Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
7
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Superonline Kampanya Dolandırıcılığı

B Befega19 Konu Sahibi
7 ay (230 mesaj)
Pazar günü işyerime Superonline Fiber internet bağlattım. 100Mbit paket seçtim 129TL kampanya için imza attık geldiler bağladılar. 1-2 saat sonra fiber kablonun ucundaki aparatta bir sorun oluştu ve internet gitti. Neyse pazar gününü öyle kapattık. Dün sabahtan gelip o problemimi çözdüler ve internet 100Mbit sorunsuzdu. Akşam üstü Superonline Ankara Bölgesinden bir telefon aldım arayan müşteri hizmetleri çalışanı bana hediye Homtech Alfa 8SL tablet vereceklerini söylediler. Herhangi bir ücret ödeyecek miyim dedim "yok" dediler. Ardından bir de 119TL başka bir paketten bahsettiler. Akşam 6 ile Sabah 6 arası internetin hızının yükseleceğini gün içinde düşeceğini söylediler. Ben de bu interneti işyerinde kullandığımı asıl olarak gün içinde ihtiyacımın olduğunu ve öyle bir paket istemediğimi söyledim. Tamam dediler ve arkadaşlar sizle tableti teslim etmek için iletişime geçer dediler.

Bugün 15-16 civarı Turkcell Superonline ekip arabasıyla 2 arkadaş gelip tableti teslim ettiler. Tableti teslim aldığıma dair telefondaki dijital imza yerini imzaladım. Tamam dedik geçtik.

5-10 dakika geçti geçmedi Turkcell Superonline'dan mesaj geldi.

"Degerli musterimiz kampanya degisikliginiz tamamlanmistir. Yeni kampanyaniz : Hometech Alfa 8SL Kampanyasi, hiziniz : 40 Mbps Limitsiz, Taahhut bitis tarihiniz : 02.03.2023."

Evet. Bir tablet uğruna hem hızım 40 Mbit'e düştü hem de beni üsulsüz bir şekilde kampanya değişikliğine sürüklediler. Dün arayan müşteri temsilcisine de halbuki söylemiştim benim hızla işim olduğunu ve böyle bir paket istemediğimi. Tablete ekstra bir ücret çıkmayacaksa "tamamen hediye" olacaksa göndermelerini.

Bu mesaj geldikten sonra Superonline Müşteri Hizmetlerini aradığımda ise bana kampanyayı imzaladığımı ve bunun geri dönüşünün olmayacağını söylediler. Ben de cihazın jelatinini dahi açmadığımı ve geri iade alıp eski kampanyama döndürmelerini istedim. Bunun imkansız olduğunu söyledi. Aksi takdirde iptal edin hattı dedim. "Çok yüksek meblağlarda cayma bedeli" çıkar dediler.

Görünen o ki Superonline ikili kıskaca alıp tablet hediyesi altında insanlara düşük hız verip sözde hediyeymiş gibi kampanya satışı yapmakta.

Saatlerdir bana dönüş yapılmasını beklediğim halde müşteri hizmetlerinden herhangi bir dönüş dahi alamadım.

Olayla ilgili önceden aynı tür bir olay yaşamış olanlar ya da tecrübesi olanlar aydınlatırsa sevinirim.
L LGR9
7 ay (2841 mesaj)
Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurun, cihazın jelatinini açmadan saklayın. Bayiler böyle "kurnazlık" yaparak kullanıcıları dolandırıyorlar ve yetkili merciilerden bu duruma göz yumuyor.
F fakasupi
7 ay (2381 mesaj)
Siz Tosya'ya prinçe giderken evdeki bulgurdan olmuşsunuz
Geçmiş olsun
Kötü bir durum sizi anlıyorum
Tavsiyem bu tür aramalarda
Direk telefonu kapatın hiç bir şey demeden
H harun26180
7 ay (390 mesaj)
Geçmiş olsun, sanırım her aboneyi bu şekilde arayarak özellikle ücretsiz tvplus, hediye tablet adı altında satış yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Halbuki imzalanan taahhüte bakılmış olsa orada ne hediye tablet yazıyor nede ücretsiz tv+. Hediye, ücretsiz, bedava gibi kelimeler kullanınca tufaya düşürmesi kolay oluyor demekki, sizde o tufaya düşmüşsünüz malesef.

Btk'dan şikayet oluşturun. Ses kaydının dinlenmesini talep edin. Verilen tabletin sadece hediye olduğunu, müşteri hizmetlerinin tablet hediyesi için farklı bir pakete geçişin zorunlu olduğundan bahsetmediğini, Dolayısıyla kampanya değişikliği için telefonda onay istemediğini, hediye tableti getirdiklerinde sadece teslim aldığınıza dair telefondaki dijital imza yerini imzaladığınızı telefona mesaj gelesiye kadar kampanya değişikliğinden haberdar olmadığınızı belirtin. Tabletin iade alınıp, ilk abonelikte taahhüt verdiğiniz 100 mbit paketinize tekrar geçişin yapılarak bu durumun telafi edilmesini, hediye adı altında kampanya değişikliği yapan, yeteri kadar bilgilendirmeyen o müşteri hizmetlerindeki çalışan hakkında şirket içi gerekli aksiyonların alınmasını talep edin.

Btk yoluyla çözüme ulaşamazsanız şikayetvar üzerinden de şikayet oluşturabilir, Güzel bir video çekip youtube'ye koyabilirsiniz. Birinde çözüm olmazsa diğerinde dikkat çekebilir ve eski taahhütünüze geri döndürebilirler. Bunlar çözüm olmazsa son çare fiber olmayan bir yere işyeri adres değişikliği yapıp elektrik doğalgaz vb faturayla birlikte fiber hattınızı taşıma talebi oluşturun. Fiber hizmeti alamayacağınız için (sadece tablet ücretini alırlar) ücretsiz aboneliği feshedebilirsiniz. Bunun için abonelik sözleşmeleri yönetmeliği madde 16-2 yi okuyabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harun26180 -- 2 Mart 2021; 21:59:11 >


C ccmehmet
6 ay (16 mesaj)
Aynı sorun benimde 2 sene önce başıma geldi. Benim hızım 24 den 15 mbps düştü 2 yıldır böyle kullanıtorum neyse ki bir ay sonra Taahhut sürem bitiyor. Ses kaydını kesinlikle dinletmediler. Mahkemeden karar aldırırsam dinleyebilecekmişim. Geçmiş olsun superonline bu konuda müşteri dostu bir firma değil. Siz siz olun sözleşmeleri dikkatlice okuyun seçenekleri kendiniz işaretleyin çünkü imzaladıktan sonra kendileri işaretleme yaparak madur olmanıza neden olabilirler.
H helsloot
6 ay (9912 mesaj)
Aynısını yıllar önce bana yapmışlardı benim tepem atıp beni arayan kişilerin taa çağrı merkezi binasına gittim , orda estim gürledim sonra iptal ettiler , bunların yaptığı resmen sahtekarlık ! Siz hiç tüketici hakem heyetine gitmeden savcılığa gidip suç duyurusunda bulunun ses kaydı zaten onlarda vardır , eşşekler gibi geri adım atacaklar
C casper333
6 ay (241 mesaj)
1 hafta önce abone olmuştum. Daha sonra 08503969976 numaralı telefondan arandım. TV+ veya Tablet hediyesi kazandığımı ekip yönlendireceklerini söylediler. İstemediğimi defalarca söyledim karşıdaki bayan sesini yükseltmeye başladı. En son sesini yükseltme bana hediye istemiyorum dedim kapattım. Yeni paket tanımlayacaklardı kesin. Superonline geçeli 1 hafta oldu bu tiplerle muhatap
olmak üzücü ve sinir bozucu.
M MegaWolt38
6 ay (4216 mesaj)
Beni de 02129454018 numaralı telefondan aradılar 35mbit müşterimiz olduğunuz için tablet ücretsiz hediye falan zırvaladı, nolacak kampanya süresi dedim 24 ay dedi, e ben 12 ay kullanıyorum dedim hmm tamam o zaman dedi kapattı. Ayak üstü kitleyeceklerdi.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.