAM BİR PRESTİJ yuvası olup sınıflarda yer kalmadığında ve hatırlı kişiler devreye girmeye başladığında sizin yapacağınız tek şey, ah eşek kafam neden daha büyük bir okul yapmadım demek olacak.

İşte, kaliteli eğitimle prestij ve saygı böyle kazanılır. Para zaten sonra illaki gelir, hem de istemediğiniz kadar.

Aslında bu prestiji ve saygıyı kazanmak için fazla bir şey yapmanıza gerek yok. Sadece Standard İngiliz İngilizce'si öğretin yeter, ama dikkatle ve kaliteli şekilde, öyle sallamaya İngilizce öğreterek değil, herşeyiniz kaliteli olacak, okulunuz, materyalleriniz, öğretmeniniz.

SONUÇ kesin ve %100 BAŞARI..

Aksi düşünülemez bile..


...........


SIRADA ORTAOKUL'da Vereceğimiz İNGİLİZCE EĞİTİMİ..


Zaten İlkokulda kaliteli İngilizce ile yetiştirdiniz çocuğu, sıra geldi çocuğun ufkunun genişletilmesine, hayata yavaş yavaş hazırlanmasına.

Yaşı zaten 10+ olan çocuk her şey için hazırdır. İşte bundan sonra o çocuğu nasıl işlersen işle. Sana hazır ve kaliteli olarak gelmiş ve ailesinin de eğitimin içinde olacağı şekilde öğretime devam et.

Çocuğun ilkokul boyunca maruz kaldığı kaliteli İngilizce zaten aynen devam ediyor, hiç bir kesintiye uğramadan. Peki bu durumda çocuk İngilizce dersinden korkar mı, çekinir mi yoksa severek ve can atarak mı girer derslere.

İngilizce konusundaki aktivitelerden planlamalardan asla taviz yok, hele hele kaliteli eğitimden ZERRE KADAR taviz yok.

Bu çocuk liseye gidene ve yaşı 14 olana kadar senin elinde ve işlenmeyi bekliyor. Nasıl işlersen öyle bir eser çıkar ortaya.

Aileleri asla eğitimin dışında bırakma, çocuklarının gelişimleriyle ilgili sürekli bilgilendir hatta olayın bizzat içinde olmalarını sağla. Öğrencinin İngilizce konuştuğunu göster aileye, onure olsun sevinsin, okula sürekli yabancı öğretmenlerin gelmesini sağla, proje geliştir, yurtdışı gezileri düzenle ki çocuk öğrendiği dilin başka bir ülkede işe yaradığını görsün, hiç yabancılık çekmediğine ve herşeyin aynen öğrendiği gibi olduğuna şahit olsun.

Yani verdiğin İngilizce Eğitiminin çöp olmadığını çocuk okurken KANITLA..

Hem çocuk hem aileler onure olsun.

Ortaokuldaki çocuk da kendi seviyesindeki her İNGİLİZCE sınavı başarı ile geçebilecek düzeye gelsin, bunu ispat et.

Her sınıfı ayrı ayrı yazmayayım, ama liseye geçen ve yoluna devam edecek çocuk hangi liseye gidecekse ve hangi lisedeki İngilizce öğretmeniyle sorunlar yaşayacaksa onu da hayat gösterecek, çünkü bizim öğrettiğimiz İngilizce'yi maalesef yeni okulundaki İngilizce öğretmeni beğenmeyecek, karşılıklı atışmalar olacak, fikir ayrılıkları ve gıcıklıklar yaşanacak.

Bu durumda en iyisi nedir derseniz, işte ona verecek cevabım YOK..


...

GELDİK Oeraokul'dan mezun ettiğimiz Çocuğumuzun LİSE EĞİTİMİNE..

Eğer İngilizce öğretmeni olmak istiyorsa bizimle kalır ve konuyu ilk anlatmaya başladığım bölümdeki İngilizce sınfından mezun olup İngilizce öğretmeni olur, yada başka liseye öğrendiği kaliteli İngilizce ile gidip hayata başlar.

....


PEKİ İNGİLİZCE KURSU NASIL OLACAK..

Yine öyle sıradan bir İngilizce kursu olmayacak, en başta vazgeçilmezimiz İNGİLİZCE EĞİTİM KALİTESİ..

Kursa gelen öğrenciler, maalesef farklı İngilizce öğretimlerine maruz kaldıklarından onları eğitmek biraz zaman alacak.

Öncelikle nasıl bir İngilizce'ye maruz kaldıklarını öğreneceğiz. Onu da test YAPARAK DEĞİL tabi ki.

Kurunu belirlerken birebir sorlar sorup cevaplar alırken hatta küçük bir değerlendirme çalışması yaparak.

Kurslarda yapılan düzey belirleme testleri Allahın belası bir saçmalıktan başka bir şey değil.

Ancak eğer eğitim alacağınız kurs, sizi gerçekten 4 beceri, dil bilgisi, kelime, telaffuz vs.. sınav yapıp ona göre karar veriyorsa eyvallah.

SORU ŞU..

Bunlara vereceğiniz/verdiğiniz cevaplar zaten sizin dil kalitenizi hemen ortaya koyar.

HOW DO YOU RATE YOURSELF IN ENGLISH ?

- GRAMMAR
- VOCABULARY
- DICTIONARY USE
- PRONUNCIATION / COMMUNICATION SKILL
- INTERACTION
- DAILY USE OF ENGLISH
- LISTENING
- SPEAKING
- WRITING
- READING
...

Sizi öğrenci olarak kabul ederken bütün artıları ve eksileri söyleriz size.

Ne kadar sürede ne yapabileceğinizi, yok ben kendi kafama göre öğrenirim derseniz de maalesef sizi kursa kabul edemeyiz.

Sınıf düzeyine en üst seviyede dikkat etmemiz gerekiyor, benzer becerileri geliştirecek öğrencileri aynı yerde toplamak şart.

Her öğrencinin kendi isteğine göre asla eğitim olmayacak, bizim isteğimize göre ve bizim kurallarımıza göre olacak.

Biz bir öğrenci kaybedersek bir şey kaybetmeyiz ama sen bizi kaybedersen sen çok şey kaybedersin.

Biz İngilizce eğitimimize güveniyoruz ve sana verdiğimiz eğitimin karşılığını da almak bu mutluluğu yaşamak isteriz.

Kursumuzdaki tüm öğretmenlerimiz 1.sınıf ve alanında üst kalite olmak zorunda.

Zaten bizimle çalışacak öğretmen bizim kendi değerlendirmemizden geçmezse kursumuzda öğretmen olamaz.

Yani anlayacağınız, bu kursta maruz kalacağınız İngilizce 1.sınıf ve biz de öğrencilerimizden buna göre davranmasını istiyoruz.

Öğrendiğiniz İngilizce'yi dışarıda gerçek hayatta, iş yerinde kullandığınızda KALİTELİ olduğuna şahit olacak ve ÇÖP öğrenmediğinizi göreceksiniz. Bu da size ayrı bir mutluluk ve gurur verecek.

Bizim öğrettiğimiz İngilizce'nizi gerçek hayatta kullandığınızda kesinlikle şundan emin olun ki, İNGİLİZCE'yi nerede öğrendiğiniz sorusu sorulmasından artık bukacaksınız. Herkes sizin İngilizce'nizi övecek ve nerede öğrendiğinizi öğrenmek isteyecek.

Dolayısıyla vereceğimiz eğitimle artık İngilizce konusunda sizi kimse kandıramaz.

Zaman içerisinde gösterdiğiniz gelişime inanamayacaksınız.

Ha yurt dışında 1 yıl kaldınız da İngilizce öğrendiniz ha verdiğimiz eğitimi aldınız ve gerçekten kaliteli bir dil öğrendiniz.

Hatta daha da ileriye gideyim, yurt dışında sokakta konuşulan İngilizce'den daha kalitelisini öğrendiğiniz konusunda GARANTİ VERİYORUM.


...


Diğer detayları da sonra yazayım lütfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 14 Mart 2019; 23:1:44 >


T
talibi35
geçen hafta (38 mesaj)
Hocam emeginiz buyuk, ve dusundugunuz bu proje hayata gectiginde inaniyorum ki bu ulke insaninin ingilizceyle problemi kalmayacak. Sizin gibi egitimcilerin sayisinin artmasini diliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

O
Oxford English
geçen hafta (148 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: talibi35

Hocam emeginiz buyuk, ve dusundugunuz bu proje hayata gectiginde inaniyorum ki bu ulke insaninin ingilizceyle problemi kalmayacak. Sizin gibi egitimcilerin sayisinin artmasini diliyorum.
Eyvallah Üstadım,


Biz hayal edelim güzel şeyler yapmak için, Allah büyüktür, belki bir kapı açılır da bu VATANA bu şekilde hizmet ederiz biraz da..


İyi dileklerin için çok teşekkür ediyorum.


* Ekranın karşı tarafından bakıldığında yapılamayacak gibi görünüyorsa saklama hemen söyle :)
T
talibi35
geçen hafta (38 mesaj)
Valla hocam ortada planlanmis,uzerine dusunulmus bir proje var. Hayata gecirmek kolay olur mu orasi biraz dusundurmuyor degil, kolay olmaz demek isterken ulkemizdeki isleyisin biraz yavas islemesinden kaynakli, yoksa proje gayet hayata gecirilebilir bir calisma cok belli.

Bununla birlikte bahsettiginiz sistemin insanlara anlatilmasinda ve tanitilmasinda sizin gibi istekli egitimcilerinde uzerine dusen gorevi cok bana gore.

Anlattiginiz is sadece sizin omuzlariniza yuklenerek olacak bir sey degil, ozellikle Milli egitimin cok ciddi destegi ve onayi olmasi gerek ki insanlara anlatilabilmesi kolay olsun, tum ulkeye yayilsin.

Ben yeni bakanin bu projeyi inceleme sansi olursa ilgileneceginden, elinin tersiyle itmeyeceginden eminim hocam.
Bu arada sizinle gorusmemiz uzerinden 2 haftalik bir zaman gecti, 2 haftadir cok planli olmasada calismalarima devam ediyorum. Calismamda verdiginiz bilgiler cok yardimci oluyor sagolun tekrardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talibi35 -- 12 Mart 2019; 20:11:3 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

O
Oxford English
geçen hafta (148 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: talibi35

Valla hocam ortada planlanmis,uzerine dusunulmus bir proje var. Hayata gecirmek kolay olur mu orasi biraz dusundurmuyor degil, kolay olmaz demek isterken ulkemizdeki isleyisin biraz yavas islemesinden kaynakli, yoksa proje gayet hayata gecirilebilir bir calisma cok belli.

Bununla birlikte bahsettiginiz sistemin insanlara anlatilmasinda ve tanitilmasinda sizin gibi istekli egitimcilerinde uzerine dusen gorevi cok bana gore.

Anlattiginiz is sadece sizin omuzlariniza yuklenerek olacak bir sey degil, ozellikle Milli egitimin cok ciddi destegi ve onayi olmasi gerek ki insanlara anlatilabilmesi kolay olsun, tum ulkeye yayilsin.

Ben yeni bakanin bu projeyi inceleme sansi olursa ilgileneceginden, elinin tersiyle itmeyeceginden eminim hocam.
Bu arada sizinle gorusmemiz uzerinden 2 haftalik bir zaman gecti, 2 haftadir cok planli olmasada calismalarima devam ediyorum. Calismamda verdiginiz bilgiler cok yardimci oluyor sagolun tekrardan.
Üstadım,

Emin ol çalışmalarında başarılı olacaksın, buna hiç şüphem yok.

Sen sadece çizdiğimiz yoldan git gerisini öğrendiğin kaliteli İngilizce'ye bırak.

PROJE konusuna gelince,

Bugün MEB Bakanımıza mail attım, twitter'dan DM ve Sayfasına yazdım, RANDEVU TALEP ETTİM. İnşallah kabul eder bizi.

Dediğim gibi yenibiryatirim.com sitesine ilan vereceğim, PROJEYE İNANAN, sahip çıkacak mutlaka bir yatırımcının dikkatini çekecektir.

Projenin tamamını hayata geçirmek yerine, yavaş yavaş ve en mantıklısını yapmak gerek.


İlk aşamada yatırım yapanın yatırdığı parayı en kısa zamanda çıkarabileceği ve en hızlı geri dönüş alabileceğimiz bölümle başlamak lazım.

İlkokul, anasınıfı, ingilizce kursu kolay geliyor sanki.

Sonra ortaokul ve lise..

Sadece bunlarla sınırlı kalacak diye düşünme, dil setleri hazırla, dil kartları, kitap yaz, online eğitim ver...


Allah büyük, bakalım kader bizi nereye sürükleyecek, her şeyin hayılısı olsun.

Ve son söz olarak bir gün Allah izin verirse MUTLAKA meb bakanımızın dikkatini çekecek ya yazdıklarım yada yaptıklarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 12 Mart 2019; 21:37:4 >


K
Kıyamet Senfonisi
geçen hafta (1214 mesaj)
Böyle şeyler bu zamana kadar bir çok kişinin aklına gelmekte hatta yöneticilerinde aklına gelmekte ama uygulamya sokmaya kimse çalışmadı öyle bir amaç olmadı.

Türkiye hiçbir zaman geleceğini şekillendirecek hamleler yapmadı, eğitimde herzaman anlık çözüm üretmeye dayalı oldu.

Keşke böyle şeyler gerçekleşsse genç yaştan insanlara ingilizce öğretilse ama eğitim ve eğitimin önemi bu ülkede okadar geriden geliyor ki böyle yatırımlar fikirlerin gerçekleşmesini sağlayacak yöneticiler yok.Körü körüne vatandaşı düşünmeden koltuk çıkarları için yorumlar açıkmalar yapan siyasetçilerden politikacılardan medet ummak


Daha eğitim sisteminin tümü ilkokuldan itibaret yetersiz öğretmen ve okul olanakları ile doluyken sadece ingilizce düzeltmek için böyle girişim yapacak birileri zaten tüm eğitim sistemini düzeltirdi. Bir çok genç matematiksel zekası zayıf çünkü eğitilmiyorlar. Hatta bir anımı yazayım Almanya'ya bir üniversiteye yüksek lisans için mesaj attığımda türkiyedenim vs dedim. Gelen cevap ise ''Yalnız matematik bilgisi gereklidir''denildi onlar bile türklerin ne kadar eğitimden uzakda olduğunu biliyorlar malesef.3. dünya ülkesinden gelen öğrencilerin ne kadar zorlandıklarını biliyorlar.

Yani kısaca; Bu ülkenin kültüründe ve geçmişinde eğitime önem hiçbir zaman verilmedi bundan sonrada böyle devam eder. Eğitim olmuş türkiyede Rant/para kazanma işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 12 Mart 2019; 22:54:39 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

O
Oxford English
geçen hafta (148 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

Böyle şeyler bu zamana kadar bir çok kişinin aklına gelmekte hatta yöneticilerinde aklına gelmekte ama uygulamya sokmaya kimse çalışmadı öyle bir amaç olmadı.

Türkiye hiçbir zaman geleceğini şekillendirecek hamleler yapmadı, eğitimde herzaman anlık çözüm üretmeye dayalı oldu.

Keşke böyle şeyler gerçekleşsse genç yaştan insanlara ingilizce öğretilse ama eğitim ve eğitimin önemi bu ülkede okadar geriden geliyor ki böyle yatırımlar fikirlerin gerçekleşmesini sağlayacak yöneticiler yok.Körü körüne vatandaşı düşünmeden koltuk çıkarları için yorumlar açıkmalar yapan siyasetçilerden politikacılardan medet ummak


Daha eğitim sisteminin tümü ilkokuldan itibaret yetersiz öğretmen ve okul olanakları ile doluyken sadece ingilizce düzeltmek için böyle girişim yapacak birileri zaten tüm eğitim sistemini düzeltirdi. Bir çok genç matematiksel zekası zayıf çünkü eğitilmiyorlar. Hatta bir anımı yazayım Almanya'ya bir üniversiteye yüksek lisans için mesaj attığımda türkiyedenim vs dedim. Gelen cevap ise ''Yalnız matematik bilgisi gereklidir''denildi onlar bile türklerin ne kadar eğitimden uzakda olduğunu biliyorlar malesef.3. dünya ülkesinden gelen öğrencilerin ne kadar zorlandıklarını biliyorlar.

Yani kısaca; Bu ülkenin kültüründe ve geçmişinde eğitime önem hiçbir zaman verilmedi bundan sonrada böyle devam eder. Eğitim olmuş türkiyede Rant/para kazanma işi.
Selam üstad,

Daha önce bir çok insan bunu düşünmüş olabilir hatta elinde milyarları olan insanlar da ÖZEL OKULLAR açtı, şuan her yer özel okul kaynıyor.

Peki, bu kadar özel okul varken ve hala onlarcası yeni açılırken neden Türkiye'nin İngilizce öğrenme - öğretme sorununa çözüm üretemedi.

Hatta Özel üniversiteler ve devlet üniversiteleri neden tam donanımlı İngilizce öğretmenleri yetiştiremiyor.

Yani PARA bu sorunu çözmüyor, çözemez de..

Bu sorunu ancak bilen ve parası olan çözer.

Onlar neden yapmadı, yapamadı biliyor musun?

1 - Onların elinde benim gibi bir İngilizce aşığı ve DİL MANYAĞI YOK.
2 - Onlar sadece ticari işletme açtılar, OKUL DEĞİL.

Okul sahibinin umurunda değil, kim ne öğrenirse öğrensin. Çocuklar İngilizce mi öğreniyor yoksa öğrenmiyor mu onu alakadar bile etmiyor. Onu ilgilendiren tek şey, ay başında İngilizce öğretmenine ve diğer öğretmenlere vereceği aylık 1800 tl para. Asgari ücretin bile altı. Gerçek tamamıyle bu işte.

Öğretmen özel okulda 1800 tl maaş alıp sabah 8 akşam 5 çalışırken ÖZEL OKUL SAHİBİ en ucuza öğretmen nasıl çalıştırım diye düşünüyor.

O yeni mezun veya atanamamış öğretmen de "aman okuldan atılmayayım yoksa ekmek paramdan olurum" diye ses çıkarmadan çalışıyor. O hocadan hayır beklemek mümkün mü..

İşte farkımız bu.

Yatırımcı sadece para verecek projeye, ama projeyi ben yani bir eğitimci yürütecek, TİCARET erbabı olmayan birisi.

Vallahi ben elimden geleni yapacağım, nasip olur olmaz Allah bilir.

Allah izin verirse projeye inanan bir yatırımcı çıkarsa olur, yoksa da hayal olarak kalmaya devam eder..

İngilizce, dünya'da uzun süreli tek hakim olarak kalmaya devam edecekken, erken kalkan yol alır, geç kalan da keşke der, bu hep böyle oldu.

İnsanlar çcoukları kaliteli İngilizce öğrensinler diye çırpınırken, binlerce lira harcarken ve sonunda hüsrana uğrarken böyle bir PROJENIN tutmama ihtimali YOK kardeşim.

Önüne gelen hangi insana sorarsan sor, en büyük eksikliğin nedir, geriye dönecek olsan neleri değiştiridin desen, İNGİLİZCE öğrenseydim keşke der.

Bu da en büyük eksiğimiz maalesef. Büyüklerimiz keşke uyarsaydı sizleri İnglizce konusunda.

Bir bilen olarak öncü olmak yol açmak ve yol göstermek zorundayız.

Kısaca çözüm üretmek zorundayız.

Bilgi benden, planlama benden, öğretmen yetiştirme benden, İngilizce öğretme konuşturma benden, prestij ve para kazandırma benden, daha bir çok artı benden, SADECE YATIRIM karşıdan :)

Sanki bu işte bir haksızlık varmış gibi ama neyse :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 14 Mart 2019; 22:40:58 >


C
CALIS Language
geçen hafta (24 mesaj)
Arkadaşlar, yapay zeka kullanarak (neural networks) üretimiş olduğum, özellikle konuşma yeteneğini artırıcı, dil eğitim videolarını youtube kanalımda paylaşmaya başladım. Gerçekten faydasını göreceksiniz.
İngilizce ağrılıklı Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca. Rusça ve Çinceye de başlayacağım.
Teknik olarak bir bebeğin öğrenme usulüne benzer bir şekilde öğretim amaçlı. Ayrıca telaffuzunuzu düzeltecek ve dilinizdeki tutukluğu açacak.
Şu an (12 Mart 2019) 60 civarı video var. Bu sayıyı binli rakamlara çıkaracağım.
Lütfen üye olun ve videoları like etmeyi unutmayın.
Kanalım : CALIS Language Improvement Schoolhttps://www.youtube.com/channel/UCSW_3ygUfW3A0RsKvG-TiPg
B
bycool44
geçen hafta (642 mesaj)

O
Oxford English
7 gün (148 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: bycool44

Şuraya yaz baksınlar

https://www.iletisim.gov.tr/turkce/ulkem
Selam Üstad,

Bilgi için çok teşekkür ediyorum.

Anında başvuru yaptım.
< Resime gitmek için tıklayın >, < Resime gitmek için tıklayın >


Çok sağolasın..

İnandığımız yoldan dönmek yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 14 Mart 2019; 22:42:15 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B
bycool44
5 gün (642 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Oxford English

Selam Üstad,

Bilgi için çok teşekkür ediyorum.

Anında başvuru yaptım.
< Resime gitmek için tıklayın >, < Resime gitmek için tıklayın >


Çok sağolasın..

İnandığımız yoldan dönmek yok..

Alıntıları Göster
Umarım başarılı olursun cimere meb e de başvur hangisi bakarsa artık ziya selçuğun katıldığı toplantıya katılıp projeni sunabilirsiniz bir kağıda yazıp verirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

C
CALISLanguage
4 gün (9 mesaj)
Proje güzel inşallah hayata geçer çocuklarımız için.
O güne kadar konuşmanızı geliştirmeye yönelik Youtube a koyduğum videoları seyredebilirsiniz.
Dersleri en baştan seyredin ve mutlaka siz önceden cümleleri söyleyin. Daha sonra tekrar edin. Bir müddet sonra dilinizin açıldığını, teleaffuzunuzun düzeldiğini hissedeceksiniz.
https://www.youtube.com/channel/UCSW_3ygUfW3A0RsKvG-TiPg


Bu mesaja 1 cevap geldi.

O
Oxford English
4 gün (148 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: CALISLanguage

Proje güzel inşallah hayata geçer çocuklarımız için.
O güne kadar konuşmanızı geliştirmeye yönelik Youtube a koyduğum videoları seyredebilirsiniz.
Dersleri en baştan seyredin ve mutlaka siz önceden cümleleri söyleyin. Daha sonra tekrar edin. Bir müddet sonra dilinizin açıldığını, teleaffuzunuzun düzeldiğini hissedeceksiniz.
https://www.youtube.com/channel/UCSW_3ygUfW3A0RsKvG-TiPg
Güzel kardeşim,

İyi dileklerin için çok teşekkür ediyorum..

Ancak kendi konunu aktif tutmak için son 1 haftadır her yere saldırman FLOOD yapman hiç hoş değil.


İlk üyeliğin yasaklandı fakat akıllanmadın.

KIYAMAET SENFONİSİ kardeşim seni uyardı ama hala akıllanmadın.

Kardeşim, LÜTFEN benim konuma yazma çünkü yazma amacını ve mantığını bildiğim için rahatsız oldum ve oluyorum.


Artı eğer yazmaya devam erdesen SENİN konunu BALTALARIM. Açık ve net söylüyorum.


Bir de şu bahsettiğin KANAL'ını bir de biz analiz edelim bakalım GERÇEKTEN zaman harcamaya değer mi yoksa ÇÖP videolar mı..


Selamlar kardeşim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 17 Mart 2019; 22:7:35 >


O
Oxford English
4 gün (148 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: bycool44

Umarım başarılı olursun cimere meb e de başvur hangisi bakarsa artık ziya selçuğun katıldığı toplantıya katılıp projeni sunabilirsiniz bir kağıda yazıp verirsiniz

Alıntıları Göster
Selam üstad,

Elimden gelen herşeyi yapacağım kardeşim.
< Resime gitmek için tıklayın >

CİMER'e az önce başvuru yaptım.

Ayrıca MEB bakanımıza ve Bakan Yardımcılarımıza da MEB Resmi Sitesi üzerinden mail gönderdim.


Sayın MEB BAKANIMIZA ve SAYIN BAKAN Yardımcılarımıza ilettiğim mesajım..

"Merhabalar, öncelikle kolay gelsin.
İsmim Bülent, 25 yıllık İngilizce öğretmeniyim, Türkiye'deki İngilizce Eğitim ve İngilizce Öğretmeni kalitesini artırmaya yönelik bir projem var, konuyu bakanımıza ve bakan yardımcımıza iletmek için yardımlarınızı arz ediyorum.
Sayın Bakannımıza ve bakan yardımcımıza ulaşmak için mail adresi aradım ancak bulamadım, Cimer aracılığı ile başvuru da yaptım.
Konu hakkında yardımlarınızı arz ediyorum.
Saygılarımla"

Bir türlü dikkatlerini çekeceğim inşallah.


Ben elimden geleni yapayım gerisi Allah'ın takdiri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 17 Mart 2019; 23:18:22 >