Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
342
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Suriye ve İran Türkiye'ye Saldıracak..!

— Fenerbahçeli — Konu Sahibi
10 yıl (21 mesaj)
Suriye ve İran olası bir dış müdahaleye karşı işbirliğine girişti. Ancak bu ortak harekat planında saldırılacak hedef ülkeler içerisinde Türkiye'de var...

Kuveyt’in saygın gazetesi El Siyasah, İran ve Suriye’nin olası bir yabancı müdaheleye karşı ortak harekat planı oluşturduğunu, ilk hedeflerden birinin Türkiye olacağını yazdı.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın geçtiğimiz günlerde "Ortadoğu’da deprem yaratma" tehdidinin ardından ABD ve NATO’nun Avrupalı üyeleri, Suriye’ye olası bir insani müdahale ya da İran’ın nükleer kampanyasına karşı askeri bir girişimde bulunulması durumunda iki ülkenin nasıl cevap vereceğini incelemeye başladı.

TÜRKİYE'YE DE SALDIRILACAK

Milliyet'in haberine göre, ABD ve Avrupa istihbaratının elde ettiği bilgilere göre ortak bir operasyon odası oluşturan Suriye ve İran, altı cepheden oluşan bir plan hazırladı.

İşte olası bir müdahaleye karşı izlenilecek 6 maddelik politika:

1- Türkiye’ye Irak, Suriye ve İran sınırından eşzamanlı saldırılacak. Kürt bölgelerinden içeri girilerek, özellikle askeri üsler ve Amerikan hedeflerine saldırılacak.

2- Kızıl Deniz’de Hamas ve İran Devrim Muhafızları, ABD ve Avrupalı gemilerin geçişini engellemek için Süveyş Kanalı’na saldıracak. Yemenli Huthist ve Somalili Mücahitler de güneyden saldırı başlatacak.

3- Körfez bölgesinde İran Devrim Muhafızları Körfez ve Batılı ülkelerin kullandığı donanma, ticaret ve petrol taşıma rotalarına saldıracak. Hizbullah ve İran yanlısı gruplar da Bahreyn, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Amerikan askeri üslerine saldırı düzenleyecek.

4- Rapora göre İran istihbaratı Afganistan’da NATO güçlerine karşı saldırılar düzenleyen gruplara para ve cephanelik yardımı için özel bütçe ayırdı.

5- Doğu Akdeniz’de Hizbullah’tan Lübnan’daki tüm devlet kurumlarında kontrolü ele geçirmesi istenecek. BM’ye bağlı NATO ülkelerine ait hedeflere saldıracak. Fakat, Hizbullah BM’nin ülkede kalmasını sağlayarak İsrail’e karşı kendine siper edecek.

6- Gazze’de Hamas’ın İsrail’e karşı füze saldırıları artırılacak. İsrail yanıt verdiğinde Esad, bu ülkeden silah almakla suçladığı muhaliflere karşı ordusunu kullanmak için bahane yaratmış olacak.


Yorumum : O biraz sıkar
D Deníz
10 yıl (5128 mesaj)
yavaş saldırsınlar suriye daha kendi kıçını kurtaramıyor
D Dark Territory
10 yıl (3330 mesaj)
Roger that
F Fırtınam..
10 yıl (845 mesaj)
tebrikler zabahtan beri bu konuyu açan 20. kişisiniz.
F fLaVa
10 yıl (1423 mesaj)
quote:

Suriye ve İran Türkiye'ye Saldıracak..!


bazıları hayal kurar, bazıları hayallerinin peşinden koşar, bazıları ise .sıçar, batırır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fLaVa -- 7 Kasım 2011; 12:39:44 >


I Isbara ALP
10 yıl (5315 mesaj)
Bu haberleri yazanlar bf 3 mü mw3 mü diye tartışan fanboylardan beter
Z Zetharos
10 yıl (1412 mesaj)
bizde bonba felan atarız onlara
T TuVNeRa
10 yıl (21586 mesaj)
İsrail Suudi Arabistan topraklarında 165Km ilerleyecek
Pakistan donanması Yemen' den işgale başlayacak.
L LaFleur-
10 yıl (1570 mesaj)
TR.: Enemy spotted.Need backup.
US.: Roger that.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.