Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar:
318
Cevap
0
Tıklama
468
Öne Çıkarma
Cevap: Şuan da hastanedeyim annem komada (17. sayfa)

A
ARCadaS
5 gün (2254 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Bak güzel kardeşim, hasta ziyaret yeri değil burası, sen de yanında getirdiğin şekerlemeden ikram edermiş gibi hastanın sağlığını geçmiş önüne uzatmıyorsun. Kendine gel, iyileşsin diyeceğin kadar sanki kendi gönlünden lütfedeceğin sadaka değil.
Herşeyin bir cezası var da şu devri alemdeki tüm ipini koparmışların bize denk geldiği döneme düştüğümüzden nizamsızlık boyumuzu aşıyor. Sen şimdi bu dediğini bir hastane koridorunda diyemezsin. Sözlü ve yazılı kurallar var. En hafifi üstüne yürürler, en ağırı dava açarlar çünkü ağzından çıkan, kitabına uygun olmak zorunda. Hastanın iyi niyetini kullanmaktan sürüm sürüm sürünürsün. Tek lafına bakar, zaten konuşacağın tek lafı da doğru seç bir zahmet onu da yapamayacaksan.
Uln yvsk. Ne dediğimizi yaz da millette görsün.
Arkadaşın acısını paylaştık, allah şifa versin , yarın sevindirici bir haberinizi okumayı diliyorum dedim.

Ne zirvaliyorsun 2 gündür konuda. Gdoş.
2 gündür aynı konu başlığında ne ahkam keser gibi herkese onlarca yorum atıyorsun. Ne diyorsan de çekil angt. Kafamı buluyorsun milletle.

İnsanın annesinin sagligindan büyük derdi olurmu. Adam neyle uğraşıyor sen neyle.
Kendine gel derhal ve ağzındaki salyaları topla saygısız sevgisiz insanlıktan nasibini almamış yaratık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M
Mete Can Karahasan
5 gün (15473 mesaj)
Dinime küfreden müslüman olsa. Bak, biz varsıllık peşinde müslüman olmadık. Emanete hıyanet etmeden doğruyu üzerimizde taşıdık; noktasına virgül dahi eklemedik. Senin gibilerse, inkar etti. Müşriklik etti, tekerine çomak sokulmasından itiraz etti. Yalanlarıyla mutluluğu seçti. Velhasıl, müslüman olmak demek Cebrail Aleyhisselamın izinden keramet sahibi olmak demek. Doğruyu bilmek demek. Sen neyin ne olacağını bilmediğin şeyi başkasına bağışlayabileceğini düşünürsün, bense ağzımdan yanlış söz çıkarsa yoldan çıkacağımı düşünürüm. Senin lafın havada, benimkiyse yazıda.
Lakin, insanlara istediklerini vermemek - hele de beklemelerine kendin yol açtıktan sonra - tepki doğurur. Sen şu gün hâklı taleplerini böyle alaya alırsın, yarın bir gün bir bakmışsın isteklerini kendin de yorumlamaya kalkarsın, iyice küçültürsün karşındakini. Sizin keferelerden bir tanesi cami çıkışında ilacımı alamıyorum diyene al bak burada çok para var diye rüşvet vermeye kalkınca olanları gördük. Bence sen veremeyeceğin hizmetin bir daha reklamını yapmaya kalkma, ters tepebilir. Sorumluluğun altında kalırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ARCadaS

C
ceh.meh
5 gün (216 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: MRhero

Annesi ölüm döşeğindeyken, avukat ve dava peşinde koşan bu arkadaşımızdan ricam bir kaç yıl sonra dava bitince sonucu buraya yazması. Ayrıca eğer davayı kaybederse ki büyük ihtimalle kaybedecek avukat ve mahkeme masrafı olarak ne kadar ödediğini de yazmasını rica ediyorum.
Bu mesajı atarak iyi halt ettin değil mi.
Çok mu zordu 2 kelime iyi dilekte bulunmak, dua etmek.
Kendinle gurur(!) duyabilirsin annesi ölüm döşeğinde olan birisine ayar verdiğin için. Adamı tanımıyorsun bilmiyorsun. 24 saat napıyor nasıl acısı var bilmiyorsun, şurda iki akıl danıştı diye adama ayar vermeye çalışıyorsun.
Senin yerine ben utandım. Üstüne vazife olmayan şeyleri konu sahibinden rica etmişsin. Biz de forumca senden konuyu terketmeni rica ediyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M
Mete Can Karahasan
5 gün (15473 mesaj)
Bu ayar değil, tecrübe. Başına gelene kayıtsız kalmak çelik gibi sinir istiyor, ancak, anlaşılması zor olan şu ki, bu tanı tedavi reçeteleri için de böyle - tanılar da başınıza gelene buz gibi bir soğukkanlılığı ile bakıyor. Durumunuzu görmüyor, başka diğer herkesle eş tutuyor. Bu eş tutma kısmı yargının alanı olmayacak, halbuki olması gereken burası: doktor sayısının öncelikli hasta sayısına tesir edemediği noktada hekimliğin kendisi suistimale uğruyordur. Her hekim az buçuk bilir, bu hastayı sevk yolu kapalı. Bulgusu olsa da(!).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ceh.meh

W
webnettr
4 gün (68 mesaj)
Çok geçmiş olsun Allah şifa versin kardeşim
A
Akabey
3 gün (1453 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: KARACABEYY

Hocam öncelikle geçmiş olsun Allah acil şifalar versin 7 ay önce yolda yürürken babama da araba çarptı kalça kırığı oluştu ve ameliyat edilip çivi çakıldı doktor 45 günde futbol maçı yapacaksın dedi aradan ne 45 günü 210 gün geçti yürümeyi boşver taşı sıksa suyunu çıkaracak adam neredeyse yatalak halde sanırım yanlış ameliyattan dolayı bacakta 3 cm kısalmış her gün o şekilde gördükçe içimden can gidiyor.


Geçmiş olsun üstadım,
Meğer ne sıkıntılar içinde kalmışsın,
Allah şifa versin, umarım en kısa sürede herşey yoluna girer,


Sevgili babanız nezninde tüm hastalara acil ve hayırlı şifalar dilerim


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K
KARACABEYY
3 gün (2499 mesaj)
Sayın üstat ilgin, samimiyetin için teşekkür ederim, Allah tüm hastalara acil şifalar umarım senin de sağlık sorunun iyi gidiyordur saygılar sayın üstat.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Akabey

M
Mete Can Karahasan
3 gün (15473 mesaj)
Siz şimdi bu sözleri şaka zannedersiniz;
quote:

– “Kara Kutu” kitabınınız bu noktadan itibaren Rockefeller'ın bugün tartışmasız doğru kabul ettiğimiz ve adına “modern tıp” dediğimiz sağlık sektörüne neler yaptığını anlatmaya başlıyor…
...
Rockefeller'ın kozmik odasındaki Türklerin isimlerini ve aldıkları paraları görünce “vay canına” dedim. Mesele ne kadar derin. ABD, Türkiye'de tıp anlayışını nasıl oluşturdu? Ankara, Hacettepe, Erzurum, Samsun gibi tıp fakültelerini nasıl kurdular, doktorları hangi müfredata göre yetiştirildi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >