Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 3 mobil kullanıcı
63
Cevap
0
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Cevap: Süperonline hız testi değeri yüksek olmasına karşın düşük hızda indirme sorunu?? (3. sayfa)

O OSİBAY
2 ay (353 mesaj)
Ben de 100MBPS kullanıyorum. CGN havuzunda değilim. bahsettiğiniz problemleri çok yaşamıyorum ama Netflix vs. ortamlarını kullanmadığım için olabilir.
Açıkçası ben de 200MBPS lik pakete geçmek istiyorum. Ama bu konudan sonra biraz şüphelerim arttı.
Umarım sorununuz çözülür. SOL'ün klasik durumu. Hız çok yüksek ama sayfalar geç yükleniyor.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


D daywalkerrrr Konu Sahibi
2 ay (273 mesaj)
Hocam ,anladığım kadarıyla süperonline kullanan herkeste sayfalar geç açılıyor ve öyle bir duruma gelmişizki normalmiş gibi karşılıyoruz. ,e ben niye 200mb ye tarifeye geçtim. Bir de gelen ekibi,bir bayan aradı telefonu da duyacağım şekilde ses açtılar ,benim yanımda 400 mblik bir dosyanın 2 dakikada inmesine ''daha ne istiyor ''deyince olay koptu bende. Para verdikki 16 saniyede insin, bize dilenci muamelesi yapıyorlar.

----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daywalkerrrr -- 1 Aralık 2021; 15:43:29 >


D daywalkerrrr Konu Sahibi
2 ay (273 mesaj)
Güncel gelişme : Bana beklememi rica eden Süperonline meğer BTK şikayeti açmışmış. Bana karşı mı,bayiye karşı mı bilmiyorum beklemedeyiz. Müşteri temsilcisi BTK şikayetiniz diye ağzından kaçırdı.Benim şuanlık öyle bir şikayetim yoktu zaten durumu çözemezlerse gider kendi delillerimle ilgili yerlere başvururum. Bugüne kadar bundan bahsetmediler. Bekleyip göreceğiz neymiş bakalım
D daywalkerrrr Konu Sahibi
2 ay (273 mesaj)
Özelden durumu merak edenler arkadaşlar için burdan yazıyorum.Ekip modemi aynı marka model modem ile değişip gitti ONT değişmedi aynı sorunlar devam etmekte.
C Crimson Red
2 ay (2498 mesaj)
Superonline'ı 2017 de kullanmayı bıraktım. Pişman değilim.
D daywalkerrrr Konu Sahibi
geçen ay (273 mesaj)
Malesef ben de süperonlineyi tecrübe ederek öğrendim,şu merete tam anlamıyla işim düştüğü zaman öğrendim yoksa bu kadar kısıtlamanın olduğunu ,yıllarca abonesi olmama rağmen bilmiyordum,belki sorunlar bariz zuhur etmese gene bilemeyecektim, tabi sağolsun forumdaki kardeşlerimiz sayesinde bilgilendik. Bazı taahhütsüz internet satan firmalara bakıyorum gerçek 100 mb felan yazıyorlar gerçek -sahte olayı harbiden doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daywalkerrrr -- 14 Aralık 2021; 18:24:55 >


P potur
geçen ay (4289 mesaj)
Aynı sorunları yaşıyorum 50 defa destek açtım. bırak çözüm bulmayı derdini anlayacak teknik bilgide elemanları bile yok.
D daywalkerrrr Konu Sahibi
geçen ay (273 mesaj)
Teknik eleman deyince aklıma bilgisayar mühendisi felan geliyordu ancak gelen elemanlar benden beter :)
G Grastice
geçen ay (279 mesaj)
Son zamanlarda IDM eklentisi ile youtube videoları indirirken söylediğiniz gibi çok düşük hızla indiriyor (400-500kb). Bunun nedeni aslında codec uyumsuzluğu. Ben turk telekom 35mbps kullanıyorum yine de mp4 uzantılı videoyu indirirsem düşük hızla indirebiliyorum. Mkv uzantılı videoyu indirmeye çalıştığımda ise 35mbps ile indirebiliyorum. Bu sorun neden kaynaklı bilmiyorum ama siz de bir deneyin belki mkv uzantısı ile indirirseniz daha hızlı indirebilirsiniz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.